Здравейте, понеже излезе новата версия, а не видях подобна тема, реших да я създам (ако администраторите нямат нищо против) с цел изчистването на всички бъгове, на които се натъкнат потребителите.
Ето и един проблем, който се появи в 5.11 и си остана и в 5.20 - търсенето на POI. Когато търсите POI намираща се на разстояние повече от около 100 - 120 км, картата не го намира. Прочетох един малко наивен отговор тук (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%F1%E5%ED%E5 публикация #4): "Относно търсенето. Явно точките(POI) са станали много в картата и уредите са започнали да не търсят всички точки а само тези в близост до мястото където се намирате. Това може да се преодолее, като се зададе близък град в менюто на търсене. Като натиснете търсене, изберете бутон "близо" и дайте Кърджали и ще открие Перперикон." Това си е пълна заблуда и е абсолютно грешен отговор със заобиколно решение на проблема.
Интересното е, че ако търсите POI от Пловдив, Враца и други места, излизат само тези на разстояние 100 км, ако обаче търсите от Сливен или да речем Бурса (Турция) ви излизат всички на разстояние от 500 км. След като количеството на POI в картата не се променя и при двете търсения и от една дестинация работи, а от друга не, тогава проблемът не е в уредите, а в самата карта.
Ето и един проблем, който се появи в 5.11 и си остана и в 5.20 - търсенето на POI. Когато търсите POI намираща се на разстояние повече от около 100 - 120 км, картата не го намира. Прочетох един малко наивен отговор тук (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%F1%E5%ED%E5 публикация #4): "Относно търсенето. Явно точките(POI) са станали много в картата и уредите са започнали да не търсят всички точки а само тези в близост до мястото където се намирате. Това може да се преодолее, като се зададе близък град в менюто на търсене. Като натиснете търсене, изберете бутон "близо" и дайте Кърджали и ще открие Перперикон." Това си е пълна заблуда и е абсолютно грешен отговор със заобиколно решение на проблема.
Интересното е, че ако търсите POI от Пловдив, Враца и други места, излизат само тези на разстояние 100 км, ако обаче търсите от Сливен или да речем Бурса (Турция) ви излизат всички на разстояние от 500 км. След като количеството на POI в картата не се променя и при двете търсения и от една дестинация работи, а от друга не, тогава проблемът не е в уредите, а в самата карта.
Коментар