Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SAS.Планета - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

    Четенето на кеша на Google Earth е съвсем експериментално за момента, и на практика не работи.

    Mapbuilder се справя отлично с тази задача, аз ползвам него. Само че от известно време сайта на програмата изчезна. Качил съм последна версия (1.9) на спелеото, защото трудно се намира из нета.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #47
      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

      Близо вече седмица нещо не работят както трябва картите от СПОТ-5, като в началото въобще не работеше онлайн картата а сега работи но изображенията са с воден знак и с ниска резолюция. Някой да има подобен проблем?

      Коментар


      • #48
        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

        Да, вече е така. Явно СПОТ са затворили кранчето окончателно....

        Добре че се впрегнахме по-рано няколко човека, и сега имам кеширана цяла България с ниво 17. Ако трябва, ще архивирам кеша и ще го качвам на спелеото.
        Аз постепенно вадя калибрираните снимки по разграфката на Генщаба. Досега съм качил области Видин, Враца, Монтана, София и Бургас.

        п.п между другото последната версия на САС-Планетата работи правилно с кеша на Google Earth. Предварително се обхожда автоматично желаната област (с помощта на PlaceMaker), и после със САС може да се вадят произволни снимки с калибровка.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • #49
          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
          Да, вече е така. Явно СПОТ са затворили кранчето окончателно....

          Добре че се впрегнахме по-рано няколко човека, и сега имам кеширана цяла България с ниво 17. Ако трябва, ще архивирам кеша и ще го качвам на спелеото.
          Аз постепенно вадя калибрираните снимки по разграфката на Генщаба. Досега съм качил области Видин, Враца, Монтана, София и Бургас.

          п.п между другото последната версия на САС-Планетата работи правилно с кеша на Google Earth. Предварително се обхожда автоматично желаната област (с помощта на PlaceMaker), и после със САС може да се вадят произволни снимки с калибровка.
          Спряха го и то доста отдавна
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #50
            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
            Да, вече е така. Явно СПОТ са затворили кранчето окончателно....

            Добре че се впрегнахме по-рано няколко човека, и сега имам кеширана цяла България с ниво 17. Ако трябва, ще архивирам кеша и ще го качвам на спелеото.
            Аз постепенно вадя калибрираните снимки по разграфката на Генщаба. Досега съм качил области Видин, Враца, Монтана, София и Бургас.

            п.п между другото последната версия на САС-Планетата работи правилно с кеша на Google Earth. Предварително се обхожда автоматично желаната област (с помощта на PlaceMaker), и после със САС може да се вадят произволни снимки с калибровка.
            По принцип те не са го и отваряли никога официално кранчето, просто руснаците са разбили връзките към техния онлайн в wms сървър.
            Дхв можеш ли да опишеш по-подробно какви настройки даваш в параметрите за работа с Гугъл ъртх кеша в настройките на картата тъй като преди време там ако не съм разбрал правилно се задава май пътя към неговия кеш но нещо не го направих както трябва та затова малко помощ няма да е излишна Между другото относно преноса на кеша във форума на Саспланета са измислили нов вариант за архивиране който да не е в rar или zip файл, а да е с tgz формат който се явява компресиран tar като нивото на компресия не е голямо около 10-15%, предимството е че се архивира и дезархивира много бързо и може да съдържа хиляди файлове без проблеми и информацията може да е в терабайти в архива. Пробвах не него формат и чист tar при него също много бързо става опаковането и разопаковането на архива така че може и спокойно да се ползва той, поддържа се от 7zip. Мисля че и други подобни отворени архиватори го поддържат. А и наистина ще е полезен, в Мапедит много по-добре се работи с кеша като основа за Гугъл Мапс отколкото с готови калибрирани изображения тъй като при работа на по-слаб компютър с по-малко РАМ това се явява проблем.
            Последно редактирано от icpart; 03-11-09, 10:53.

            Коментар


            • #51
              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

              За да теглиш от кеша на GE, в САС планетата се прави следното:

              (на руски):
              Параметры -> Настройки программы -> кэш ->
              Задаваш пътя до кеша на Google Earth, и отдолу задаваш "кэш по умолчанию" - Google Earth. Кеш-файла на Гугъл се казва dbCache.dat, не помня точния път, търси го в експлорера.

              И трябва да си със версия 91026 на САС планетата.



