Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топомапс vs OFFROAD картата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топомапс vs OFFROAD картата

    Без ни най-малко да подценявам това, което е направил Събин не мога да не отбележа че BGTOPOMAPS е малко по-подробна за големите градове (Варна например) . Отдавна се каня да попитам не е ли възможно да се постигне някаква комбинация ? Предполагам , че се изисква определено количество време и труд , но не е невъзможно да имаме рутиращата карта на Събин с подробността на BGTOPOMAPS.

  • #2
    Първоначално публикуван от ивайло
    не мога да не отбележа че BGTOPOMAPS е малко по-подробна за големите градове
    Ами то на Събин картата се нарича "OffRoad карта на България" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Вече съм говорил с него по този въпрос. Проблемът е че подробностите в BGTOPOMAPS са за сметка на огромни неточности. Аз спрях да използвам ТОПОМАПС след като забелязах огромни разминавания между картата и действителността. Явно авторите на ТОПОМАПС механично компилират всичко което имат в картата докато при тази на Събин има постоянен вторичен контрол. Та на въпроса ми Събин обясни че предпочита да включи по-малко неща но те да са достоверни и проверени отколкото обратното...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        По-подробна в смисъл точките ли имаш в предвид, или това с покритието на земята(гори, полета)? Вярно е че в моята карта има само точки които сме записали ние - офроудаджиите + малка част други. Не ми се слагат в картата хиляди непроверени точки, само за идеята да има "всичко" Още повече като натисна търсене не мисля че има някакъв смисъл да ми излизат хиляди бирарии, ресторанти и какви ли не точки, при положение че това е карта за офроуд - все пак. Също така поддръжката на градовете като приоритет идва след поддръжката на черните пътища и пътеки, все пак.

        Добре ще е ако Гармин направят хубава карта, но се съмнявам, като гледам картата която гармин продава за Гърция от 2 години, да не говорим за цената! Тези които са с покети ще могат да я ползват, излъгвайки гарминската защита, но всички с ГПС-и ще трябва да си я купят, а цената е около 200 евро - БЕЗ НИКАКВИ ОБНОВЛЕНИЯ! Живот и здраве ако вървят продажбите може и да мога да си позволя инвестиция от още 2500Е за да си купя пълният пакет на софтуера с който правя картата и да напреднем още повече в разработката, т.е. истинско търсене по адреси(в момента намира само улицата) и т.н.т.

        Коментар


        • #5
          Имам предвид с повече улици в градовете , все пак това е първото , което се набива на очи когато сменя двете карти.

          Коментар


          • #6
            А ти коя версия имаш на моята карта? Тази цифрата след OFRM ?????

            Коментар


            • #7
              OFRM 20051214
              OFRMTRANSP. 20051214
              OFRMRIVERS 20051110
              OFRMTOPO 20051110
              Апропо, има ли ограничение за обема на SD-паметта , която мога да сложа в 60CSX ? Може ли 512 или 1G да го затормозят по някакъв начин?

              Коментар


              • #8
                Стара ти е картата, ще ти изпратя по нова в която има улиците на Варна.

                Аз съм с 512MB, става да сложиш и 1G, но не виждам много смисъл, освен ако не си купиш европеиски или американски карти няма как да го запълниш.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                  Вече съм говорил с него по този въпрос. Проблемът е че подробностите в BGTOPOMAPS са за сметка на огромни неточности. Аз спрях да използвам ТОПОМАПС след като забелязах огромни разминавания между картата и действителността. Явно авторите на ТОПОМАПС механично компилират всичко което имат в картата докато при тази на Събин има постоянен вторичен контрол. Та на въпроса ми Събин обясни че предпочита да включи по-малко неща но те да са достоверни и проверени отколкото обратното...
                  Мнението ти е рядко некомпетентно(в добрия случай), или дотолкова тенденциозно, че глупостите в него вземат застрашителни размери. Позволявам си да кажа това, зaщото съвсем явно не си в час, формулирайки догадките си като твърдения. Разбира се уважавам мнението ти макар то да е рядко и екзотичо на фона сухите факти:

                  Над 9200 сваляния на последните версии.

                  Наздраве
                  [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                  Коментар


                  • #10
                    [quote="V93"]
                    Първоначално публикуван от k2
                    Мнението ти е рядко некомпетентно(в добрия случай), или дотолкова тенденциозно, че глупостите в него вземат застрашителни размери. Позволявам си да кажа това, зaщото съвсем явно не си в час, формулирайки догадките си като твърдения. Разбира се уважавам мнението ти макар то да е рядко и екзотичо на фона сухите факти:

                    Над 9200 сваляния на последните версии.
                    Приятел, много нервно го даваш. И реакциите ти противоречат на приказките. Уажение към мнения, различни от твоето, нещо не се забелязва.
                    И на форума ти гледах как отрязваш някакъв човек, който си беше позволил "нахалството" да има някакви препоръки към картата ти. Е, не се прави така. Щото като види човек отношение като твоето е много вероятно да те подмине и да отиде на друго място.
                    Това с 9200-те сваляния аз не бих го изтъквал като аргумент. Щото на безплатното мераклии - дал господ. Сложи му една цена 120 или 240 лв и тогава брой потребителите ...
                    Решил си да направиш нещо безплатно - моите уважения. Ама ако ще го правиш беплатно - прави го без да парадираш и да натякваш. Щото иначе по-добре си сложи цената (имаш пълното право да го направиш) и се конкурирай с останалите продукти на пазара.

