Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Програмата MapSource може да бъде свалена от сайта на Гармин. Тя е под формата на ъпдейт и ще откаже да се инсталира на компютър, на който няма предходна версия на MapSource. Ако нямате инсталирана стара версия на MapSource, първо свалете и инсталирайте програмата Training Center оттук. След това инсталирайте ъпдейта на MapSource, който можете да свалите оттук.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
      Искам да попитам Събин за нещо странно, което забелязах с OFRM 5.01. Значи задавам на нувито маршрут от жк. Люлин до с. Люлин. Няма проблем - изчертава го и ме води. Изненадах се обаче, че последните около 3 км от маршрута - от Голямо Бучино до с. Люлин си ги изчерта и ме преведе без проблем по третокласния асфалтов път - той е единствен - друг няма, който след това продължава към Дивотино и Перник. Но преди да тръгна по маршрута - доста се почудих дали да слушам навигатора, защото въпреки, че гарминът ми изчерта тези 3 км - там на OFRM 5.01 не фигурира никкакъв път - нито черен нито асфалтов - просто го няма?! Въпреки, че навигаторът доста точно следваше завоите му.
      Има си го пътя. Може би не се е виждал поради настройки за по-ниска детайлност на картата или по-отдалечен зуум...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
        Има си го пътя. Може би не се е виждал поради настройки за по-ниска детайлност на картата или по-отдалечен зуум...
        Да бе, извинявам се, наистина е било така, сори - пътят се вижда при мащаб по-голям от едно към 300 м.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Имам следния въпрос. Не знам дали е точно за тази тема, но може и да послужи за корекция:
          Улица "Йерусалим" дали е същото като булевард "Йерусалим". Улицата я намирам на всякакви карти, включително и Навигационната, но булеварда не го откривам никъде. А името му фигурира в куп обяви, страници за контакти на сайтове и т.н. Някой знае ли къде се намира този булевард и съществува ли такова животно изобщо? Ако има, нека бъде нанесен на Навигационната карта. Благодаря!
          Още един въпрос:
          След като вече няма актуализация на ОФРМ, какво мога да ползувам като еквивалент за Мапсорс на някой от другите продукти, например Навигационна Лат? Интересува ме да мога да си строя маршрути на компютърен екран и после да ги пренеса на апарата си и да ги ползвам. Питам, защото при тоя трик с "разглобяването" на ИМГ-файла се губи рутиращата информация, а на мен точно тя ми трябва на компютъра. Благодаря!

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Рутирането не се губи. Губи се търсенето само по адреси. По POI се запазва.
            Отбелязваш начална и крайна точка като Waypoints и задаваш маршрут между тях.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
              Ще цитираме вече публикувана информация във форума, която дава отговор на Вашия въпрос:

              "Продажбата на картовия продукт ОФРМ България е прекратена през м.ноември 2007 г., заедно с излизането на новия картов продукт ОФРМ Геотрейд. Две години по-късно, с излизането на версия 5.00 на ОФРМ Геотрейд, поддръжката за ОФРМ България също е прекратена. Финалната версия на ОФРМ България е 4.90.

              Добрата новина е, че подготвяме версия на ОФРМ Геотрейд, която ще се продава в комплект с MapSource на малко по-висока цена. Ще предвидим и възможност за досега регистриралите се клиенти на ОФРМ Геотрейд да закупят като ъпгрейд лиценз за MapSource. Надяваме се това да стане до края на тази година и щом има допълнителна информация по въпроса, тя ще бъде публикувана във форума."
              Ако става дума за гр.София, то вероятно и в двата случая се касае за ул.Йерусалим, намираща се в кв.Младост 1.
              OFRM Team
              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Милстан, ами и адресите са си информация, която ми трябва на компютъра.
                ОФРМ Тийм, благодаря Ви за отговора, ще следя за новости!

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Открих, че се показват две иконки за Капиновския манастир на различни места
                  Коя трябва да се гледа?
                  На едната пише : "Капиновски манастир", на другата "Къпиновски манастир"
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Предварително се извинявам ако вече е задван този въпрос:
                    Мога ли да използвам тази карта за навигиране в ГСМ с вграден ГПС и инсталирана ГарминМобилеХТ (в момента версията е 5.00.50). Телефона е Нокия Е71 с ОС Симбиан.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от paz525 Преглед на мнение
                      Предварително се извинявам ако вече е задван този въпрос:
                      Мога ли да използвам тази карта за навигиране в ГСМ с вграден ГПС и инсталирана ГарминМобилеХТ (в момента версията е 5.00.50). Телефона е Нокия Е71 с ОС Симбиан.
                      Можеш,работи без проблем!
                      Весели празници!!!
                      Garmin Nuvi 860 T

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Имам 60CSx , регистрирах си картата на OFRM Geotrade 4,80 и получих ъпдейти за 5.01 но незнам кой от тях да кача на GPS - а има някакви с изо линии, топографски варианти и т.н. Кой от тях е най добър за навигацията ми?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от intruderzzz Преглед на мнение
                          Имам 60CSx , регистрирах си картата на OFRM Geotrade 4,80 и получих ъпдейти за 5.01 но незнам кой от тях да кача на GPS - а има някакви с изо линии, топографски варианти и т.н. Кой от тях е най добър за навигацията ми?
                          Прочети това :
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=45618

                          За да получиш отговор на въпроса си кой вариант е най-добър за навигацията ти, трябва да обясниш каква е твоята навигация.
                          Последно редактирано от OFRM_Team; 11-01-10, 22:56.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от intruderzzz Преглед на мнение
                            Имам 60CSx
                            Прочел съм темата и не ми стана ясно въпросът ми е към хора, които имат garmin 60CSx коя карта използват за офроуд.
                            P.S гармина няма български!
                            Последно редактирано от OFRM_Team; 11-01-10, 22:57.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Моят е 60 CS и също няма български. Ползвай всичко, което не е CYR, а LAT. Като изключим някои транскрипции на имена, друг проблем няма.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                значи не си бях използвал навигацията повече от 20 дни и днес ми се наложи да я ползвам и като я стартирах ми излезе надпис че софуаера който ползвам е много стар да го ъпдейтна като се обърна към сайта на гармин.Нещо не схващам какво точно да направя иначе съм с нуви 250 w и със карта версия 5.01 може ли някой да ми каже какво да направя.Иначе не съм имал проблем след днешното пътуване но поне 2-пъти днес спирах навигацеята нацяло и я стартирах и този надпис повече не го видях.Моля ако някой знае какво да направя и към кога да се обърна.Благодаря предваретелно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X