Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Nuvi 3790-Запис на RAW трак

    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
    Една радостна вест!!!
    Nuvi 3790 може да записва некоригиран (оригинален raw трак). Който след това се конвертира и обработва, както му си е реда!!
    Как става това?
    1. След влизане в Карта, отиваме долу в дясно на скорост. Там се отваря прозорец, който ни дава информация с километраж, скорост на движение и т.н.
    2. Натискаме и задържаме върху километража с пръст (около 10 сек) , докато се появи служебно Диагностично меню.
    !!! Внимавайте да не се включите в демонстрационното меню, че след това голям зор ви чака !!!
    От там отиваме в Diagnostic Logging и там натискаме Start Recording.
    3. Появява се меню, което виждате на приложената картинка.

    [ATTACH]233312[/ATTACH]

    Избирате вида формат (bin или gpx) , натискате горе в ляво трите хоризонтални чертички и избирате Start Log.
    4. След това на екрана се появява индикация за стоп и когато искате - стопирате записа, а след това - включвайки машинката към компютъра - отивате в скрития фолдър System - оттам в - Log и там се намират файловете, които са записали дадения трак... С оригинален формат, който максимално се доближава до истината!!

    Дано да съм бил полезен!!!
    Значи викаш трака не е залепен за картата и става за корекция по картата.
    Как се обработва както другите с програмата (wNutrak).

    Коментар


    • #77
      От: Garmin nüvi 3790T

      Не, той си е GPX формат и директно си го отваряш в мапсорс!

      Коментар


      • #78
        От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
        Здравей, damyanitch. Аз си реших проблема с изолиниите по по-сложния начин, но ако някой има по-елементрно предложения с радост бих го възприел. Моя начин е следния: Ползвах програмката GmapTool. Tя има възможност да раздели картата /имам предвид топо варианта/ по FID, на две отделни .img. Тъй като изолиниите за с различен FID/ако не се лъжа 1825/ от самата карта. След като получиш двата img файла на картата и изолиниите, ги прехвърляш в директория Map на устройството. Преименуваш файла с кода или разширение .unl / но не този с име sw.unl/ с името на файла който е с картата. Копираш същия файл още веднъж, но да е с името на имиджа с изолиниите /имам предвид че кода е еднакъв за двата имидж файла/. Тогава вече в менюто на самото устройство ще може да си вкючваш и изключваш изолиниите. Ако нещо не е ясно мога да помагам.Чао.

        Браво колега!
        Последно редактирано от sabin; 26-09-10, 23:29. Причина: Допълване на поста.

        Коментар


        • #79
          От: Garmin nüvi 3790T

          Здравейте пичове, може ли някой да ми каже как да открия въпросната папка SISTEM за да си ъпдейтна картата на България?

          Коментар


          • #80
            От: Garmin nüvi 3790T

            Буквата която ти се е появило устройството и след това ":\.System\"

            Тя папката се казва ".system" с точка отпред.

            Коментар


            • #81
              От: Garmin nüvi 3790T

              Някой пробвал ли е да ъпдейтва софтуера на уреда, освен kihi ?

              Коментар


              • #82
                От: Garmin nüvi 3790T

                Аз съм с 2.50 - по нов няма.

                Коментар


                • #83
                  От: Garmin nüvi 3790T

                  Аз съм с 2.20 и не мога да го ъпдейтна. Пробвах от сайта на garmin, там ми дава, че има нов ъпдейт, давам да го ъпдейтна, зарежда си на 100 %, след това ми дава да извадя кабела и да го изчакам да стартира, но не стартира. Изчаках към половин час и си го пуснах, версията си е пак 2.20.
                  Пробвах и през WebUpdater там пък ми дава, че няма нова версия.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Garmin nüvi 3790T

                    Понеже епопеята завърши успешно - информация за всички, че дори когато ъпдейта се "обозанзи" - има заобиколни варианти за успешен финал...
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Garmin nüvi 3790T

                      Епопеята завърши благодарение на теб.

                      Благодаря ти

                      Коментар


                      • #86
                        От: Garmin nüvi 3790T

                        Здравейте,колеги! Някой може ли да помогне с фонетична клавиатура за нуви 3790 Благодаря!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Garmin nüvi 3790T

                          Заповядай!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #88
                            От: Garmin nüvi 3790T

                            Огромно БЛАГОДАРЯ, Сабин

                            Коментар


                            • #89
                              От: Garmin nüvi 3790T

                              Здравейте,колеги! Купих си nuMaps Lifetime Map update card Europe направих два ъпдейта но след всеки ъпдейт памета на устройството/nuvi3790T/намаля с 600-700МБ,за сметка на това папката ASR В .System се увеличи от 755МБ на 2.16ГБ Могат ли да се трият файловете в тази папка? Моля за помощ! Благодаря!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Garmin nüvi 3790T

                                Здрасти. Вчера си купих такова устройство,_не е лошо,_ъпдетнах софтуера,_направих регистрация на двете карти на BG и Европа,_ъпдейтнах новата версия,_ма нещо европейската карта не я виждам нито под XP нито Windows7 на компа. А нямам и папки като JVC и другите екстри за тази карта,_може би и те са скрити. Още нещо,_свободната памет след ъпдейта на Европа остана около 1,7 GB. Това нормално ли е? И как ако е възможно да стигна до тази карта.
                                P.S картата се чете от устройството и работи но не се вижда в режим масова памет на PC. Благодаря.
                                Последно редактирано от Pacific; 14-11-10, 18:25.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X