                    П.П. За протокола: Сложил съм на ГПС-а си карта, за която съм платил от джоба си, вместо да се метна на безплатната далавера ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Малко си чел, "адвокатино" ... чети още, па и не поня да съм те питал за акъл.
                      Малко по-нагоре взех отношение по очевидно неграмотно, или тенденциозно изказване. Естествено уважавам всяко мнение(понеже е лично), но мога да го коментирам според собствените си разбиорания, което и направих. Двете неща не си противоречат,

                      BG Topo Maps си има сена и тя е нула лева, какви са тия смешни предложения
                      [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от k2
                        Малко си чел, "адвокатино" ... чети още, па и не поня да съм те питал за акъл.
                        Ами, имам този лош навик да си изказвам мнението и без да съм искал разрешение от кварталния ОФ отговорник.

                        Като си решил цената да е нула лева - недей да сиктирдосваш хора, които изказват впечатления от продукта, с аргументи като тия:

                        Невъзможно ми е да отделям време за по-подробни обяснения от направените по-нагоре. Разчитах и на някакъв процент досетливост от твоя страна, който явно липсва, но ще си спестя повторното изписване в детайли на всичко. Проектът е безплатен и не може да си позволи отдел за подръжка.
                        Имаш прекалено много изисквания за човек недопринесъл с нищо и ползващ безплатен продукт с прилично качество смея да твърдя. Честно казано не намирам забележките за градивни.

                        http://www.topomaps.info/index.php?o...atid=1&lang=bg
                        В същност, дали ще си държиш продукта с нулева цена или не, може и да не е от особено значение. С това отношение към потребителите ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от k2
                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                          Вече съм говорил с него по този въпрос. Проблемът е че подробностите в BGTOPOMAPS са за сметка на огромни неточности. Аз спрях да използвам ТОПОМАПС след като забелязах огромни разминавания между картата и действителността. Явно авторите на ТОПОМАПС механично компилират всичко което имат в картата докато при тази на Събин има постоянен вторичен контрол. Та на въпроса ми Събин обясни че предпочита да включи по-малко неща но те да са достоверни и проверени отколкото обратното...
                          Мнението ти е рядко некомпетентно(в добрия случай), или дотолкова тенденциозно, че глупостите в него вземат застрашителни размери. Позволявам си да кажа това, зaщото съвсем явно не си в час, формулирайки догадките си като твърдения. Разбира се уважавам мнението ти макар то да е рядко и екзотичо на фона сухите факти:

                          Над 9200 сваляния на последните версии.

                          Наздраве
                          Не разбирам какво точно е "рядко некомпетентно", имам възможност явно да сравня двете карти и ясно да видя поне по местата, където съм бил огромните разминавания в Topomaps. И освен аз това може да направи и всеки друг, не е сложно... А и въобще не разбирам що за отношение е вашето, никой не ви обвинява за нищо нито пък вие сте нещо отговорен. Безспорен факт е, че Topomaps е безразборна компилация от разни източници голяма част, от които неточни. Да не говорим за нейната четимост, точност на изо линии и т.н. Съветвам ви да си сравните работата с картата на Събин и тогава да коментирате - както се казва веднага ще схванете разликата

                          И накрая все пак да спомена, че тук в този портал повечето участници се стремят да водят сериозни диалози, в които да личи и уважение и ниво. Менторския тон и явното изпускане на нервите е нещо, което едва ли ще ви донесе особен авторитет...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Ок хубавото българско сравнение е "на всяка манджа мерудия". Благодаря за разселдването,
                            не случайно съм оставил "дискусията" понеже мисля, че в нея има ценни неща, но отношението ми е принципно и ще продължи да бъде такова. Честно казано горедя се с отговора и наистина предпочитам пилетата свикнали всичко да им се смеле и постави в човката да не ползват картите. Едно уточнение, картите не са потребителски ориентирани, те са за лично ползване, а това че хиляди хора ги ползват говори само добре за тях. На този фон недоволните са единици, което е и неизбежно, но пак да повторя, целта ми не е всички да са доволни, а картата да бъде най-добрата, защото в момента, в който се появи по-добра, ще почна да ползвам нея.

                            Със здраве.

                            Първоначално публикуван от V93
                            Първоначално публикуван от k2
                            Малко си чел, "адвокатино" ... чети още, па и не поня да съм те питал за акъл.
                            Ами, имам този лош навик да си изказвам мнението и без да съм искал разрешение от кварталния ОФ отговорник.

                            Като си решил цената да е нула лева - недей да сиктирдосваш хора, които изказват впечатления от продукта, с аргументи като тия:

                            Невъзможно ми е да отделям време за по-подробни обяснения от направените по-нагоре. Разчитах и на някакъв процент досетливост от твоя страна, който явно липсва, но ще си спестя повторното изписване в детайли на всичко. Проектът е безплатен и не може да си позволи отдел за подръжка.
                            Имаш прекалено много изисквания за човек недопринесъл с нищо и ползващ безплатен продукт с прилично качество смея да твърдя. Честно казано не намирам забележките за градивни.

                            http://www.topomaps.info/index.php?o...atid=1&lang=bg
                            В същност, дали ще си държиш продукта с нулева цена или не, може и да не е от особено значение. С това отношение към потребителите ...
                            [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                            Коментар


                            • #15
                              за картата

                              повече няма да влизам тук. това вече е частен форум, целящ да спекулира и да влияе вурху участниците с темата гпс и да лансира техните продукти. трябва да се цени труда на всички, а и досега не бях такава глупсот че картата на топомапс е не точна, грешна, тромава и т.н.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X