Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: OFRM Geotrade 5.60

    И аз имам същия проблем, с нуви 50 съм, карта 5.70, софт 2.30 последния от гармин, никакъв изглед на кръстовище не се появява. В линка се вижда че със щатски карти работи http://www.youtube.com/watch?v=sw8T_AC7UfY , в картата ли е проблема?

    Коментар


    • От: OFRM Geotrade 5.60

      За съжаление проблемът е в управляващия софтуер на новите модели от сериите nuvi 30, 40 и 50. След като наскоро и ние установихме този проблем, направихме официално запитване до Garmin и се оказа, че въпросните модели не поддържат векторния формат на изгледите на разклонения, който се генерира от оригиналния компилатор за карти на Garmin. В случая ние не можем да направим нищо за решаване на този проблем и очакваме решение от страна на Garmin (например вграждане на поддръжка в управляващия софтуер на въпросните модели за стандартния векторен формат на изгледите на разклонения или предвиждане на опция в компилатора за карти за генериране на изгледи на разклонения в опростения растерен формат, които тези модели поддържат). Тъй като големите корпорации като Garmin понякога реагират доста мудно, не можем да Ви дадем конкретна информация дали и кога ще има решение на този проблем.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • От: OFRM Geotrade 5.60

        Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
        За съжаление проблемът е в управляващия софтуер на новите модели от сериите nuvi 30, 40 и 50. След като наскоро и ние установихме този проблем, направихме официално запитване до Garmin и се оказа, че въпросните модели не поддържат векторния формат на изгледите на разклонения, който се генерира от оригиналния компилатор за карти на Garmin. В случая ние не можем да направим нищо за решаване на този проблем и очакваме решение от страна на Garmin (например вграждане на поддръжка в управляващия софтуер на въпросните модели за стандартния векторен формат на изгледите на разклонения или предвиждане на опция в компилатора за карти за генериране на изгледи на разклонения в опростения растерен формат, които тези модели поддържат). Тъй като големите корпорации като Garmin понякога реагират доста мудно, не можем да Ви дадем конкретна информация дали и кога ще има решение на този проблем.
        Ок, но тогава защо функцията работи на техни карти, техните карти не са ли направени със съшия този техен компилатор, логично погледнато щом на техните карти работи, значи би трябвало и на българската да работи, след като са правени от един и същи компилатор, моля дайте ми някакъв смислен и логичен отговор, как при тяхна карта става а при нашата не става. Благодаря

        Коментар


        • От: OFRM Geotrade 5.60

          Използваният в техните карти опростен растерен формат за изгледите на разклонения не се подддържа в актуалната версия на официалния компилатор за карти, предоставян от Garmin на техните търговски партньори (в това число и на нас). Очевидно в Garmin използват различен или модифициран софтуер за компилиране на собствените си картови продукти.
          OFRM Team
          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

          Коментар


          • От: OFRM Geotrade 5.60

            Първоначално публикуван от malkia maistor Преглед на мнение
            Искам да попитам аз имам nuvi 40 нов със версия на картата 5,61 модела поддържа фото реалистични изгледи на кръстовища но това не го видях до сега! Тази екстра ми беше доста рекламирана в магазина и може би тя наделя да си купа гармин .Защо след като я има екстрата не работи?



            Хайде сега бързо ходи в магазина да ти върнат парите и си вземи друг модел. Аман от неразбиращи служители, които само те убеждават да си купиш дадения продукт.
            [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

            Коментар


            • От: OFRM Geotrade 5.60

              Първоначално публикуван от peshinka Преглед на мнение
              Хайде сега бързо ходи в магазина да ти върнат парите и си вземи друг модел. Аман от неразбиращи служители, които само те убеждават да си купиш дадения продукт.
              Не знам да ли е за омаловажава не този проблем явно теб това не те претеснява да си купиш нещо и то да не работи (все едно си си купил лаптоп с бутут а той не работи понеже драйвърите които са ти дали не се поддържат от модела) Естествено ,че няма да стоя има на КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ първо ще видим тя какво ще отговори .Пък и отговора който са дали е много детски били имали различен софтуер . А тогава защо рекламират и в новата версия на картата тази функция ?Това май ми прилича на подвеждаща реклама и има наказание за това.

