Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Nuvi в Opel Astra

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на Nuvi в Opel Astra

    Показаното местоположение на дискчето за табло и съответно стойката с навигатора е много удобно по 3 основни причини:
    1. Не се налага да се пресягате през "цялата" кола - устройството е пред скоростния лост и съответно дясната ръка на.
    2. Диска и стойката не се виждат лесно от извън колата което предотвратява евентуална кражба
    3. Не стърчат кабели по таблото - запалката е непосредствено до Нувито и адаптера може да се ползва и с нагънат кабел.
    Недостатъка е само един:
    1. Донякъде отклонява вниманието на водача ако се следи картата (аз лично се водя по гласовите подсказки, а фонетичната клавиатура ми улеснява въвеждането).

    п.п. Съжалявам нямам снимка с адаптер но е изпробвано и мястото е достатъчно а общия вид е невероятно компактен.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

    Хубава идея! Обаче все пак си мисля, че монтирането на навигатор толкова надолу е опасно. Според мен по-удачният вариант е да бъде закрепен на нивото на погледа

    поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

      А къде си тръскаш пепелта от цигарата ?
      0877 83 30 90 - Жоро

      Коментар


      • #4
        До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

        И аз съм на мнението на asterix85. Трябва навигацията да ти е горе долу на погледа, за да не се отплесваш леко на долу
        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

          Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
          И аз съм на мнението на asterix85. Трябва навигацията да ти е горе долу на погледа, за да не се отплесваш леко на долу
          Поздрави.
          мда, и по някакъв начин трябва да вижда спътниците, щото инак няма смисъл..

          Коментар


          • #6
            До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

            Може да не пуши човека. И да не му пречи там. Обаче наистина е много ниско. Моята е монтирана в най-долната част на стъклото, в центъра. Почти на нивото на очите. Без да пречи на видимостта. Така мога да поглеждам, докато шофирам. Дори да се пресегна да кликна нещо, пак е за секунда. Малко се напича от слънцето и се обдухва от парното зиме. Но безопасността на пътя е по-важна за мен. Просто споделям мнение.

            Коментар


            • #7
              До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

              Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
              И аз съм на мнението на asterix85. Трябва навигацията да ти е горе долу на погледа, за да не се отплесваш леко на долу
              Поздрави.
              Това обаче води до счупено стъкло и липсата на такава
              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
              0878299791

              Коментар


              • #8
                До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                Аз например си я нося в куфарчето и в колата остава само стойката. Пък и като не взимам предвид офроуда, защото тук става дума за кола навигация ползвам като съм в чужбина. В България ти трябва само да я показваш, но пък това води до:
                Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                Това обаче води до счупено стъкло и липсата на такава
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                  Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                  А къде си тръскаш пепелта от цигарата ?
                  Пуша и то много но имам навика да не ползвам пепелниците в колата и тръскам през прозореца.

                  Относно обхвата:
                  - без зарядно е на точност 14-18 метра
                  - със зарядно (нямам обяснение) е около 7-11 метра

                  - ако е на стъклото са съответно 7-10 и 4-6

                  А относно навигацията - нали ви казах че слушам гласовите подсказки.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                    М/у другото темата я пуснах поради зачестилите напоследък кражби на навигации (гледам че и колеги от форума са пострадали и то точно в Плевен).
                    И дълго време търсех вариант къде да си сложа стойката така, че хем да ми е удобно, хем да не се набива на очи и да не се забелязва лесно.
                    И тъй, като таблото на Астрата е заоблено в по-голямата си част (да не кажа почти навсякъде) там беше възможно най-дискретното място за дискчето.
                    От друга страна споменах и за прибрания вид като му се за'вре отза'де и хранилката .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                      Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                      М/у другото темата я пуснах поради зачестилите напоследък кражби на навигации (гледам че и колеги от форума са пострадали и то точно в Плевен).
                      И дълго време търсех вариант къде да си сложа стойката така, че хем да ми е удобно, хем да не се набива на очи и да не се забелязва лесно.
                      И тъй, като таблото на Астрата е заоблено в по-голямата си част (да не кажа почти навсякъде) там беше възможно най-дискретното място за дискчето.
                      От друга страна споменах и за прибрания вид като му се за'вре отза'де и хранилката .
                      Лесно ли намира спътниците на това място?
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                        Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                        М/у другото темата я пуснах поради зачестилите напоследък кражби на навигации (гледам че и колеги от форума са пострадали и то точно в Плевен).
                        И дълго време търсех вариант къде да си сложа стойката така, че хем да ми е удобно, хем да не се набива на очи и да не се забелязва лесно.
                        И тъй, като таблото на Астрата е заоблено в по-голямата си част (да не кажа почти навсякъде) там беше възможно най-дискретното място за дискчето.
                        От друга страна споменах и за прибрания вид като му се за'вре отза'де и хранилката .
                        А фасовете къде ги хвърляш? Ако ги хвърляш през прозореца замисли се къде се натрупват и кой ги чисти после от банкета? НИКОЙ.... Винаги съм се чудил на такива хора толкова ли е трудно да си ползват пепелниците и без това на автомивката ги чистят. През времето когато бях моторист това беше най гадното нещо, някой пушач като тебе да метне фас през прозореца и той да кацне някъде по мен.

                        Замислете се хора тези фасофе не се разлагат лесно, следващия път когато спрете на банкета огледайте се да видите а какво ви говоря, отвратително е.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                          По въпроса за обхвата - виж снимката - на 4 черти е.

                          Относно фасовете - леко ви метнах . Повечето коли имат по 2 пепелника (поне) нали ??...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                            Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                            Относно фасовете - леко ви метнах . Повечето коли имат по 2 пепелника (поне) нали ??...
                            Ако ползваш втория пепелник искрено се извинявам, но се надявам всички останали пушачи да се замислят над думите ми.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Монтаж на Nuvi в Opel Astra

                              Крадеца като погледне какво ти е радиото ще види навигацията, така че не виждам много смисъл. Освен това на Астрата втория пепелник е пред задната седалка. Надявам се, че като караш не се въртиш да тръскаш и гасиш отзад..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X