Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

    Искам да помоля за помощ и за информация.

    Първо, как да премахна изолиниите в топоварианта на картата? Пречат ми в повечето случаи, да не казвам във всички. В city варианта липсват страшно много обекти и той реално е предназначен само и единствено за рутиране (както е и упоменато).

    Другото, което ме притеснява е, че не мога да търся някои забележителности. Съвсем случайно стартирах търсене по букви на Перперикон, Каменната сватба и Мезек, но уредът упорито ми съобщаваше, че такива обекти няма. При търсенето по карта се оказа, че ги има, но не всеки знае къде точно се намират, нали. Проблем ли е това в новата ни карта? Искам да уточня, че много добре знам как се търси туристически обект в Нуви Гармин.

    В крайна сметка, защо изчезна нормалния вариант НА ОФРМ картата, който беше към 22 мегабайта. Страхотна карта с всичко нужно. Сега имаме един свръхlite и един претрупан вариант и нищо за масова употреба.

    Общо взето, това са препоръките ми като потребител. Е, и ако може, да се появи търсене по улици в Дебър някой ден
    Последно редактирано от OFRM_Team; 07-02-10, 19:31.

  • #2
    До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

    Отиваш в карта инфо или там, където ти се зареждат картите и маркираш да е включена само едната карта (другата е точно за топо линиите)
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • #3
      До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

      изолинии те се махат настроики карта карта инфо и махаш отметката на офр kontous v1.01

      Коментар


      • #4
        До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

        Първоначално публикуван от ffilip Преглед на мнение
        Искам да помоля за помощ и за информация.

        Първо, как да премахна изолиниите в топоварианта на картата? Пречат ми в повечето случаи, да не казвам във всички. В city варианта липсват страшно много обекти и той реално е предназначен само и единствено за рутиране (както е и упоменато).

        Другото, което ме притеснява е, че не мога да търся някои забележителности. Съвсем случайно стартирах търсене по букви на Перперикон, Каменната сватба и Мезек, но уредът упорито ми съобщаваше, че такива обекти няма. При търсенето по карта се оказа, че ги има, но не всеки знае къде точно се намират, нали. Проблем ли е това в новата ни карта? Искам да уточня, че много добре знам как се търси туристически обект в Нуви Гармин.

        В крайна сметка, защо изчезна нормалния вариант НА ОФРМ картата, който беше към 22 мегабайта. Страхотна карта с всичко нужно. Сега имаме един свръхlite и един претрупан вариант и нищо за масова употреба.

        Общо взето, това са препоръките ми като потребител. Е, и ако може, да се появи търсене по улици в Дебър някой ден

        Абсолютно всички обекти от TOPO варианта присъстват и в City-то! Ако настроите ТОПО варианта да показва по-малко детайл ще получите старата карта, но много по бърза от преди.

        Относно търсенето. Явно точките(POI) са станали много в картата и уредите са започнали да не търсят всички точки а само тези в близост до мястото където се намирате. Това може да се преодолее, като се зададе близък град в менюто на търсене. Като натиснете търсене, изберете бутон "близо" и дайте Кърджали и ще открие Перперикон.
        Последно редактирано от OFRM_Team; 07-02-10, 19:31.

        Коментар


        • #5
          До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

          Да, вярно е това. Използвайки опцията "Наблизо", откривам каквото ми е нужно. Ще се свикне бързо. Благодаря!!!
          Последно редактирано от OFRM_Team; 07-02-10, 19:32.

          Коментар


          • #6
            До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

            А възможно ли е да има подобен проблем с търсенето на градове? От София, когато в точен адрес напиша град примерно Варна го намира, пиша си улица, намира адреса и всичко е ок. Ако обаче в търсене на град напиша Варна не го намира. С търсене на Габрово ми намира селото в южна България, но не и града в Северна. Все едно търси в някакъв определен радиус и показва само, каквото намери в него.

