Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

    Колеги, наскоро си купих Garmin Nuvi 660 заедно с картата на Събин. Сложих му БГ картата и дезактивирах вградената карта на Garmin-a. Очаквах GPS-a да работи само с картата на България, но се оказа, че не е така. Избирайки град от Spell Cyti (например "April" за Априлци), ми показва и Aprilia, ITA. Освен това, избирайки Априлци от менюто, ми показва две APRILTSI на различни километри, с разлика 50 км едно от друго. Това нормално ли е?
    Скоро пътувах от Ямбол до София и се оказа, че последните два нови участъка от магистрала Тракия ги няма на БГ картата. Четох, че закупилите картата на Събин могат да я ъпдейтват една година безплатно. Къде и как става това?

  • #2
    До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669

    Коментар


    • #3
      До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

      Картата си работи перфектно на това нюви. Вероятно разполагате с много става версия.

      Коментар


      • #4
        До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Картата си работи перфектно на това нюви. Вероятно разполагате с много става версия.
        Уважаеми господине,
        Картата ми е версия 4.02 и доколкото разбрах, това е последната версия на пазара. Тя е инсталирана коректно на Garmin-a, благодарение на изключително подробното упътване, излиза ми в менюто с отметка, махайки отметката на оргинално вградената карта би трябвало GPS-a ми да работи само с допълнително инсталираната такава. Двете нови отсечки от магистрала Тракия наистина ги няма на картата - показва ми, че се движа в бяло поле като на моменти пресичам някакви пътища. Едва ли се заблуждавам, защото въпросните отсечки липсваха както на отиване, така и на връщане от София.
        Предполагам, че Ямболския регион е последна грижа на създателите, но все пак ще докладвам за някои неточности на картата.
        1. Задавайки дестинация Ямбол - Сливен, GPS-a се опитва да ме закара до там през Петолъчката (?), като не признава директния първокласен път. Аз познавам пътищата и не му се връзвам, но за колегите, които не ги познават това са 30 км в повече.
        2. Пътувайки от Ямбол за Петолъчката (дестинация Котел) в центъра на село Зимница GPS-a ме кара да завивам надясно и да мина през гр. Стралджа (10 км в повече) вместо да карам направо по прекия първокласен път.
        3. На връщане по същия този маршрут отново ме кара да минавам през гр. Стралджа, при това без да ме връща на главния път, а ме прекарва през някакви села, което не е нито най-пряк, нито най-бърз път.
        4. В Ямбол улиците са нанесени коректно, макар и с малко разминаване (карам по главна улица, а ми показва, че се движа встрани от нея, а не по самата улица), след кръговото до ХЕИ по посока ЖП гарата ме кара да завивам наляво и веднага след това надясно ме връща на улицата, при положение, че пътя е идеално прав, двоен с мантинела по средата. Не е предвиден факта, че огромна част от улица "Търговска" е пешеходна зона и се опитва да ме прекара по нея, макар да е забранена за движение, има сложени големи циментови полусфери, които дори и аз с джипа не мога да премина.
        Картата използвам от няколко дни и в общи линии това са забележките ми към нея. За да бъда обективен, не мога да не изразя възхищението си от ентусиазма и огромния труд, положени при изработването на тази карта, която си остава най-добрата такава на България, правена до сега . Намирам за съвсем нормално да има и такива пропуски, като се надявам в близкото бъдеще те да бъдат отстранени.
        Поздрави от Ямбол!
        П.П. Поправете ме, ако грешката е у мен.

        Коментар


        • #5
          До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

          Мога ли и аз да отбележа още един странен проблем. Защо отсечката Каблешково - Ахелой не ми позволява да карам направо през първокласния път, а ме кара да заобикалям през село Тънково? даже и в MapSource дава същия проблем, заобикаля?

          Коментар


          • #6
            До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

            Разбрах къде е проблема за тази отсечка пътят на картата точно пред Ахелой е прекъснат и ме кара да заобикалям./вижда се само при голямо приближаване в Mapsource/

            Коментар


            • #7
              До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

              "Tokio" и аз съм от Ямбол и съм с Nuvi310 и такива грешки(за Сливен , Петолъчката и магистралите) при мен НЯМА ! Виж си пак настройките на маршрута. Само преди Зимница ме кара да минавам по обиколното(стария път в ляво) , но съм пратил трак на Събин и предполагам , че за новата версия ще е коригирано.

              "sandosan" , Събин вече писа в друга тема , че тази грешка е коригирана в новата версия.

              Коментар


              • #8
                До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                Благодаря за изчерпателното обяснение.

                Точка 1, 2, 3 и 4 са оптавени в новата версия, която имам да преборя един единствен проблем и ще почна да ви я разпращам.

                По точка 5, с удоволствие ще въведа забележките, но моля обяснете ми по точно. Може да ми изпратите фаил от мапсорс с точки къде точно са местата за които ми говорите.

