Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

    Като гледам и ти като мен неможеш да пращаш лични съобщения. Дай e-mail да се свържем мисля, че мога да ти помогна.

    Коментар


    • #17
      От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

      vesmes@yahoo.com

      Нямаше ме доста време, обещах снимка и ще я направя тия дни.

      Коментар


      • #18
        От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

        Може би вече темата не е актуална вече, но за информация, може да има такива който не знаят и да им свърши работа:
        http://212.122.182.101/pmapper/map_separate-legend.phtml?winsize=small&language=bg&config=cadaster

        Това е карта (ГИС) изработена от МРРБ с много слоеве ( http://212.122.182.101/MRRB/ ), която все още се изработва и допълва, в нея има слоеве на КВС (карта на възстановена собственост) на база на която се изработват кадастралните карти, кадастралните линии за общини които са изготвили кадастралните си карти също са там.
        Не съм специалист по темата така, че ще се радвам на допълнения и поправки.

        Обсег от картата, който се вижда на екрана може да се сваля като геореференциран .tiff. (позициониран)

        Коментар


        • #19
          От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

          Благодаря ти за ценната информация! Прегледах картата и района от който аз се интересувах го има на нея

          Благодарение на velko_sz аз разполагам с GPS карта на моя район и си върша необходимата на баща ми работа. Но тази ще бъде полезна на всички хора който имат моя проблем.

          И още веднъж Благодаря Ти!

          Коментар


          • #20
            От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

            Колега, силно се съмнявам ..че си прочел нещо, различно от заглавието на темата ..само 5 см..нагоре от предложението Ти, се намира отговора на въпроса.

            Коментар


            • #21
              От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

              И аз съм в тази сфера като vesmes ,и ми е много нужна така карта нека някой ако има разчертана карта на земи за област Ямбол ,по скоро за село Голямо Крушево да ми я изпрати ,ще съм много благодарен , privaileg@abv.bg

              Коментар


              • #22
                От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                Първоначално публикуван от privaileg Преглед на мнение
                И аз съм в тази сфера като vesmes ,и ми е много нужна така карта нека някой ако има разчертана карта на земи за област Ямбол ,по скоро за село Голямо Крушево да ми я изпрати ,ще съм много благодарен , privaileg@abv.bg

                Първоначално публикуван от vesmes Преглед на мнение
                Колега, силно се съмнявам ..че си прочел нещо, различно от заглавието на темата ..само 5 см..нагоре от предложението Ти, се намира отговора на въпроса.
                !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                  Първоначално публикуван от blagomira Преглед на мнение
                  Може би вече темата не е актуална вече, но за информация, може да има такива който не знаят и да им свърши работа:
                  http://212.122.182.101/pmapper/map_separate-legend.phtml?winsize=small&language=bg&config=cadaster

                  Това е карта (ГИС) изработена от МРРБ с много слоеве ( http://212.122.182.101/MRRB/ ), която все още се изработва и допълва, в нея има слоеве на КВС (карта на възстановена собственост) на база на която се изработват кадастралните карти, кадастралните линии за общини които са изготвили кадастралните си карти също са там.
                  Не съм специалист по темата така, че ще се радвам на допълнения и поправки.

                  Обсег от картата, който се вижда на екрана може да се сваля като геореференциран .tiff. (позициониран)
                  Намерих от тази карта произволен имот КВС №, свалих данните в WGS84 и като ги сложих в Гугъл ърт се получи същия имот но, доста изместен с може би 50 км на североизток. Явно има разминавания във форматите.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Намерих от тази карта произволен имот КВС №, свалих данните в WGS84 и като ги сложих в Гугъл ърт се получи същия имот но, доста изместен с може би 50 км на североизток. Явно има разминавания във форматите.
                    Гиса си е ок. При теб някъде е грешката според мен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                      Кликвам в/у ГИС-а, записвам координатите по Х,У, нанасям в Гугъл ърт и точката се получава изместена, опитах същото и с ГПС Гармин, на с-ма WGS84 нанесох точка до Т-ще, а тя се появи м/у Шумен и Дългопол.
                      Не знам къде греша.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Кликвам в/у ГИС-а, записвам координатите по Х,У, нанасям в Гугъл ърт и точката се получава изместена, опитах същото и с ГПС Гармин, на с-ма WGS84 нанесох точка до Т-ще, а тя се появи м/у Шумен и Дългопол.
                        Не знам къде греша.
                        Най вероятно грешиш във формата на координатите при GPS-a. Иначе отчетените от гиса координати са в UTM35. GoogleEarth как е настроен да ти показва позицията?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                          Изтегляш "geo tiff" с 300dpi качваш го в Global mapper и оттам вземаш координатите на имотите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                            Първоначално публикуван от velko_sz Преглед на мнение
                            Най вероятно грешиш във формата на координатите при GPS-a. Иначе отчетените от гиса координати са в UTM35. GoogleEarth как е настроен да ти показва позицията?
                            Колегите ме "светнаха" къде ми е грешката:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...p?t=553&page=9
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                              Уредите които казвате, че са раздадени на общините са референтни станций които едва ли някои би ви ги дал ей така
                              http://solitech.bg/trimble-geoexplorer-geoxr.html
                              А и едва ли ви се дават 15-20 бона за станция само да си намерите даден имот. Най-лесното което го е казал и колегата преди мен, отивате във местната фирма поддържаща кадастъра и те трябва да ви го покажат

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каква карта е нужна за определяне на местоположение на парцел ?

                                Трябват ми карти на с.Росеново,с.Божурово област Добрич
                                teodor963@abv.bg
                                Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X