Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    В последно време рядко ползвам навито но оня ден забелязах че трафика даже не се появи.
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Да, няма трафик информация. От 20 октомври е така - преди това работеше добре. От тогава няма излъчване, на страницата на tix.bg е-mail не им работи, няма обратна връзка, фейсбука писах, казах че ще проверят, но до там - ни звук ни стон след това.

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
        Интересува ме какво става с трафика в София. Преди поне имаше 15-тина точки, пък макари и бутафорни, и едни и същи. Сега са само два нещастни ремонта и толкова. Приключи ли трафикът още преди да е започнал?
        Да не са ви приключили ремонтите /предизборно/ в София и да няма какво да дава трафика? Или вече всички сте с метрото?
        Сори за спама
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Първоначално публикуван от gandalftgray Преглед на мнение
          Този трафик е пълен шит. Или не се излъчва въобще информация или ако се излъчва е за 2-3 улици или грешна. Почвам да си мисля, че това си беше маркетингов трик на Геотрейд България да продадт някой и друг трафик ресивър...
          Ако всички си бяха свършили работата така както Геотрейт и карта.бг, трафика щеше да е супер. И не знам дали знаете, но този трафик работи и в колите, които имат "прясна" Navteq карта. Геотрейд и карта.бг помогнаха за внедряването и тестването на системата, защото бяхме най отзивчиви и гъвкави, но реално не можем да контролираме нищо по нея. Разпространителите на сигнала също много работа отхвърлиха.
          Информацията идва от "паркинги и гаражи" и се обработва от tix.bg, така че за вярността и те отговарят.

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Ако всички си бяха свършили работата така както Геотрейт и карта.бг, трафика щеше да е супер. И не знам дали знаете, но този трафик работи и в колите, които имат "прясна" Navteq карта. Геотрейд и карта.бг помогнаха за внедряването и тестването на системата, защото бяхме най отзивчиви и гъвкави, но реално не можем да контролираме нищо по нея. Разпространителите на сигнала също много работа отхвърлиха.
            Информацията идва от "паркинги и гаражи" и се обработва от tix.bg, така че за вярността и те отговарят.
            Разбирам ситуацията и за верността и актуалността във времето не придирям. Проблемът е, че в tix.bg информацията я има - като задръствания, ремонти и пр. Когато обаче на нувито тапнеш търсене на трафик - в момента излизат само 2 точки за цяла София, а доскоро бяха поне 20.

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
              Разбирам ситуацията и за верността и актуалността във времето не придирям. Проблемът е, че в tix.bg информацията я има - като задръствания, ремонти и пр. Когато обаче на нувито тапнеш търсене на трафик - в момента излизат само 2 точки за цяла София, а доскоро бяха поне 20.
              Все още ли е тъка?

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Вчера беше ок, имаше си го цялото инфо.
                Не съм гледал обстойно колко е акуратно но си го имаше в целия град.
                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Все още ли е тъка?
                  Не. От 2-3 дена се появи трафик инфото. И даже имам набжлюдения че е доста по точно от преди (поне по маршрутите по които се движа всеки ден - мисля че по често се сменя състоянието). Единствения проблем е че при меню на Български на 3790 пак започнаха рестартите (след като се появи трафик инфото). Но за мен не е проблем защото държа Нувито на Английски заради гласовите команди. При меню на английски не съм имал никакви проблеми.

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin

                    Трафика отиде в ново измерение - само не се радвайте! При нас едва ли някога ще стане това...
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Вчера пътувах от Русе до Димитровград и не можах да повярвам , че през цялото време имах трафик информация
                      Не мога да кажа нищо за данните , защото нямах нужда от нея
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Само при мен ли е така:

                        OFRM TOPO 5.70 Cyr
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:360.JPG
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5329797

                        City Navigator Europe 2012.30
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:282.JPG
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5329798

                        На OFRM от месеци не ми показва никаква информация на трафика, докато на европейската показва нещо?!

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          След смяната на картите трябва да се почака малко. Обикновенно в OFRM се виждат много повече информация за трафика от европейската карта. Тествах 5.70 топо кирилица на 3790 и работи перфектно.

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            След смяната на картите трябва да се почака малко. Обикновенно в OFRM се виждат много повече информация за трафика от европейската карта. Тествах 5.70 топо кирилица на 3790 и работи перфектно.
                            Само OFRM съм ползвал до сега, Европейската я пуснах така, само за тест и изкара тази картина веднага. От няколко версии насам не показва никакъв трафик, освен, ако не дам да търси трафик. Но в основния екран не оцветява нищо. Аз си мисля, че компилатора, който са ви дали от Гармин е скаран със Zumo серията, като се има предвид и проблема с 3D сградите и изо-линиите, за който вече писах.

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Преди малко подкарах тоя трафик на 765Т и тръгна за 1-2 мин.без да чакам нищо и даже в хола без да излизам на терасата !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Имам 3760Т, но без трафик приемник. Може ли да използвам GTM 25 вместо стандартния GTM 35 ? Разбрах, че захранването при двата кабела е различно 1А първия срещу 2А за GTM35. Това дали ще доведе до проблеми в последствие с батерията или самия уред? Има ли реално някой от тази тема, който да използва посочената комбинация GTM25 + 37хх да сподели впечатления?
                                И последният въпрос - ако взема GTM 25 от ибей, където пише, че е активен за САЩ и Канада дали ще може да се активира тук?
                                Защо не взема направо GTM 35 - защото е прекалено скъп, почти колкото един евтин навигатор ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X