Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с 5.20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с 5.20

    Здравейте, понеже излезе новата версия, а не видях подобна тема, реших да я създам (ако администраторите нямат нищо против) с цел изчистването на всички бъгове, на които се натъкнат потребителите.

    Ето и един проблем, който се появи в 5.11 и си остана и в 5.20 - търсенето на POI. Когато търсите POI намираща се на разстояние повече от около 100 - 120 км, картата не го намира. Прочетох един малко наивен отговор тук (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%F1%E5%ED%E5 публикация #4): "Относно търсенето. Явно точките(POI) са станали много в картата и уредите са започнали да не търсят всички точки а само тези в близост до мястото където се намирате. Това може да се преодолее, като се зададе близък град в менюто на търсене. Като натиснете търсене, изберете бутон "близо" и дайте Кърджали и ще открие Перперикон." Това си е пълна заблуда и е абсолютно грешен отговор със заобиколно решение на проблема.
    Интересното е, че ако търсите POI от Пловдив, Враца и други места, излизат само тези на разстояние 100 км, ако обаче търсите от Сливен или да речем Бурса (Турция) ви излизат всички на разстояние от 500 км. След като количеството на POI в картата не се променя и при двете търсения и от една дестинация работи, а от друга не, тогава проблемът не е в уредите, а в самата карта.

  • #2
    До: Проблеми с 5.20

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=85146&page=12

    Коментар


    • #3
      До: Проблеми с 5.20

      Решение на проблема с търсенето на далечни POI е намерено. Във версия 5.30 ще се търси пак цяла България.

      Коментар


      • #4
        До: Проблеми с 5.20

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Решение на проблема с търсенето на далечни POI е намерено. Във версия 5.30 ще се търси пак цяла България.
        Това вече си е сериозна приказка. Браво!!!

        А защо картата на България е съставена от 52 сегментни карти, докато тази на UK е от едва 20? Може ли проблемът да е в това, че новата 5.20 (както и 5.11) е направена много по-сложна спрямо сегментите отколкото 5.01 и ... почти всички останали в Европа, или някъде сегментите не се препокриват? Има ли програма за обединение на сегменти? Можете ли да пуснете бета версия (например 5.21) съставена от 6 големи сегмента (по 3 за северна и южна България)?

        Коментар


        • #5
          До: Проблеми с 5.20

          Първоначално публикуван от achodemo Преглед на мнение
          Не трябва да има дилема дали да търсиш или да ги избираш от екрана, а по-скоро да се провери къде се прецакала картата между версиите 5.01 и 5.11. Както писах от Сливен няма проблем и намира POI на 530 км.

          Коментар


          • #6
            До: Проблеми с 5.20

            И аз да попитам сега ако изтегля наново картата дали не е оправена?
            Както стана с Contours v1.03.Версията пак да си е 5.20 но поправена.Ем ако има някакъв проблем да може да се коментира и да се знае по какви проблеми да се работи,за следващата версия.

            Коментар


            • #7
              До: Проблеми с 5.20

              Проблема с търсенето на далечни POI ще е отстранен във версия 5.30

              Картата е разделена на много части, защото така работи по-бързо на уреди с малко оперативна памет. Софтуер за обединяване няма.

              Коментар


              • #8
                До: Проблеми с 5.20

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Проблема с търсенето на далечни POI ще е отстранен във версия 5.30

                Картата е разделена на много части, защото така работи по-бързо на уреди с малко оперативна памет. Софтуер за обединяване няма.
                а кога ще излезне 5.30 версията

                Коментар


                • #9
                  До: Проблеми с 5.20

                  Планира се около края на м. Юни.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблеми с 5.20

                    И аз да споделя нещо. Използвам Гармин 765Т и след като сложих версия 5.20, навигатора започна малко по-бавно да работи.Примерно като преглеждам картата ръчно и опреснява по-бавно в сравнение с 5.11. Нарочно сложих city версията за да не се товари,но ми изглежда по-бавна от предишната.Детайлите на картата са на максимален режим+3D изглед активирано.
                    Garmin nuvi 765T

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблеми с 5.20

                      Ако направиш детайлиете на картата на "нормал" дали ще има разлика?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблеми с 5.20

                        Първоначално публикуван от stevensgr Преглед на мнение
                        И аз да споделя нещо. Използвам Гармин 765Т и след като сложих версия 5.20, навигатора започна малко по-бавно да работи.Примерно като преглеждам картата ръчно и опреснява по-бавно в сравнение с 5.11. Нарочно сложих city версията за да не се товари,но ми изглежда по-бавна от предишната.Детайлите на картата са на максимален режим+3D изглед активирано.
                        Картата предназначена за този уред е City с препоръчителен детайл настроен на нормално. Топо варианта е нормално да е по-бавен спрямо 5.11, защото има повече детайл в DEM информацията. Със City-то не трябва да има разлика.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Проблеми с 5.20

                          Здравейте!
                          Имам проблем с nuvi 255 W.От скоро спря да ми показва малките населени места,показва само до община.Аз съм от Варна и там колкото и както да мащабирам уреда изписва ми само Повеляново,Белослав,Девня,Суворово,Балчик.....Пътувах до Силистра и до там ми показа само Каолиново и Нови пазар...Никаква реакция от страна на уреда като влизам в населено място,не изписва името му и тези наоколо...С тези думи искам да се обърна към Събин,защото ГПС-а ми днес се върна от сервиза на Геотрейд в София с отговора че всичко е ОК.....Да ама не,защото като нов беше като джобен атлас а сега е някаква картинка от пресичащи се линии без никакво инфо...Още по-интересното за мен е че така стана и Гармина на мой приятел,същия му го смениха с нов а на мен ми казват че няма проблеми...Не съм съгласен...Гармина е на около месец,закупен чисто нов,картата е 5.20...

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Проблеми с 5.20

                            Здравейте,

                            За 5.20 променихме категоризациите на населените места и е възможно нещо да сме пропуснали и грешката да е в картата. Коя карта ползвате? OFRM City 5.20cyr ли? Ако имате 5.11 сложете я и вижте как е с нея. Също може да настроите уреда да показва повече детайл за тест и ще видите дали ще се покажат населените места. Това става от менюто Настройки>карта>детайл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с 5.20

                              Тествах картите за проблема, който описвате и наистина той е в картата а не в устройството ви. Ще коригираме нещата за 5.30 която планираме да пуснем към края на другия месец. Междувременно може да настроите уреда ви на максимален детайл, което ще подобри малко нещата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X