              Коментар


              • От: OFRM Geotrade 5.60

                Първоначално публикуван от malkia maistor Преглед на мнение
                Не знам да ли е за омаловажава не този проблем явно теб това не те претеснява да си купиш нещо и то да не работи (все едно си си купил лаптоп с бутут а той не работи понеже драйвърите които са ти дали не се поддържат от модела) Естествено ,че няма да стоя има на КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ първо ще видим тя какво ще отговори .Пък и отговора който са дали е много детски били имали различен софтуер . А тогава защо рекламират и в новата версия на картата тази функция ?Това май ми прилича на подвеждаща реклама и има наказание за това.
                Не искам да взимам страна, н реално от магазина НЕ СА ТЕ ИЗЛЪГАЛИ. Отговора от карта.бг е, че ТЕХНИЯ компилатор не може да генерира тези картинки, а не че модела НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ с тази функция...
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • От: OFRM Geotrade 5.60

                  Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                  Не искам да взимам страна, н реално от магазина НЕ СА ТЕ ИЗЛЪГАЛИ. Отговора от карта.бг е, че ТЕХНИЯ компилатор не може да генерира тези картинки, а не че модела НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ с тази функция...
                  Прав си но мисля ,че е редно да го споменават в картата .Дано скоро го оправят проблема

                  Коментар


                  • От: OFRM Geotrade 5.60

                    Първоначално публикуван от malkia maistor Преглед на мнение
                    Прав си но мисля ,че е редно да го споменават в картата .Дано скоро го оправят проблема
                    ... ами не е така - при мен продукта на карта.бг си работи без никакви проблеми...
                    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                    Коментар


                    • От: OFRM Geotrade 5.60

                      Тогава къде идва проблема навигацията ? И на едните и другите продукта работи но като са съберат заедно не са съвместими

                      Коментар


                      • От: OFRM Geotrade 5.60

                        @ malkia maistor

                        Гледайте го от веселата страна и руснаци, украйнци, турци, румънци, сърби и т.н. също нямат JCV на техните нуви 50.
                        Имаше една такава бг пословица. Така че чисто логически имам чувството, че господата разработващи "най-добрата карта на България" и Гармин ще ви зарадват скоро или поне в близкото бъдеще. Надали ще остане така. Няма смисъл от нерви. Търпение и спокойствие.

                        Поздрави,

                        Коментар


                        • От: OFRM Geotrade 5.60

                          Първоначално публикуван от malkia maistor Преглед на мнение
                          Тогава къде идва проблема навигацията ? И на едните и другите продукта работи но като са съберат заедно не са съвместими
                          Колега, основният проблем е в Garmin USA. Ако не си го разбрал до сега, тяхното водещо мото е една крачка напред, две назад ... или беше обратното .
                          Аз имам две гармински устройства, които са им едни от най-скъпите модели, но въпреки това са пълни с бъгове. Писал съм им на съпорта, часове съм се занимавал да правя скрийншотове и да правя тестове в различни режими и всичката тази информация да им я пратя на готово, за да си оправят софтуера, все едно съм им бета тестер, а те до последно ме убеждават, че няма никакъв проблем. Вече две години нищо не са оправили. Следя и един щатски форум, и там никой не е доволен от поддръжката на гармин. Правят всичко възможно да откажат клиентите си от тях. Жалко, че няма алтернатива на пазара като хардуер. Всички средства хвърлят в правенето на нови модели и реклама. Използват си монопола на пазара и отделния клиент не ги интересува.

                          Коментар


                          • От: OFRM Geotrade 5.60

                            Първоначално публикуван от malkia maistor Преглед на мнение
                            Тогава къде идва проблема навигацията ? И на едните и другите продукта работи но като са съберат заедно не са съвместими
                            Ами, от karta.bg са ти обяснили. Просто от магазина са те подлъгали, че апарата има фотонавигация и с БГ картата. Просто отиваш и го връщаш, не зная защо се занимаваш с тия комисии и т.н. Вече ако откажат да ти го вземат тогава им пиши.
                            [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

                            Коментар


                            • От: OFRM Geotrade 5.60

                              Писах директно на вносителя за България и ще видим той какво ще отговори. Ако не се оправи съм решил в магазина или връщане на парите или подмяна с друг може да не е нов модел но да си върши работата

                              Коментар


                              • От: OFRM Geotrade 5.60

                                Колега, аз писах за същия проблем в другата тема.

                                OFRM Geotrade 5.70 - чудесен коледен подарък!
                                Преди малко говорих с Митко от Геотрейд. Господина ми обясни, че с европейската карта снимките на кръстовищата се виждали, проблема бил с българската. Не можа да ми отговори кога Гармин ще отстранят проблема и защо лъжат клиентите на сайта гармин.бг В случя сме можели да върнем устройството, тъй като сме го закупили вчера, ама като е купен на изплащане няма как да си вземем парите от ТиБиАй кредит (еба..и кефа, секс на наш гръб). Говорих по телефона с вносителя защо лъжат клиентите на официалния сайт и не упоменават, че не показва изгледите на кръстовища с българската карта.

                                В общи линии това ще ти отговорят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X