Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

    Здравейте колеги. напоследък забелязвам, че много от населените места които ги има по картата не се откриват през функцията Where to go ? на нуви 310. Освен изброените има още много, Интересното е, че имам на sd Sity Navigator 2008 NT която (когато е активирана) няма проблеми при търсенето. Моля споделете дали и при вас се получава така. Просто дали откривате някой от изброените по-горе градове от Where to go/address/Bulgaria/spell city/... Поне да знам със сигурност, че нещо се е омазало при мен да преинсталирам OFRМ.

    ps: Прочетох темата на колегата който питаше защо го няма Хасково. Но не ми стана ясно. Хасково, всъщност го има, но не се открива при търсене, когато го намеря ръчно, няма проблеми, калкулира се маршрут до там и всичко е ок. Проблема е, че трябва да го търся ръчно !

  • #2
    До: Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други ?

    Всичките изброени ги намирам, даже Сопот ми излиза два пъти - един град и едно село.
    Две неща:
    Първо в ръководството на картата има една таблица с описана транслитерацията от кирилица на латиница (кои букви и буквосъчетания от латиницата на кои букви от кирилицата отговарят). Проверявай дали си написал хубаво името на населеното място. После увери се, че след като търсиш град си указал на апарата, че търсиш град (cities).
    Второ - в същото ръководство има описани и особеностите на тази карта конкретно при търсене на градове, адреси и точки. Прочети хубаво и ако не намериш отговора си, питай.

    Коментар


    • #3
      До: Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други ?

      Само един въпрос имам. С Нуви ли си ?

      Мерси за бързия отговор ...

      Коментар


      • #4
        До: Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други ?

        Всъщност оказа се , че незнам как да изтрия всичко от устройството ... С задържане на горния ляв ъгъл нестава, изтриват се само настройките. Аз исkam да изтрия всичко, картата, ако може дори и ъпдейтите които съм му правил. Има ли изобщо начин да се направи това ?

        EDIT: След преинсталиране на картата, преинсталиране дори на софтуера на устройството (беше ми любопитно какво ще стане) отново същият проблем... Ловеч на картата го виждам с огромни букви , при търене - няма такъв град !!! ...

        Моля помагайте, ако не с друго поне с идеи !

        Ето какво излиза при натискане на буквата 'Л' в менюто .

        И това е с много градове и градчета, не е само един или два !!!

        В момента съм седнал пред мапсорса и експериментирам. Ето за около 15 мин. какво се получи - Чирпан, Монтана, Свищов, Разград, Елхово ... все големи градове а при търсене ги няма !
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от sashom; 22-02-08, 16:40.

        Коментар


        • #5
          До: Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други ?

          Ако си беше прочел книжката щеше да знаеш че търсенето на Град става чрез Where to? > City...

          в списъка ти в момента излизат градовете в които има въведен поне 1 адрес.

          optron, също ти го е написъл, но и това ти е убягнало.

          Коментар


          • #6
            До: Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други ?

            Благодаря ви за отговорите, и моля да ме извините - наистина не бях прочел опътването

            В помощ на необичащите да четът книжки (като мен) ще прибавя няколко screenshota къде точно ми беше грешката !

            Очертаните с червено места са ключовите моменти ...

            ps: Ще корегирам заглавието на темата !
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

              При мене пак не става, сигурно аз не го правя като хората , с нуви 350 съм

              Коментар


              • #8
                До: Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

                Изключи си картата CNEU NT2008. Остави включена само OFRM4.40.

                Коментар


                • #9
                  До: Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

                  Първоначално публикуван от engiee Преглед на мнение
                  При мене пак не става, сигурно аз не го правя като хората , с нуви 350 съм
                  Има нещо странно в поведението на 350! В неделя оправях на един приятел уреда... Аз съм с 200 и 200W! Та, в неговото нуви 350 не се виждаха карти от допълнителния слот със СДто, беше го наблъскал и с МП3... Намерих в самото нуви сум файлове, и още какви си... Изчистих всичко, наново му качих картата от магазина на СНЕУ - ТЯ ТРЯБВА ДА БЪДЕ САМО В УСТРОЙСТВОТО! На СД карта - не! Това е голямата особенност!!! Ако си качил каквито и да е карти на СД в комбинация със ситинавигатора - картата не се чете!!! Успех и кажи!
                  Последно редактирано от gtsvg; 25-03-08, 14:58.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ako Офрм 4.40 Не открива - Ловеч, Велинград, Сопот, Ихтиман, Брезник и мн. други

                    СТАНА, ХОРАТА СА СИ НАПИСАЛИ ВСИЧКО, НО НЯКОЙ ТРЯБВА ДА ГО ЧЕТЕ , ПРОПУСКАХ МОМЕНТА ЧЕ ТРЯБВА НА ИКОНКАТА CITIES ДА ОТИДА И ЕСТЕСТВЕНО НЕ СТАВАШЕ , ИНАЧЕ СИ РАБОТИ ПРЕКРАСНО ОТ СД КАРТАТА, СУПЕР СЪМ ДОВОЛНА

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X