Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

    Често се сблъсквам с проблема: Какви файлови формати на карти поддържа моят ГПС? Моят е Нуви 760. Намерих из форумите публикация, която преведох малко свободно, но считам вярно. Все пак, тъй като не съм специалист, всеки може да ме корегира за превода или термините. Освен това оставям и оригиналния текст като прикачен файл за да има база за сравнение. Предлагам в тази тема всеки, който има нова информация, не само за Нуви 7х0 и 7х5, да я публикува тук, за да е лесно за намиране и ползване при нужда от участниците във форума.
    Ето и превода:
    + denotes updated items 12/18/2008
    * Моля имайте предвид, че това упътване е написано специално за Nuvi 7x0 и Nuvi7x5 сериите, но може да е приложимо и за други Nuvi апарати, а също и за апарати различни от Nuvi като Colorado, Oregon и други от листата на Garmin, които имат базирана на хард диск операционна система.
    Може да имате различни видове мапсети /имена на карти поддържани от ОС на Гармин/ - не само основната карта /basemap/ и детайлна карта, с която най-вероятно сте си купили приемника.
    Всички тези карти са в x:/Garmin folder на Вашето Nuvi /диска на Вашия апарат/ и SD Card на четеца за тези карти.
    Nuvi 7x0 може да разпознае до 6 различни вида карти, единия от които на SD Card).
    nuvi 7x5 може да разпознае до 9 различни вида карти, единия от които на SD Card) Пример: /файловете по-долу са в х:/Garmin директория на самото устройство или на SD картата/.
    Карта 1. City Navigator North America NT 2009 = детайлна карта в самото устройство (gmapprom.img)
    Карта 2. City Navigator Mexico NT 2008 = детайлна карта OEM в самото устройство (gmapoem.img). Карта
    3. US Topo 2008 = „допълнителна” детайлна карта в самото устройствоgmapsupp.img)Карта
    4. City Navigator Europe NT 2009 = „допълнителна” детайлна карта на SD Card (gmapsupp.img)Карта
    5. Базова карта Basemap (gmapbmap.img) – тази карта поддържа навигацията дори да нямате карта за района в който се намирате. После можете спокойно да използвате маршрута по който сте минали.
    *Забележка: Преди да почнете да си играете с картите, НАПРАВЕТЕ ИМ КОПИЕ /НАЙ-ДОБРЕ НА ЦЯЛАТА ДИРЕКТОРИЯ GARMIN/, особено на gmapprom.img, тъй като той е главната Ви карта.
    По долу е списъка имената на картите /Mapset/ поддържани от nuvi 7x0 & 7x5's и тяхната взаимовръзка с апарата/SD Card:
    Универсални наименования на карти за Nuvi
    1. gmapprom.img: (7x0/7x5) само в апарата, (основна карта/primary mapset)
    2. gmapprom1.img: (7x0/7x5) само в апарата (вторична карта /secondary mapset) пример: Северна Америка / Европейски мерни единици
    3. gmapsupp.img: (7x0/7x5) „допълнителна” карта в апарата (supplemental mapset)
    4. gmapsupp.img: (7x0/7x5) „допълнителна” карта на SD Card (supplemental mapset)
    5. gmapoem.img: (7x0/7x5) само в апарата (OEM mapset), може да се използва от поребителя, но не може да се изключва чрез Tools/Settings/Map/Map Info – тази карта е ВИНАГИ АКТИВНА
    6. gmapbmap.img: (7x0/7x5) само в апарата „карта по подразбиране” (default basemap), може да се конфигурира като допълнителна карта; може да преименувате желана карта на gmapbmap.img, НЕ може да се избира и НЕ се показва в списъка с карти на (Tools/Settings/Map/Map Info), но може да бъде видяна на Tools/Settings/System/About/Basemap
    7. gmaptz.img:(7x5 само) само на апарата карта по подразбиране на часовите зони (default 7x5 Timezone map), може да се конфигурира като допълнителна карта; преименувайте желаната карта на gmaptz.img
    8. gmap3d.img: (7x5 само) само на апарата основна карта на триизмерните изображения /сгради/(default 7x5 3D Buildings map), може да се конфигурира като допълнителна карта; преименувайте желаната карта на gmap3d.img
    9. gmap3d1.img (7x5 само) само на апарата вторична карта на триизмерните изображения /сгради/(secondary 7x5 3D Buildings map), може да се конфигурира като допълнителна карта; преименувайте желаната карта на gmap3d1.img
    Наименование на картите в ОС на Нуви / Nuvi internal (diagnostic utility) OS map naming
    7x0/7x5
    1. PROM1 = gmapprom.img
    2. PROM2 = gmapprom1.img
    3. Suppmap1 = gmapsupp.img (nuvi drive only)
    4. Suppmap = gmapsupp.img (SD Card drive only)
    5. Dir DB = gmapoem.img
    6. Basemap = gmapbmap.img7x5 само
    7. TZMap = gmaptz.img
    8. 3DMap 1 = gmap3d.img
    9. 3DMap 2 = gmap3d1.img

    От април месец 2012 за старите апарати Нуви /ххх/ с ъпдейт на софтуера беше добавена възможността да се ползва и още 1 формат за карти: gmapsup1.img.
    Проверете за ъпдейт и ако има за Вашия апрат - съответно ползвате екстрата.

    За апраратите от сериите 1ххх и нагоре /2ххх, 3ххх/ в папка мар можете да слагате колкото искате карти, с каквито искате имена. Условието разширението на файла да е img остава.

    Garmin Mobile XT - http://www.offroad-bulgaria.com/show...269#post860269
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ISG; 25-04-13, 10:09. Причина: gmapsup1
    Nothing comes from nothing...