              Има едно предимство при калибрираните снимки, в сравнение с кеша: на всички качени от мен снимки, съм коригирал леко калибровката, така че да са възможно най-точни. Всички снимки от СПОТ-5 са леко изместени (не е много, около 2 пиксела). Анализирал съм изместването на базата на хиляди GPS тракове, и съм ги коригирал.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #52
                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                Пробвах настройките както ги описа dhv но за жалост при опит на четене на кеша от Гугъл програмата ми дава фатална грешка нещо от рода на "Access violation ........ на еди си кой адрес" и програмата блокира, това става понякога да изкара подобна грешка и при работа с карти от гугъл и спира да ги зарежда но като превключа да чете от само от интернет и обратно да чете интернет и кеш се оправя. Явно нещо са се омазали регистрите на компютъра ми. Иначе искам да попитам освен настройката за основен кеш по-подразбиране да бъде Гугъл Ъртх може ли да се използва стандартния такъв на SASПланета защото досега съм ползвал него и по този начин се прецаква вече ссваления такъв от който реално не може да се чете освен ако не се превключат настройките на програмата.
                А относно изместването там е ясно особено за снимките от Гугъл мапс е много голямо особено в местата където се снаждат по нови и по стари и ако областа попада в даден квадрант по разграфката забрави да наместиш калибрацията на цялата област. А иначе относно снимките от СПОТ са по точни и искам да попитам дали имаш наблюдения дали отмествнето е постоянно като посока и големина или е произволна величина. Аз по принцип донамествам снимките на кеша директно в Мапедит по предварително зареден трак за дадената област която ми трябва да разгледам е малко е играчка но върши пак същата работа и става по-лесно.

                Коментар


                • #53
                  До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                  При СПОТ-5 изместването е постоянно за цяла България. Или почти за цяла - на юг около Петрич видях че има друга "партида" снимки, на границата между двете личи леко разминаване, но то пак е от порядъка на 1-2 пиксела. Снимките са много точно калибрирани, може да се приеме, че изместването е достатъчно малко, за да се взема предвид, но аз съм перфекционист, затова се занимавам с глупости....

                  На САС планетата пробвай да изчистиш цялата директория, където е била програмата (освен кеша) и разархивирай новата версия на чисто. При мен по-рано започна така да забива (след като смених поредната версия) и по този начин се оправи.

                  В даден момент може да ползваш само един тип кеш, така че когато искаш да сваляш от кеша на Гугъл, трябва да променяш настройките. След това ги променяш обратно като приключиш.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #54
                    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                    Здрасти Дхв можеш ли да качиш кеша за СПОТ-5 на спелеото ако не е проблем?

                    Коментар


                    • #55
                      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                      Няма проблем. Само да го архивирам, че това отнема малко (доста) време. Ще го направя в rar архив на части. В архива ще вкарам само директория z17, трябва да се разархивира във
                      ...\<SAS Planet folder>\cache\SPOTMAPS
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #56
                        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        Няма проблем. Само да го архивирам, че това отнема малко (доста) време. Ще го направя в rar архив на части. В архива ще вкарам само директория z17, трябва да се разархивира във
                        ...\<SAS Planet folder>\cache\SPOTMAPS
                        Благодаря много Дхв, само 17 слой е важен другите ще си ги генерирам сам. Защо не пробваш ако искаш tar или tgz формата в последно време на форума на САСПланета него препоръчват да се ползва, няма ограничение в големината и наистина много бързо се архивира и дезархивира от компютъра, вече го тествах да прехвърля един кеш от няколко хиляди файла.

                        Коментар


                        • #57
                          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                          Аз задавам опция "store", така че файловете просто се складират в архива без компресия. Така става максимално бързо, не по-зле от който и да е друг архиватор. WinRar-а ми е 64 битов, единственото ограничение идва от самата файлова система. Архивирането става два пъти по-бързо от простото копиране на папката.

                          Сега възникна един проблем: на Спелеото се качиха първите 4 части и се свърши мястото (или квотата ?). Изтрих папките с калибрираните снимки, но пак не позволява да качвам. Затова съм направил ftp на моя компютър и съм сложил файловете и в него:

                          94.139.210.70 (порт 21)
                          user: topomap
                          password: 12345

                          Компютъра обикновено се гаси нощем, но през деня винаги е на линия.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • #58
                            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                            Днес проверка за връзка със сървара на гугъл и почна да зарежда,явно пак са пуснали кранчето.Обаче само MAP-па върви!!а на мен ми трябва Landscape-то.Някой пробвал ли го е скоро???
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #59
                              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                              Днес проверка ...
                              Няма такова нещо колега. Почти ежедневно си смъквам изображения от почти цяла България (които не са в кеша). Проблема е, че трябва да се обновява програмата редовно, с по-старите врсии наистина има проблеми. В момента актуалнат е 91111.

                              Коментар


                              • #60
                                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                                Прочети тази част от хелпа към програмта и всичко ще ти стане ясно, просто ме мързи да обяснявам тук подробно, след като го прочетеш и ако имаш допълнителни въпроси ги задай тук.
                                Би ли обяснил как точно става?
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X