Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Проблемът не е в апарата, а в картата, която ползвате. Апаратът само чете това, което се намира в картата. Ако адресите не са зададени точно (или не са вписани изобщо) в картата, няма как Nuvi-то да Ви заведе на точното място.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Значи да приема, че в централната част на град Антверпен Белгия адресите не са нанесени (или вписани) правилно. Същото важи и за Амстердам където ми локализира адреса и ме спира на 40 метра от него, а там за 40 метра минават 2 канала и 50 къщи. Ако такива "подробности" не са зададени или не са вписани във въпросната карта просто оставям нещата без коментар. За тази цена тази навигация няма право да ме разхожда безцелно в европейски столици. За България някакси не се дразня от нея свикнах да ме спира на 50-100 ,че и повече метра от целта ,тук почти нищо не е нормално, но за Европа е вече прекалено. А съм убеден, че не това е потенциала на тази машинка и че нещо не е наред.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Може ли да споделиш с коя карта си все пак ?

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от Асьо Преглед на мнение
          Значи да приема, че в централната част на град Антверпен Белгия адресите не са нанесени (или вписани) правилно. Същото важи и за Амстердам където ми локализира адреса и ме спира на 40 метра от него, а там за 40 метра минават 2 канала и 50 къщи. Ако такива "подробности" не са зададени или не са вписани във въпросната карта просто оставям нещата без коментар. За тази цена тази навигация няма право да ме разхожда безцелно в европейски столици. За България някакси не се дразня от нея свикнах да ме спира на 50-100 ,че и повече метра от целта ,тук почти нищо не е нормално, но за Европа е вече прекалено. А съм убеден, че не това е потенциала на тази машинка и че нещо не е наред.
          Отиваш в магазина от където си го купил и искаш отговори! Имам чувството , че някой от форума ти е виновен?

          П.П. Аз съм с Nuvi205 и ме кара точно до вратата , дори и в България.
          Последно редактирано от milstan; 21-06-11, 21:19.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от Асьо Преглед на мнение
            Значи да приема, че в централната част на град Антверпен Белгия адресите не са нанесени (или вписани) правилно. Същото важи и за Амстердам където ми локализира адреса и ме спира на 40 метра от него, а там за 40 метра минават 2 канала и 50 къщи. Ако такива "подробности" не са зададени или не са вписани във въпросната карта просто оставям нещата без коментар. За тази цена тази навигация няма право да ме разхожда безцелно в европейски столици. За България някакси не се дразня от нея свикнах да ме спира на 50-100 ,че и повече метра от целта ,тук почти нищо не е нормално, но за Европа е вече прекалено. А съм убеден, че не това е потенциала на тази машинка и че нещо не е наред.
            1. Картата за Европа е една, за България-друга. Това вероятно ти е известно, но разсъждавам на "глас". Ако и с двете карти прави една и съща грешка, вероятно проблема е в обединяващото ги звено, демек - уреда.
            2. Пробвал съм 4-5 карти за Европа, и 3-4 за България. Подобна грешка не съм имал. Къде е разликата? Пак в уреда. Ти имаш един, аз-друг.
            3. Събин не работи в Геотрейд. Можеш да го намериш на ул. Ген. Гурко 45

            Поздрави
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от Асьо Преглед на мнение
              Никакви прегрявания над нормалното или забивания не съм имал на моето Нуви. Искам само да попитам уважаемия Събин да ми обърне малко внимание лично да го посетя с няколко други въпроса относно търсенето. Ще си заплатя отделеното време и интервенции ако се наложат. Но все още не ми е известна точната дата в която ще съм в София, но разбера ли веднага ще попитам дали е удобно към въпросната дата възможно ли е. В работно време през седмицата разбира се.
              Въпреки добрата работа като цяло, ми се струва ,че някой неща не работят адекватно и вместо пиша постоянно предпочитам лично да проверя. Предимно търсейки адреси ме спира на десетки метри от истинската цел. Дори в Белгия на един адрес правилно написан и актуален ме спря на 3 преки от къщата... после в Холандия на някой адреси пак ме засилва на 40-50 метра от целта. Уж съм с номер едно нуви в бяла европейска държава пък ходя като муха без глава и не знам къде се намирам . Хем съм на адреса(според нувито) хем такова нещо там няма .. че питам местни хора и се оказва нувито ме е засилило не където трябва , в чужда държава това е голям СПЕКК. Вчера в Пловдив на един адрес в Кичук Париж ми каза че нама такъв адрес ... нямало 55 номер а само 54 , при положение че на 55 номер от въпросната улица стой огромна къща. Как така ми ги вади тия заключение това нуви !?!?!? Не работи адекватно тази навигация, дава аномалии в адресите и то БАЯ. Ако може да каже Събин в кой дни е удобна да намина в Геотрейд , ще си съобразя нещата според него. Благодарности предварително.
              Ако не си, направи си ъпдейт на фърмуера на устройството.. Аз в началото също имах проблем с моето, когато трябваше да завивам на кръстовище, машинката се побъркваше..Ъпдейт и всичко се оправи..

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Някои пробва ли вече какво са оправили и какво са бъгнали с новия софтуер 4.20???
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Тия дни попътувах малко из България и новото ми Нуви 3790 ме разочарова. В началото всичко беше ОК, но със слизането от магистрала Хемус при Яна се започна едно рестартиране през 30 секунди. И така до Перник. Надолу до Разлог нямаше проблеми, но на връщане историята се повтори. Някъде тук ми светна, че проблема е от трафик инфото на tix.bg. Забраних трафик информацията и рестартирането спря.
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Аз имам едно от Първите 3790-ки в България (т.е. повече от година и половина) - Никакви Проблеми до сега (пу да не го Урочасам).
                    Единствено в големите жеги понякога почва да си обърква текстурите и картата изглежда весело, но един рестарт го оправя.
                    Честно както вече казах - Струва ми се че това не е продукт на Гармин - толкова е по-добър от останалите!!!

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Излезе нов фърмуер 4.20.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Два поста по-нагоре!

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          @ Милстан

                          Оффф да. Съжалявам.

                          @ ggeorgiev

                          Оправили са бъга с рестарирането при приемане на TMC, което беше в 4.10. Това на прима виста.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            От Гармин са оправили нещо друго много важно. До сега, поне при мен, при мнооого дълги маршрути /над 2 000 км./ даваше, че не може да ги сметне или, че ще ги смята на два пъти. Сега такова нещо няма. Смята като за световно без да се оплаква... Всъщност аз скоро смених 2011.40 с 2012.10, но мисля, че е от ъпдейта, а не от картата. Бъркам ли?
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                              От Гармин са оправили нещо друго много важно. До сега, поне при мен, при мнооого дълги маршрути /над 2 000 км./ даваше, че не може да ги сметне или, че ще ги смята на два пъти. Сега такова нещо няма. Смята като за световно без да се оплаква... Всъщност аз скоро смених 2011.40 с 2012.10, но мисля, че е от ъпдейта, а не от картата. Бъркам ли?
                              Според мен е от картата било нещо, защото при мене това си работеше много добре и преди.

                              Иначе това което НЕ са оправи е буркотията с енкодинга на текстовете, водещи до грешно четене на картата 2012.10. Надявам се да го оправят ИЛИ да оправят картата.
                              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                От днес имам 3790Т и съм с фирмуер 4.20 и най-новата европейска карта.При включване на ФМ трафика устройството веднага почва да се рестартира.От къде е проблема?Развалено е самото устройство ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X