Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade v5.11...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

    Здрасти.
    Искам да попитам за "OFRM Geotrade CITY е ориентирана към потребителите, които използват GPS навигация в градски условия". Това ще рече, че е много по-подробна в града... а ако искам да я ползвам и извън града да не е нещо орязана???
    И още едно питане мога ли да си сложа 2 карти на Нувито, и как?
    Мерси

    Коментар


    • #32
      До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

      Първоначално публикуван от ukyrt Преглед на мнение
      Здрасти.
      Искам да попитам за "OFRM Geotrade CITY е ориентирана към потребителите, които използват GPS навигация в градски условия". Това ще рече, че е много по-подробна в града... а ако искам да я ползвам и извън града да не е нещо орязана???
      И още едно питане мога ли да си сложа 2 карти на Нувито, и как?
      Мерси
      В залепената информационна тема за карта ОФРМ Геотрейд има сравнителна таблица, в която са описани разликите между City и Topo вариантите.

      GPS навигаторът няма да работи коректно ако открие две или повече карти с един и същ FID идентификатор, независимо дали са записани във вградената памет, на SD носител или на двете места. Тъй като всички варианти на карта ОФРМ Геотрейд имат еднакъв FID, не можете да инсталирате повече от един вариант, но можете да ги изпробвате поединично във Вашия GPS и да се спрете да този, който Ви допада най-много.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • #33
        До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

        На кои улици работи лайн асиста,при мен такова животно няма,пробвах къде ли не?Койтои може,нека да подскаже да направя един бърз тест със симулация.

        Коментар


        • #34
          До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

          Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
          А аз си мисля, че понякога видимостта на офф пътищата до 1.5 км, която е в 5.01, е недостатъчна, ако искаш да видиш докъде ще те изкара някое пътче без да пързаляш наляво-надясно картата. И не съм съвсем сигурен, че смъкването на видимостта до 1.2 км е правилно решение, ама вие си знаете .
          На мен лично ще ми липсва възможността да погледна черните пътища по-отвисоко.
          Не е смъкната а е вдигната. Тествай на този уред където е била до 1.5км преди да видиш как ще е сега. Тези стойности които съм ги писал са от орегон при нормален детаил.

          Коментар


          • #35
            До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            Преди известно време питах може ли картата да се направи на слоеве както е в AUTOCAD. Някой ми отговори, че GARMIN засега не предвиждат подобна възможност. Обаче излиза, че Събин е успял въпреки твърденията на онези от GARMIN. Ако е така, шапка му свалям. И отивам по-далеч : Нека POI също да са отделен слой (дори с подслоеве в зависимост от вида на POI), имената на улиците в друг и т.н. Всеки потребител ще си "цъка" това, което го интересува и ще "гаси" ненужното. А картата ще бъде само една версия. Какво по-хубаво от това, ама дали може?...
            Полигоните и пътищата не може, всичко друго е възможно, но става много сложно за нас, защото реално всеки слой е отделна карта. Вероятно само за блоковете има идея, защото значително бавят нормалното търсене на точки.

            Коментар


            • #36
              До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

              Първоначално публикуван от askomar Преглед на мнение
              На кои улици работи лайн асиста,при мен такова животно няма,пробвах къде ли не?Койтои може,нека да подскаже да направя един бърз тест със симулация.
              Евлоги Георгиев и Цариградско шосе примерно...

              Сложете си обаче City версията, защото уреда ако "няма време" не ги показва.

              Коментар


              • #37
                До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

                благодаря!

                Коментар


                • #38
                  До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

                  Първоначално публикуван от ukyrt Преглед на мнение
                  Здрасти.
                  Искам да попитам за "OFRM Geotrade CITY е ориентирана към потребителите, които използват GPS навигация в градски условия". Това ще рече, че е много по-подробна в града... а ако искам да я ползвам и извън града да не е нещо орязана???
                  City версията е орязана от офроуди, но TOPO версията не е орязана в града. Ако ви трябват офроудите, ползвайте TOPO, като ако е бавна в града я настройте на по малко детаил.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Не е смъкната а е вдигната. Тествай на този уред където е била до 1.5км преди да видиш как ще е сега. Тези стойности които съм ги писал са от орегон при нормален детаил.
                    Да бе, прав си. Ама първо се изходих тука, а след това си проверих мейла и качих новата версия . Доста по-добре е от 5.01.
                    Извинявам се за прибързания коментар.

                    Коментар


                    • #40
                      До: OFRM Geotrade v5.11...

                      Благодаря и от мене за новата карта и пожелавам на екипа нови успехи.Искам само да попитам,че новата версия със сигурност е по-добра от старата,защото никои не прави нещо ново,ако не е по-добро от старото,но винаги съм се питал как новото е по-добро от старото след като е орязано,пример старата карта беше около 27 мегабаита(по спомени),а новата е 13 мегабаита.Аз често ходя в Румъния и тяхната карта е перфекна ама е около 450 мегабаита.

                      Коментар


                      • #41
                        До: OFRM Geotrade v5.11...

                        Ако размера е толкова важен за вас, мога да ви компилирам същата карта до към 200мб размер, но няма да се усети нищо положително.

                        Но за да задоволя любопитството на Power User-ите ще обясня.

                        До сега DEM-a (сенчестият релеф) беше с резолюция 30м, което реално е излишно. Сега е на 50м резолюция. Забелязва се малка разлика само в MapSource, но на уредите изглежда еднакво. За сметка на това обаче се изчертава доста по-бързо, което според нас е много по-важно. Колкото по-малка е картата на мегабайти, толкова по бързо се изчертава. Информация която не се вижда няма смисъл да фигурира.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Очаквайте в OFRM Geotrade v5.11...

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Евлоги Георгиев и Цариградско шосе примерно...

                          Сложете си обаче City версията, защото уреда ако "няма време" не ги показва.
                          Зададох маршрут от цариградско шосе към улица Богатица,но при левия завой от Цариградско по Евлоги Георгиев функция кати "Лайн асист" така и не се появи.Свалил съм 5.11 Сити на кирилица и ползвам Нюви 255 W.Дали някой има идея защо не ми работи тази нова услуга?

                          Коментар


                          • #43
                            До: OFRM Geotrade v5.11...

                            Според техническите данни в сайта на Гармин моделът nuvi 255 не поддържа режим Lane Assist и съответно Lane Guide.
                            Последно редактирано от sabin; 07-02-10, 10:15.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #44
                              До: OFRM Geotrade v5.11...

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              До сега DEM-a (сенчестият релеф) беше с резолюция 30м, което реално е излишно. Сега е на 50м резолюция. Забелязва се малка разлика само в MapSource, но на уредите изглежда еднакво. За сметка на това обаче се изчертава доста по-бързо, което според нас е много по-важно. Колкото по-малка е картата на мегабайти, толкова по бързо се изчертава. Информация която не се вижда няма смисъл да фигурира.
                              DEM-а, както и хоризонталите показват едно и също - релефа. Доколкото разбирам, DEM-а доста утежнява както самата карта, така и хората, които я създават. От друга страна хоризонталите много по-ясно и прецизно описват релефа. Възниква въпросът : Защо е нужно DEM-а да се вгражда в картата. Заради "фацата" ли?
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • #45
                                До: OFRM Geotrade v5.11...

                                Nuvi 200 сигурно и то не поддържа режим Lane Assist.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X