Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS Bluetooth приемник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS Bluetooth приемник

    Здравейте. На GPS-a му се губи сигнала сред високи сгради и се чудя това нещо http://iskamgps.com/article/1766/GPS...olux-GPSlim236 дали ще върши някаква работа. Ако не - някой може ли да препоръча решение на проблема.
    Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

  • #2
    От: GPS Bluetooth приемник

    За какво го ползваш? Личното ми впечатление е, че новите комбинирани чипове - GPS/GLONASS се справят МНОГО по-добре от добрите GPS приемници...
    Просто има повече спътници и все успява да 'хване' някой друг сигнал. Телефона ми (при изключен AGPS) безпроблемно хваща на 2-3 метра навътре в яка железобетонна сграда, докато чист GPS приемник иска да е минимум на прозореца...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: GPS Bluetooth приемник

      За свързване към телефон, за усилване на сигнала при тесни улици и високи сгради.
      Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

      Коментар


      • #4
        От: GPS Bluetooth приемник

        Някога имах подобен, но тогава телефонът ми беше без, та имаше проблем някакъв с Гармин ХТ, не разпознаваше външния приемник и не искаше да взима сигнал от него, иначе Айго работеше след допълнителни някакви настройки на портове.
        За тези пари обаче можеш да си купиш даже чисто нов телефон с добър приемник.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: GPS Bluetooth приемник

          Ако е за блутут приемник, правилният за повечето цели е Гармин Гло. GPS + GLONASS, 10 обновявания в секунда.

          Но трябва да си сигурен че софтуерът с който работиш може да работи с външен.

          Коментар


          • #6
            От: GPS Bluetooth приемник

            Ползвах някакъв Holux GPSlim 236 и бях доволен.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: GPS Bluetooth приемник

              Този 236 трябва да се провери за наличност, че е доста старо устройство, а и цената му си е като едно време, та да не се окаже, че просто така си седи страницата. Ако кажеш какъв ти е GPS-a, може да имаш късмета да има букса за външна антена и значително да му увеличиш чувствителността.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: GPS Bluetooth приемник

                Погледни и GPS на NOKIA - май още ги има по разни Продавалници.
                Ползвал съм и двата -и Holux-са и NOKIA-та. NOKIA ми се струва май по-бърз. Работи със стандартна батерия на NOKIA и май беше със тънкото зарядно.
                Holux-са обаче има вход за външна GPS антена. Това е добра екстра, понеже може да прибереш GPS-a от стъклото да не го пече слънцето.
                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                Бахти, как се изказах...

                Коментар


                • #9
                  От: GPS Bluetooth приемник

                  Благодаря на всички за отговорите. Остава само да умувам дали или да не ли....
                  Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                  Коментар


                  • #10
                    От: GPS Bluetooth приемник

                    Здравейте отново, проблема по-точно е такъв: Имам телефон Thl500 и GPS tomtom z1230, ползвам GoogleMap and Waze с интернет за навигация в Лондон. Когато вляза в центъра и ми се губи сигнала. С какво е възможно да усиля прехващането на сигнала, за да не го губя и евентуално какво може да се вземе, за да се реши проблема. Мерси.
                    Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                    Коментар


                    • #11
                      От: GPS Bluetooth приемник

                      Qstarz BT-Q818XT 10Hz, т.е. 10 пъти в секунда засича. Най-бързия и точен, който съм ползвал. Много състезатели, които познавам, го използват в комбинация с RaceChrono (софтуер) за да си засичат обиколките на пистата, както и самата траектория, динамика и т.н. параметри. Единствения, който на практика успяваше да "смогва" при каране на мотор. Поради сериозната динамика, гпс-ите вградени в повечето устройства, понеже са на 1Hz, т. е. засичат един път в секунда са доста инертни. Поне спрямо скорстомера на мотора, това държеше.
                      Не е от най евтините, но според мен всеки, който иска стабилен и бърз гпс трябва да си купи такъв. Вече има и по-нови и скъпи модели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GPS Bluetooth приемник

                        Здравейте, а Qstarz BT-Q818XT, което го препоръчваш ще се получи ли да се ползва за телефона ми, моя ТомТом няма блутут и нямам как да подсиля сигнала.
                        Остава варианта да усиля сигнала за телефона или да си сменя ТомТом-а с такъв който има блутут.
                        Ако искаш може да ми отговориш на megavrilov@abv.bg, нея си я следя по често.
                        Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X