                Първоначално публикуван от Tokio Преглед на мнение
                Уважаеми господине,
                Картата ми е версия 4.02 и доколкото разбрах, това е последната версия на пазара. Тя е инсталирана коректно на Garmin-a, благодарение на изключително подробното упътване, излиза ми в менюто с отметка, махайки отметката на оргинално вградената карта би трябвало GPS-a ми да работи само с допълнително инсталираната такава. Двете нови отсечки от магистрала Тракия наистина ги няма на картата - показва ми, че се движа в бяло поле като на моменти пресичам някакви пътища. Едва ли се заблуждавам, защото въпросните отсечки липсваха както на отиване, така и на връщане от София.
                Предполагам, че Ямболския регион е последна грижа на създателите, но все пак ще докладвам за някои неточности на картата.
                1. Задавайки дестинация Ямбол - Сливен, GPS-a се опитва да ме закара до там през Петолъчката (?), като не признава директния първокласен път. Аз познавам пътищата и не му се връзвам, но за колегите, които не ги познават това са 30 км в повече.
                2. Пътувайки от Ямбол за Петолъчката (дестинация Котел) в центъра на село Зимница GPS-a ме кара да завивам надясно и да мина през гр. Стралджа (10 км в повече) вместо да карам направо по прекия първокласен път.
                3. На връщане по същия този маршрут отново ме кара да минавам през гр. Стралджа, при това без да ме връща на главния път, а ме прекарва през някакви села, което не е нито най-пряк, нито най-бърз път.
                4. В Ямбол улиците са нанесени коректно, макар и с малко разминаване (карам по главна улица, а ми показва, че се движа встрани от нея, а не по самата улица), след кръговото до ХЕИ по посока ЖП гарата ме кара да завивам наляво и веднага след това надясно ме връща на улицата, при положение, че пътя е идеално прав, двоен с мантинела по средата. Не е предвиден факта, че огромна част от улица "Търговска" е пешеходна зона и се опитва да ме прекара по нея, макар да е забранена за движение, има сложени големи циментови полусфери, които дори и аз с джипа не мога да премина.
                Картата използвам от няколко дни и в общи линии това са забележките ми към нея. За да бъда обективен, не мога да не изразя възхищението си от ентусиазма и огромния труд, положени при изработването на тази карта, която си остава най-добрата такава на България, правена до сега . Намирам за съвсем нормално да има и такива пропуски, като се надявам в близкото бъдеще те да бъдат отстранени.
                Поздрави от Ямбол!
                П.П. Поправете ме, ако грешката е у мен.

                Коментар


                • #9
                  До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                  и това е оправено в новата версия

                  Моля ви изчакайте да ви я дам и после кажете ако има проблеми защото съм оправил над 400 кръстовища!

                  Първоначално публикуван от sandosan Преглед на мнение
                  Мога ли и аз да отбележа още един странен проблем. Защо отсечката Каблешково - Ахелой не ми позволява да карам направо през първокласния път, а ме кара да заобикалям през село Тънково? даже и в MapSource дава същия проблем, заобикаля?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                    Благодаря, ще чакам да получа ъпдейта на картата.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                      Първоначално публикуван от Tokio Преглед на мнение
                      Благодаря, ще чакам да получа ъпдейта на картата.
                      Поздрави!
                      Ъпдяйта вече е излязъл. Не сте ли получили e-mail?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                        Получих и инсталирах новата версия (ъпдейт) на ОФРМ за което благодаря на Събин и екипа му! Другата седмица ми предстоят няколко пътувания из страната и ще споделя впечатленията си. Засега мога да кажа само, че липсва новия път до граничен пункт Лесово, аз ли греша нещо, или този път наистина го няма?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                          Първоначално публикуван от Tokio Преглед на мнение
                          Получих и инсталирах новата версия (ъпдейт) на ОФРМ за което благодаря на Събин и екипа му! Другата седмица ми предстоят няколко пътувания из страната и ще споделя впечатленията си. Засега мога да кажа само, че липсва новия път до граничен пункт Лесово, аз ли греша нещо, или този път наистина го няма?
                          Може и да го няма не си спомням да съм го слагал, а щом е нов, вероятно е така.

                          Ако го запише някой да го метне и ще го сложа, благодаря за което

                          Коментар


                          • #14
                            До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                            Ямбол-Истанбул през Лесово:
                            http://www.bgshare.com/264156/Yambol_Istanbul.rar
                            Само Ямбол-Лесово:
                            http://www.bgshare.com/264160/Маршрутът е записан на 2007-10-26 20_17_58.gpx
                            П.П. Бях пращал тракове около Бероново , но старият път през гората все още е отбелязан като главен , а той си е вече направо оффроад. Също така и Върбишкият проход е постоянно затворен ,а доколкото видях в новата карта не е отбелязано.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Картата на Събин и вградената такава на NUVI 660 ?

                              Ето още един запис на част от новия път.
                              Мисля, че ще е полезен за усредняване.
                              Относно категоризацията - пътищата, по които е записан трака са асфалтови.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X