  • #2
    До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

    Хихихи, обаче аз съм първи - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55818 . Няма проблем, малко по-късно ще изтрия моята тема! Браво за превода

    Коментар


    • #3
      До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

      Ми аз май съм още по-първи от най-първите - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...319#post438319
      Понеже редактирането на постове е невъзможно, по-късно не успях да добавя информация за gmaptz.img и gmap3d.img.
      Мисля, че е излишно триенето на постове, никаква полза няма да има.
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

        Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
        Ми аз май съм още по-първи от най-първите - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...319#post438319
        Понеже редактирането на постове е невъзможно, по-късно не успях да добавя информация за gmaptz.img и gmap3d.img.
        Мисля, че е излишно триенето на постове, никаква полза няма да има.
        Да така е chavdarlk, ти си един от най-първи Трудно е при наличието на толкова много информация, теми и коментари човек да изчете всичко и да намери нужната му информация. То няма и смисъл да бъде правено такова нещо! Точно това е и разликата между една книга и един форум - структурирането на информацията. Така че е разбираемо да има повтарящи се теми, в които да се дикутира, да се добавя нова информация, идеи, да се включват нови участници и т.н....Стига философии, темата я оставям!
        > Междудругото от други коментари чета, че моделът 1490 има разлика от нормалното именуване на картите във вътрешната му памет? Така ли е?...

        Поздрави,
        Последно редактирано от asterix85; 25-09-09, 14:27.

        Коментар


        • #5
          До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

          Началото (в епохата на динозаврите) :
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5&postcount=10

          Коментар


          • #6
            До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

            Колеги,
            Сигурен съм, че едва ли аз откривам топлата вода. Просто в един сайт видях, че Нуви поддържа gmapsupp1 и 2. Опитах на моя апарат - нищо. Отне ми доста време - нека да си спестим време, като информацията е лесна за намиране и е сигурна. Нуви 7хх категорично не поддържа gmapsupp1 и 2. Но от поста на Chavdarik разбирам, че при Нуви 200 има gmapsupp2.
            Странно - при малки апарати с малко вътрешна памет - един картов формат в повече. Някой знае ли защо?
            Вижте и файлчето, което прикачам - нямам идея за Mobile XT.
            Прикачени файлове
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              До: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

              Nuvi 200 не поддържа gmapsup2.img, писал съм не е сигурно че се поддържа от всички модели.
              Тези имена от картинката, като цяло описват коректно нещата.
              Изключение са TZ и 3D картите, както и най-новите софтуери на някои устройства, при които е отпаднало ограничението за име на файла.
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • #8
                От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                Моля знаещите за отговор.
                Нюви 765Т
                CNEurope 2010.30 - gmapprom.img
                CNEurope 2010.30 - gmap3d
                OFRM v.5.20 - gmapsupp.img
                изтеглих Auto_Drive_Hellas_v1.95_en, защото ми се налага да пътувам до Гърция, сложих я като gmapsup2.img, но не я разпознава, все едно я няма. Страх ме е да я преименувам на gmapsupp2.img, да не ми се затрие оффроуд картата....
                Всички карти са в основната памет на устройството, на SD-носител още не съм се научил да ги качвам....
                Според Вас какво трябва да е името на ADH....

                Коментар


                • #9
                  От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                  Доколкото знам, такъв файл gmapsup не съществува (ако не е така нека някой да ме поправи).Защо не опиташ да го именуваш gmapsupp1 и да пробваш да го копнеш в папка Garmin, ако те пита дали искаш да го замениш, значи имаш някой файл със същото име.Тогава му дай NO, нищо не губиш.А за СД картата мога да те посъветвам да си направиш папка Garmin на самата СД карта и да слагаш картите в нея и това е всичко.Успех
                  Последно редактирано от kimba1; 07-06-10, 20:57. Причина: малко инфо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                    Благодаря, ще опитам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                      По ясно от това в горните постове не може да се напише! Просто трябва да се прочете! Единствения вариант за допълнително име остава GMAPPROM1.
                      В моя пост по-горе съм дал линка. Пускам го пак:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...875#post317875
                      Просто и ясно!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                        Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                        Доколкото знам, такъв файл gmapsup не съществува (ако не е така нека някой да ме поправи).Защо не опиташ да го именуваш gmapsupp1 и да пробваш да го копнеш в папка Garmin, ако те пита дали искаш да го замениш, значи имаш някой файл със същото име.Тогава му дай NO, нищо не губиш.А за СД картата мога да те посъветвам да си направиш папка Garmin на самата СД карта и да слагаш картите в нея и това е всичко.Успех
                        Разбира се, веднага те поправям.
                        gmapsupp.img съществува и е начин да сложиш карта на на допълнителната карта-памет. В повечето случаи при мен, това е обединена такава. А gmapsuP , предполагаме, че е грешка.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #13
                          От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                          Обаче той го пише така: gmapsup,според мен няма как да му се получи

                          п.п. ако бъркам нека колегите да ме поправят

                          Последно редактирано от kimba1; 07-06-10, 20:50. Причина: допълнение

                          Коментар


                          • #14
                            От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                            Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                            Обаче той го пише така: gmapsup,според мен няма как да му се получи

                            Да, да. Видях. Но най-вероятно е пропунсал неволно едно П в поста.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #15
                              От: Файлови формати на карти за Нуви 7х0 и 7х5

                              Благодаря на pacific за помощта, ще пробвам. Относно подигравателния тон на някои "колеги" ще им кажа, че може би разбирам от неща, от които те и понятие си нямат. Не всеки разбира от всичко, нали....аз поне се опитвам да се науча....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X