            Коментар


            • #7
              До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Отиваш в карта инфо или там, където ти се зареждат картите и маркираш да е включена само едната карта (другата е точно за топо линиите)
              ...освен ако не си с Etrex Legend HCx - излизат ми отделни карти за всички по-големи градове и трябва да ги изключвам една по една.

              Коментар


              • #8
                До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                Първоначално публикуван от v_abozov Преглед на мнение
                ...освен ако не си с Etrex Legend HCx - излизат ми отделни карти за всички по-големи градове и трябва да ги изключвам една по една.
                Има бърза опция. В менюто където се отмятат картите за което говорите натискате пак бутон меню и там има бързи опции за включване и изключвана на цели продукти и базовата карта.

                Коментар


                • #9
                  До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                  Първоначално публикуван от Nightbringer Преглед на мнение
                  А възможно ли е да има подобен проблем с търсенето на градове? От София, когато в точен адрес напиша град примерно Варна го намира, пиша си улица, намира адреса и всичко е ок. Ако обаче в търсене на град напиша Варна не го намира. С търсене на Габрово ми намира селото в южна България, но не и града в Северна. Все едно търси в някакъв определен радиус и показва само, каквото намери в него.
                  Да, и ние го забелязахме. Този проблем съществува само при MobileXT, т.е. на телефоните и покетПЦ-тата. Трябва да се използва функцията "близо" за да работи.
                  Последно редактирано от sabin; 24-02-10, 16:38.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Има бърза опция. В менюто където се отмятат картите за което говорите натискате пак бутон меню и там има бързи опции за включване и изключвана на цели продукти и базовата карта.
                    Благодаря! Това не го бях пробвал!

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                      Е, това с търсенето, че трябва да въведеш град наблизо си е пълна дивотия. То идеята е да намеря нещо дето не го знам къде е. Вместо да става по-просто, става по-сложно. Може пък някой да не знае, че Перперикон е до Кърджали (примерно)

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                        Търсенето в определен периметър (вместо глобално) по-скоро е функция на самото устройство. Възможно е в по-новите фърмуери на устройствата да е предвидено при достигане на определен брой обекти в даден картов продукт, режимът на търсене да се превключва автоматично от глобален в зонов (съответно за да бъдат намерени по-далечни обекти е необходимо да се зададе близка до тях отправна точка). В подкрепа на тази теза, при по-стари устройства с неактуален фърмуер (например нюви 250 с фърмуер 4.00), търсенето във версия 5.11 на картата продължава да се извършва глобално и всички обекти се откриват без необходимост от задаване на близка отправна точка. При всеки случай, задаването на близка отправна точка е добра практика, която гарантира значително по-бързо откриване на търсения обект, дори ако устройството поддържа глобално търсене. За картови продукти от мащаба на City Navigator Europe NT (в чиято последна версия има над 2.2 милиона обекта), търсенето в зонов режим реално няма практична алтернатива.
                        Последно редактирано от OFRM_Team; 14-02-10, 02:32.
                        OFRM Team
                        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                          Не разбрах тази логика. Тя няма нищо общо с фрндли къстъмърс продуктите. Дано Гугъл не заработи по същия начин

                          Коментар


                          • #14
                            До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                            Първоначално публикуван от vorbara Преглед на мнение
                            Не разбрах тази логика. Тя няма нищо общо с фрндли къстъмърс продуктите. Дано Гугъл не заработи по същия начин
                            Според мен тук става дума по-скоро за хардуер. За да бъде търсенето сред 2.2 милиона обекти достатъчно бързо (иначе пак няма да е user friendly) ще трабва бая ресурс. Колко искаш да ти е голям GPS-а? Поне на този етап.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 2 проблема в 5.11- изолинии и туристически обекти

                              Здравейте
                              имам следния проблем
                              Качих 5.11 на Колорадо 300
                              не мога да търся улици по номера
                              Например вчера в Пловдив, бул.Ал.Стамболийски какъво и номер да въведа винаги ми изписва и ме рутира към номер 98

                              Пробвах в други градове например Търново, там пък какъвто и номер да въведа все 68 ми избира и упорито не мога да въведа друг

                              Какъв е проблемът?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X