Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Не става за Опела ти.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Тествах различни карти(нови и достатъчно детайлни) на България с Garmin Mobile XT за Windows Mobile 6.1. Устройството е HTC Touch HD с резолюция на дисплея 480x800.
      След тестване на повечето карти стигнах до следния извод:
      Най-добре без забавяне и насичане се държи OFRM 4.7.
      За каране по пътищата смятам, че това е най-добрата гарминска карта за България. Ако може да и се добави и информацията за максималната скорост по различните пътища(OFRM Geotrade 4.7 има такава информация) ще е много добре.
      www.panoramio.com/user/752959

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Днес тествах с две устройства двете карти OFRM 4.70 и OFRM GEOTRADE 4.70ML.
        И двете устройства бяха с GARMIN Mobile XT v.5.00.20.
        Маршрута беше от София през Панчарево, Бистрица,Железница,Самоков и Мальовица. На връщане минах покрай Искъра през Пасарел.
        Направи ми впечатление следното:
        И на двете устройства беше избрана опция - най-бързо.
        С картата OFRM Geotrade 4.70ML ми даваше команди за движение доста по-често от устстройството с другата карта. Когато девайса с Геотрейдската карта на някой разклони, даваше команда накъде да се завие или продължи, устройството с другата карта просто показваше накъде е пътя, но не издаваше команда за маневра.
        Явно има някаква разлика м/у двете карти и на ниво основни пътища.
        Ако някой знае защо е така е интересно да обясни в какво се състой разликата, защото като чета описанието на двете карти не виждам да е спомената такава разлика.
        www.panoramio.com/user/752959

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от nenko70 Преглед на мнение
          Явно има някаква разлика м/у двете карти и на ниво основни пътища.
          Ако някой знае защо е така е интересно да обясни в какво се състой разликата, защото като чета описанието на двете карти не виждам да е спомената такава разлика.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=648
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Да попитам на Garmin Mobile XT, коя версия на OFRM Geotrade трябва да инсталирам, TOPO или обикновена? Иначе казано, мога ли да очаквам да видя terrain shading-а на Mobile XT? Благодаря предварително!

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от Roger Wilco Преглед на мнение
              Да попитам на Garmin Mobile XT, коя версия на OFRM Geotrade трябва да инсталирам, TOPO или обикновена? Иначе казано, мога ли да очаквам да видя terrain shading-а на Mobile XT? Благодаря предварително!
              Обикновенната. Шейдинга не се показва на MobileXT.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Благодаря за бързия отговор! Поздрави!

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Какво трябва да направя, за да виждам 4,70 цветна на компа и има ли на нея изо линии?

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от Doc Преглед на мнение
                    Какво трябва да направя, за да виждам 4,70 цветна на компа и има ли на нея изо линии?
                    За цветовете - да прочетеш темите в MСС раздела, там има такава карта за служебно ползване на МСС. Изо линии ще има в 4.80.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Е, за изолинии ще съм ви благодарен!

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        кога ще излиза 4.80 ??

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от paynera Преглед на мнение
                          кога ще излиза 4.80 ??
                          Веднага щом е готова Вече привършваме въвеждането на данни.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Веднага щом е готова Вече привършваме въвеждането на данни.
                            Чудесно!
                            А ще има ли Бета версия?
                            Само с мързел не става, трябва и акъл...

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Странен проблем се появи днес при мен... Значи, намирам се на улица Каменоделска 10 в орландовци и задвам маршрут до ул Момина баня 2 (за София става въпрос) и ми изчислява 111 километра до целта при реални около 8 (на око) Версията на картата е 4.70cyr. На 58 километра от началната точка върху Е80 ме кара да правя обратен завой и оттам вече си изчислява нормално маршрута. Моля някой да симулира маршрута върху Нувито си и да сподели какво се е получило. досега не ми се е случвало. Чак когато отидох на въпросната улица ми преизчисли че остават 30 метра до целта иначе през цялото време ми преизчисляваше през точката за обратен завой на 58 километра от ул Каменоделска. Благодаря

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Това е в Mapsource:

                                P.P. Обаче на нувито му се взима акъла. На три различни уреда го пробвах , без да имам други карти , само OFRM Geotrede. Изумителни маршрути?!
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от milstan; 01-03-09, 23:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X