Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
    Благодаря на pacific за помощта, ще пробвам. Относно подигравателния тон на някои "колеги" ще им кажа, че може би разбирам от неща, от които те и понятие си нямат. Не всеки разбира от всичко, нали....аз поне се опитвам да се науча....
    bodo, ако съм те засегнал по някакъв начин искам да ти се извиня.Само исках да помогна.Аз самия още съм в началото и много добре знам, какво е поста да ти стои няколко дни без отговор.Точно заради това писах в скоби, че ако греша някой да ме поправи.Мислех, че се опитваш да го сложиш без второто "p" накрая.Дано да си успял с картата и успех занапред.

    Коментар


    • #17
      От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

      Абе може и аз да съм го засегнал , но такъв ми е езика понякога!

      Коментар


      • #18
        От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

        Няма проблеми, измислих ги картите, лошото е, че се припокриват донякъде, моята е на български, гръцката на английски.....луда работа. Май ще трябва да ги изключвам и да работя само с едната. Иначе никой не ме е засегнал, просто нещо като не ми е ясно питам. В повечето случаи става с проба-грешка, ама не винаги....

        Коментар


        • #19
          От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

          Има ли начин да имам OFRM Topo Cyr и OFRM City Cyr едновременно без да имам допълнителна SD карта? Пробвах с всички възможни имена, които намерих във форума (gmapprom1.img, gmapsup1.img, gmapsup2.img...), но без успех.
          Уредът ми е 765Т.

          Благодаря.

          Коментар


          • #20
            От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

            Няма. Това упражнение и с SD карта не може да се направи, понеже ще имаш две карти с един и същи FID.

            Коментар


            • #21
              От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

              Може, ако ги кръстиш по различни начини - примерно Торо - gmapprom1.img, a City - gmapsupp.img. Съответно трябва да имаш и файловете gmapprom1.unl и gmapsupp.unl
              Не мога да разбера, защо никой не чете началото на темата - там пише, че Nuvi не поддържа нито gmapsupp1 нито gmapsupp2.img.
              Когато и аз започнах да чета из форума и да се лутам, попаднах на нещо, което много ми хареса - ЧЕТИ! -беше написал Asterix85 с главни букви като подпис. И до днес все си го спомням, когато разбера, че пак нещо не съм прочел както и където трябва. Във форума има всичко - просто трябва да поровиш /доста време и четене отнема, но наистина има всичко необходимо като информация/. Все пак и аз си питам и до днес - така, че всеки има право да пита и да получи добър отговор.
              Последно - внимавай с преименуванията - може да затриеш файл, който е със същото име, но е друга твоя важна карта!
              И още нещо - gmapsupp.img, a не gmapsup.img
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #22
                От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                Да се поправя макар и след няколко месеца /наистина е хубаво да си мълча ама пусто като душа не трае и чел не чел .../ - НАИСТИНА, АКО ИМАТЕ 2 КАРТИ С ЕДНАКЪВ FID, ПРОСТО НЯМА ДА ТРЪГНАТ, КАКТО И ДА ГИ КРЪЩАВАТЕ! Пълно щастие няма - можете да ги държите на устройството, за да не копирате всеки път когато решите да ги разменяте, но картата, която няма да използвате трябва да я преименувате така, че да не е използваема от апарата.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X