Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Garmin nüvi 3790T

    Здравей, damyanitch. Аз си реших проблема с изолиниите по по-сложния начин, но ако някой има по-елементрно предложения с радост бих го възприел. Моя начин е следния: Ползвах програмката GmapTool. Tя има възможност да раздели картата /имам предвид топо варианта/ по FID, на две отделни .img. Тъй като изолиниите за с различен FID/ако не се лъжа 1825/ от самата карта. След като получиш двата img файла на картата и изолиниите, ги прехвърляш в директория Map на устройството. Преименуваш файла с кода или разширение .unl / но не този с име sw.unl/ с името на файла който е с картата. Копираш същия файл още веднъж, но да е с името на имиджа с изолиниите /имам предвид че кода е еднакъв за двата имидж файла/. Тогава вече в менюто на самото устройство ще може да си вкючваш и изключваш изолиниите. Ако нещо не е ясно мога да помагам.Чао.

    Коментар


    • #62
      От: Garmin nüvi 3790T

      Благодаря ти много sms71! Но за мене този начин е малко сложен/не съм много на ти с анл-я/ Незнам дали ще се справя Благодаря ти много!

      Коментар


      • #63
        От: Garmin nüvi 3790T

        Картата с изолиниите няма нужда от код, вероятно за по-лесна заменяемост на старите версии.
        Но дори и да беше кодирана, кодът не може да е еднакъв за двете части от картата.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #64
          От: Garmin nüvi 3790T

          За тези, които се интересуват и от пълноценното използване на купен в Европа Нуви 3790. и се налага да ходят в Щатите!!
          Ако се намери и свали американският вариант на DEM картата - gmapdem.img (намира се в скрития фолдер SYSTEM на Нувито), и се преименува на gmapdem1.img (по същата логика, по която може да имаме gmapprom.img и gmapprom1.img) - то няма никакъв проблем да се появи в щатската карта и релефна топо-карта, която е много приятна, когато се пътува на дълги разстояния. ПОказва като цяло релефа на местността, където минава маршрута. И не се налга да се трие или преименува, или премества Европейската DEM карта. Това го протествах - работи!!! За всеки случай - отключих и тази карта, без да знам дали е необходимо... Мисля си, че трябва...
          Разбира се - трябва да се сложи и рутиращата карта на Америка.
          Проблемът е ,че обикновено - качвайки следващата версия на Сити Навигатора - никой не качва и базовата DEM карта. По същата логика, по която никой не качва базовата световна карта...
          Обикновено всички качват gmapprom.img; 3D картата и Line assist картата.

          Ако някой реши да качва и добавката DEM, трябва да знае, че 8GB вътрешна памет на Нувито почти няма да му стигнат. (особено ако се втурне да качва и файла на Щатите за nu-traffic).. За да може да се оправи спокойно - трябва да се махнат някои от ненужните езици...
          Ами - за сега толкова!!!
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • #65
            От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
            Аз не съм се заглеждал в тези детайли. Сега като погледнах - виждат се някоя банка, бензиностанция и някой магазин, но не е претъпкана картата с тях... То и слава богу, че инач няма да можеш да виждаш пътя от обекти. Може би ако се увеличи детайла (повече детайли) ще се виждат повече...
            Не съм обръщал внимание досега на това, та не знам какво би трябвало да има..
            Предполагам, че това е бъг. Добре е при голямо увеличение да се виждат обектите. Когато се търси нещо по картата е удобно.

            Коментар


            • #66
              От: Garmin nüvi 3790T

              Здравейте! sms71 помогни ако обичаш! Не ми се получава,не мога да разделя картата! Опиши ми по подробно какво да направя! Опитвах многократно но програмата ми дава грешка! Не зная вече какво да опитвам?Ако имаш време помогни Благодаря!

              Коментар


              • #67
                От: Garmin nüvi 3790T

                Ще ти помогна. Изпрати ми на лични скайпа или GSM.

                Коментар


                • #68
                  От: Garmin nüvi 3790T

                  Благодаря sms71! Нямам право да изпращам лични Скайп damyanitch777 Благодаря!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Garmin nüvi 3790T

                    Огромно БЛАГОДАРЯ на колегата sms71! Без неговата помощ не бих се справил никога! Сега се радвам на ТОПО-то без изолинии Благодаря!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Garmin nüvi 3790T

                      Здравейте,
                      Някой може ли да и каже как да си кача предварително подготвен маршрут на Мапсорса в 3790Т. Или по точно как да го намеря в самото устройство, защото аз го изпращам и уж всичко е ОК, но в менюто на 3790Т липсва възможност да се импортира. Поне не става както при 765 например.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Garmin nüvi 3790T

                        аз имам едно много интересно наблюдение за nuvi 3760t по подразбиране този апарат не би трябвало да има 3D Terrain (за разлика от 3790t) - обаче като му копирах DEM файла от последната европейска карта и в комбинация с OFRM ТОПО картата 3D терена е на лице.
                        Когато обаче пусна не-ТОПО ОФРМ или BGRouting карта - терена си става плосък.

                        Някой друг да има такива наблюдения ? За 3D сградите не съм си играл да тествам, но една важна особенност е че 3760 е само с 4 Gb памет докато 3790 е с 8 Gb и съответно на 3760 памета много бързо се пълни.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Garmin nüvi 3790T

                          Ами дем файла от европейската явно не работи. ОФРМ Топо си има дем в нея и затова го показва.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Garmin nüvi 3790T

                            Сабин е абсолютно прав - въпреки, че в менюто с карти DEM се зарежда и е чекната - реално явно не се зарежда - но в TOPO варианта на ОФРМ картата на БГ на 3760 е точно толкова красива колкото е на 3790 с която и да е карта.

                            Браво на вас, че сте включили една опция която от Гармин са се опитали да орежат за този модел.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Открихме как да се заобиколи проблема с търсенето след инсталиране на различна версия OFRM. За тези, които не са на ясно за какво говоря - проблема се изразява, че след смяна на картата (примерно от City на TOPO) спира да работи търсенето на адреси. Оказа се, че това се получава само на Windows 7

                              Така, че ако имате Nuvi 3790 и Windows 7 трябва да си сменяте картите на друг компютър с по стар Windows
                              При мен това си е проблем - пробвах с Виста, ХР - версията на OFRM 5.30 City CYR дава няма картни данни. С LAT версията нямам проблем, няма значение какъв Windows използвам. Вече нямам нерви да се занимавам, но е мнооого дразнещо това. Ако някой каже как точно да го оправя - ЧЕРПЯ! Copy/Paste при мен не работи и това е!
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                                При мен това си е проблем - пробвах с Виста, ХР - версията на OFRM 5.30 City CYR дава няма картни данни. С LAT версията нямам проблем, няма значение какъв Windows използвам. Вече нямам нерви да се занимавам, но е мнооого дразнещо това. Ако някой каже как точно да го оправя - ЧЕРПЯ! Copy/Paste при мен не работи и това е!
                                Възможно ли е да не сте я свалили цялата? Какъв е размера на файла в байтове? Пробвахте ли без да давате "remove hardware" а след копирането да изчакате 10 сек. и да махнете директно кабела?

                                Ако всичко което изброявам сте пробвали и не става ми изпратете вашият 25 символен код или е-мейла с който сте се регистрирали в karta.bg и ще ви кажа какво да направите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X