Обява

Свий
Няма добавени обяви.

aster gdem

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • aster gdem

    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=370536

    Прочетох го преди малко - за съжаление явно сървърите на наса и японците са претоварени и не мога да видя за какво иде реч.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

  • #2
    До: aster gdem

    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=370536

    Прочетох го преди малко - за съжаление явно сървърите на наса и японците са претоварени и не мога да видя за какво иде реч.
    Здравей,

    Наистина много любопитна информация! Питам се дали има ли нещо общо с това, че сайтът на НАСА не работи - ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/

    Поздрави,

    Коментар


    • #3
      До: aster gdem

      Никъде не мога да се докопам ...... ама .... и нашият час ще дойде ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        До: aster gdem

        Е, поне има някакви шансове, защото наистина наплива е голям !! Вижте по-долу стартирането на "download"
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: aster gdem

          С големи мъки успях да се регистрирам и да сваля едно парче. Разочарован съм. По-добре да си караме със SRTM3.

          В равнинните райони е същински ужас. Все едно гледам повърхността на Луната. Пълно е с "кратери" и "шипове" със внушителна дълбочина/височина - повече от 60 метра (!). В планините няма толкова дупки (има но по-малко), обаче резолюцията на релефа не виждам да е много по-добра от SRTM3. Като добавим безкрайните дефекти... НЕ СТАВА.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #6
            До: aster gdem

            Табак и dhv дайте повече инфо къде се регистрирате и се тегли тази нова DEM информация че ми се ще и аз да я тествам?
            Значи дхв според теб явно тея японци са си хвърлили парите на вятъра
            По принцип и в самото начало на първата версия на SRTM също е била пълна с дупки даже и сега след излизането на 2 рата пак ги има но в другата тема там за DEM съм посочил линк към един сайт в който един професор по създаден от него алгоритъм за интероплация е успял да запълни липсващите данни в STRM, това е т.к. SRTM version 4. Така че в бъдеще може и да ги подобрят тези данни. Важното е че нещо се работи в тази област което да бъде за свободен достъп.
            Едит.
            Намерих сайта от който се тегли DEM инфото. Ето тук може да се регнете и да дърпате ако не е натоварен сървъра.- http://www.gdem.aster.ersdac.or.jp/
            Последно редактирано от icpart; 02-07-09, 00:26.

            Коментар


            • #7
              До: aster gdem

              Влизаш в следния сайт - http://www.gdem.aster.ersdac.or.jp/, регистрираш се, след това търсиш необходимия район в меню search, след намиране на района се снабди с търпение и чакай. Предплагам и аз, че ще бъдат изчистени грешките, защото има имидж(TIF) файлове с добро качество. Те са примерни и вероятно е работено върху тях и са за райони на USA. Това е страница към сайт в който са направени сравнение на съществуващите DEM:
              http://www.ersdac.or.jp/GDEM/E/2.html

              Привет и успех,
              Последно редактирано от tabak; 02-07-09, 00:51.

              Коментар


              • #8
                До: aster gdem

                В архивите има по два GeoTIFF файла. Единия е с DEM данните, а другия не знам за какво е. Примерните файлове за N43 E23 са:
                ASTGTM_N43E023_dem.tif
                ASTGTM_N43E023_num.tif

                Трябва да се разбере как се използва втория файл, възможно е комбинацията от двата да е изчистен вариант на релефа.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #9
                  До: aster gdem

                  Аз все още не съм успял да изтегля нищо и не мога да пробвам. DHV моля посочи линк, ако се различава от дадения от мен по-горе. Ако големината на TIF файловете не е голяма може да ги качиш тук или на спелеото. НА http://www.ersdac.or.jp/GDEM/E/2.html е записано: 2 Automated calculation of slope direction and angle, catchment area, faults, etc.
                  Further achievements can be obtained by analyzing the DEM as a platform in combination with other data. Some examples are shown below.
                  След което има дадени примери за използване на повече от една база данни. Като гледам за обединяването се използват данни в зависимост от избора на приложение, което е избрано преди да се изтеглят файловете. Примерите са за: Disaster, Hydrology (water resource management), и * Energy (oil resource exploration).
                  Последно редактирано от tabak; 02-07-09, 09:15.

                  Коментар


                  • #10
                    До: aster gdem

                    Файловете не са малки. Не мога да ги кача в момента, защото служебния ми нет е много бавен. Свалят се точно от сайта който си дал. Регистрираш се, след това search и избираш квадрати за сваляне. Избирай по един, защото връзката е бавна и прекъсва. Аз се мъчих цяла вечер докато успея да сваля един квадрат.

                    Засега все още не мога да намеря информация как се използва NUM файла. Трябва да има някакво приложение, защото в момента DEM информацията е практически неизползваема.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #11
                      До: aster gdem

                      Явно сървъра е наистина доста претоварен, аз снощи към 3 часа се опитах да се свържа да сваля поне един тайл но неуспешно въобще не може захапе да се сваля. Ако някой успее да свали нещо и му е по възможностите нека го качи на спелеото.

                      Коментар


                      • #12
                        До: aster gdem

                        довечера ще кача N43E23
                        ще се опитам да сваля и още нещо ако успея.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #13
                          До: aster gdem

                          Здрасти пак, намерих още едно място откъдето могат да се тегли тази информация регистрираш се и си поръчваш тайловете които искаш да свалиш в зависимост от големината на тайловете времето за поръчка е различно, аз пробвах като начало с 2 тайла и обработката на цялата поръчка отне към 20 мин, като хората ти пращат инфо за поръчката по имейл.
                          И явно този сървър на НАСА е по ненатоварен изтеглих ги с около 300к файловете. Ето и откъде може да се регнете https://wist.echo.nasa.gov/wist-bin/...Loginevent=BYE
                          Аз изтеглих 2 тайла N43Е27 и N4328E и по късно ще ги кача на спелеото. Ще направя нова папка ASTER GDEM за тях.
                          Според вас дали информацията която се сваля е различна в зависимост от избраното приложение за което се ползва например както споменава Табак?
                          Edit
                          Тествах 2 поръчки на един и същ файл с посочване на различно приложение и се оказа че файловете са идентични т.е. не зависят от типа на приложение което се задава, явно това им трябва за да съставят може би някаква статистическа информация за сферите на приложение на DEM. Между другото съм поръчал DEM за територията на цялата страна и когато ми обряботят поръчката ще кача информацията на създадената от мен за целта папка. Така че остава само да чакаме
                          Също така пробвах за една равнинна територия да генерирам хоризонтали на базата на тези нови данни и като цяло извода е че не се различават много по точност в сравнение с SRTM данните, просто разликите са несъществени.
                          В по долу прикачения файл има ги описани каква информация съдържат тайловете.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от icpart; 02-07-09, 16:06.

                          Коментар


                          • #14
                            До: aster gdem

                            Данните ги свалих и почвам да ги качвам на спелеото.

                            Коментар


                            • #15
                              До: aster gdem

                              Някакси успях да стигна до това фтп ftp://e4ftl01u.ecs.nasa.gov/ASTT/AST_L1B.003

                              но дали това са нещата който ни интересуват не мога да разбера.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X