Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

    То ваденето на сим картата не е от особено значение. Няма да помогне много, особено ако си ползват телефона с друга сим карта.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • #62
      От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

      Говорим не за използване на краден телефон това се знае, че дори и да слениш СИМ пак може да се засече по имей. Говорим за това, че на мен човек от полицията ми каза, че телефон който даже и не работи ,и на части ,да е пак може ли да го локализират но процедурата била страшно скъпа и много рядко се използвала и ми стана интересно каква е четох четох но не я намерих и реших да продължа тази тема тук като попитам но явно са ме излъгали много сериозно

      Коментар


      • #63
        От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

        При флашване IMEIя може да се смени или дори изтрие. Но има случаи дори тук полицията да намери откраднат телефон. Един приятел подаде жалба, полицията провери в коя мрежа се е регистрирал телефон с този IMEI и номера, който го ползва. Оказа се, че е абонатен (не предплатен, това беше преди 5 години, предплатените не се регистрираха) и прати призовка на човека. Оказа се, че го е купил от магазин за телефони, втора употреба...

        Няма начин да се проследи обикновен телефон, който е изключим, да не говорим на части, което е направо смешно. Как се проследява батерия или заден панел?

        За да се проследи един телефон трябва:

        1. Да е включен
        2. Да се е регистрирал в мрежата
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #64
          От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

          Ами полицая си тръди, че можело. Ще разберем ако в следствие намери телефона говорим за htc desire каза ,че можел да го проследи и да види даже от каде е минавал . Нямало значение за него в какво състояни е !

          Коментар


          • #65
            Re: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

            Ами той милиционера кой знае какво е чул и е решил да си придаде вид, че разбира. VHS е прав няма как да стане ако е изключен, говорим за нормален телефон, не някой на който специално му е правено нещо. Иначе смяната на IMEI при някои е лесна, но на някои е толкова трудна, че не си струва.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #66
              От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

              Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
              ...За да се проследи един телефон трябва:

              1. Да е включен
              2. Да се е регистрирал в мрежата
              Компромисно решение - засичане на МАК адреса на уайреса в някоя мрежа. Малко вероятно да се случи, но не е невъзможно.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                То и блутут-а може да му засекат, ама от 10 метра. Така както разбирам задачата - някъде си стои изключен телефон (това което е на части въобще не го коментирам) и от далечно разстояние се "открива" къде е. Никакъв шанс, ако телефонът не е специален и има някакъв допълнителен предавател.

                Навремето в МЕИто един преподавател ни разправяше че в Пентагона се работи на акумулатори, по-точно на един гигантски, един мегават/час. Защото по пулсациите на консумацията в нормалната мрежа можело да се "разгадае" какво правят компютрите. Може би е било в предлаптопната ера...

                Какво мислите за тази градска легенда?
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #68
                  От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                  Не е легенда. Че не може да се разбере какво точно смятат, не може, но самият факт, че са включени, за някого може да значи много.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                    Първоначално публикуван от tripio123 Преглед на мнение
                    maistor Значи твърдиш този телефон дори без батерия, не работещ, на части може да се локализира ок . Били ми казал как става без ток ?!
                    Отиваш в кой да е сервиз за телефони и там си локализираш всякакви части, даже може да има и от ХТЦ.
                    Майтапя се разбира се, колегите са написали всичко, а аз се надявах да усетиш майтапа сам.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                      Стана ми ясно и се извинявам за въпросите който задавах а не разбрах , че са в кръгът на майтапа !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                        Какво прочетох, какво ли не по темата, но ще Ви разкажа следния случай, видях приятел от детските години, сега той работи в НСС. Седнахме в кафене и извади нещо като таблет. Обясни ми че с него може да записва всички разговори в радиус 300 м. и даже ми го демонстрира, също и да покаже в реално време къде е телефона с грешка + - 5 м. както и марширута му. Е това е от мен!
                        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                          Мога да запиша всеки "случаен разговор" в радиус 499м. Мога да определя местоположението на "всеки случаен" номер с точност 0.0001м.
                          Кликвам на таблета, записвам каквото реша и обаждам, че това е Пешо от горно-нанагорнище и се намира в центъра му. Ти ходи и търси Пешо да го питаш тогава къде е бил и какво е говорил...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Мога да запиша всеки "случаен разговор" в радиус 499м. Мога да определя местоположението на "всеки случаен" номер с точност 0.0001м.
                            Кликвам на таблета, записвам каквото реша и обаждам, че това е Пешо от горно-нанагорнище и се намира в центъра му. Ти ходи и търси Пешо да го питаш тогава къде е бил и какво е говорил...
                            Органите по целия свят ползват подобни технологии. Върхът на съвършенството е детекторът на лъжата, който се задейства с педалчета под бюрото на разпитващия.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                              Моля да ми помогнете. Изгубих си телефона LG GM 360. Помогнете ми!
                              Последно редактирано от ISG; 24-05-13, 21:07.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                                Първоначално публикуван от aneta vasileva Преглед на мнение
                                Моля да ми помогнете. Изгубих си телефона LG GM 360. Помогнете ми!
                                Ако не ти се обадят от него, го отпиши.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X