Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 1490T BG

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: nuvi 1490T BG

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    Ако искаш направи една проба...
    Непременно ще направя, всичко, което препоръчваш. И ти благодаря искренно за желанието да помогнеш milstan.
    В моменто машинката отиде да помага на една работна група и може за дълго да не се върне при мен, но при първа възможност ще ти кажа какъв е резултата...
    Не възлагам обаче големи надежди. Подозирам къде е причината, но ...бъдещето, може би, ще покаже!
    Последно редактирано от Pacific; 17-03-10, 21:51.

    Коментар


    • #32
      До: nuvi 1490T BG

      Ето нещо много интересно за моделите 1390 и 1490:

      -> ecoRoute HD

      Коментар


      • #33
        От: nuvi 1490T BG

        Здравейте!
        Тъй като съм хвърлил око на този модел, искам да Ви попитам дали може да записва некоригирани тракове (raw трак с интервал през 1 секунда)?

        Коментар


        • #34
          От: nuvi 1490T BG

          Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
          Здравейте!
          Тъй като съм хвърлил око на този модел, искам да Ви попитам дали може да записва некоригирани тракове (raw трак с интервал през 1 секунда)?
          извинявам се за английския, но е много дълго да го превеждам в момента:

          Yes the 1xxx units allow for both .gpx and .bin logging and you can select to create either one or both through the diagnostic screen.

          The GPS, Nav Routes, and Traffic Binary Log Types are only available when Log Type BIN is selected.

          For anyone with a 1xxx Nuvi that is interested in creating these log files you can set it up as follows:

          - On the map screen of your Nuvi, tap the Speed icon which will open Speedometer screen.

          - Press and hold the screen in the middle of the Speedometer (round circle on left of Speedo screen.) until the Diagnostics Page opens.

          - On the Diagnostics Page, press Diagnostic Logging and the Engineering Mode:Logging Control page will open.

          - On the Engineering Mode:Logging Control page tap Start Recording and the Select Data to Log page will open.

          - On the Select Data to Log page, select how and what you wish to log. Under Log Types you can select either or both .gpx or .bin logging. .gpx files can be dropped directly into Mapsource, Streets & Trips 2010 and other programs to quickly see your logs on a map. .bin files can be used with a facility like gpsVisualizer.com to record your logs in Google Earth or Maps.

          - On the Select Data to Log page, if you have selected .bin logging type you also select the Binary Log Type of GPS, Nav Routes or Traffic. This is same as the 3 files types created in the Hidden Raw Logging facility on other Nuvi models. GPS is the only one I have ever found useful.

          - Also on the Select Data to Log page you can select the Memory Handle Size (128 to 2816) and the number of handles (1 to 14). I use 1024 and 5 which I think is the default which seem to work fine.

          - The logs created are stored in the Logs folder inside the .system folder on the Nuvi. As has been discussed here before the .system folder is not visible by default on the Nuvi. In order to see and transfer your log files you will need to insure that hidden and system files and folders are visible in Windows. Use Folder Options - View Options to reveal this folder and it's contents.
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • #35
            От: nuvi 1490T BG

            Привет!
            От вчера съм собственик на Гармин нуви 1490Т та очаквайте много "умни" въпроси от мен...
            Става въпрос за Добрич...
            Първото което забелязах е, когато задам някакъв маршрут ГПС-а ме прекарва или по еднопосочни забранени улици или по задънени улици(изхода към другите улици е преграден и не се предвижда да се отвори)...
            Та питането ми е мога ли сам да си въвеждам коя улица е задънена или еднопосочна или трябва да изпращам даните на някого???
            Какви данни и как се въвеждат или на кого, какви дани да изпратя???
            Извинявам се за умните въпроси...
            Последно редактирано от hun_ter; 18-01-11, 15:23. Причина: Допълнение...
            Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
            .................................................................................................
            Е. Абу

            Коментар


            • #36
              От: nuvi 1490T BG

              На първо време виж настройките за навигация. Дали случайно не е сложен на "пешеходец". Това би обяснило защо те вкарва в забранени улуци. И не, не можеш сам да указваш кои улици какви са.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #37
                От: nuvi 1490T BG

                Привет!
                Ами настройките са си добре...не е на пешеходец...
                Значи трябва на някого да изпратя дани за улиците...първоначално в Добрич, пък после в други градове...понякога работата ми изисква доста ходене по градове в североизточна България...за мен не представлява трудност...няма проблем стига да имам време и маймунката да е в мен...опа...извинявам се ГПС-а...
                Обаче възниква въпроса на кого и какви данни трябва да изпратя...
                В момента съм отпуск и ще ходя на санаториум, но като се върна...ако ме научите обещавам...пък ако лекарите след година ми разрешат да карам Офф-роуд и да ходя на лов ще имате много нова информация...ходил съм на лов почти навсякъде в Добричка област...
                Успех...
                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                .................................................................................................
                Е. Абу

                Коментар


                • #38
                  От: nuvi 1490T BG

                  Изпращай забелязаните неточности на karta маймунка offroad-bulgaria точка сom - определено ги преглеждат и влизат веднага в новата версия. Не се сърдят и на тракове, ако имаш (от пътища, дето ги няма в картата).

                  Коментар


                  • #39
                    От: nuvi 1490T BG

                    Привет!
                    Аха...трябваше да се сетя...
                    Благодаря...
                    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                    .................................................................................................
                    Е. Абу

                    Коментар


                    • #40
                      От: nuvi 1490T BG

                      DO
                      alex_markov
                      Преди няколко седмици се повреди ГПС-а ми нюви 865Т занесох го за ремонт и вчера най-накрая казаха, че няма оправяне, а и е спрян от производство, т.е. няма заменяне и ми предложиха замяна за друг модел. Така се сдобих с Нюви1490Т БГ.


                      Горе долу по същата причина и аз се сдобих с този модел, моя е 1490tv. Искам да попитам коя версия на картата ползваш и виждаш ли полигоните на сградите, защото на мен ми изчезнаха контурите на сградите след като качих 5.40 и се принудих да върна 5.21.
                      Моля кажи има ли решение на проблема, защото полигоните са ми много важни. Засега си карам със старата версия но съгласи се че с нова машинка да не мога да си ъпдейтвам картата е тъпо!

                      Коментар


                      • #41
                        От: nuvi 1490T BG

                        Първоначално публикуван от tsoz Преглед на мнение
                        DO
                        alex_markov
                        Преди няколко седмици се повреди ГПС-а ми нюви 865Т занесох го за ремонт и вчера най-накрая казаха, че няма оправяне, а и е спрян от производство, т.е. няма заменяне и ми предложиха замяна за друг модел. Така се сдобих с Нюви1490Т БГ.


                        Горе долу по същата причина и аз се сдобих с този модел, моя е 1490tv. Искам да попитам коя версия на картата ползваш и виждаш ли полигоните на сградите, защото на мен ми изчезнаха контурите на сградите след като качих 5.40 и се принудих да върна 5.21.
                        Моля кажи има ли решение на проблема, защото полигоните са ми много важни. Засега си карам със старата версия но съгласи се че с нова машинка да не мога да си ъпдейтвам картата е тъпо!
                        1490 го продадох преди около година
                        Сега съм с 3790 и Нямам проблем с 5.40 (най-красивото произведение на Сабин до сега).
                        Успех

                        Коментар


                        • #42
                          От: nuvi 1490T BG

                          Здравейте!
                          От 03.02.2011 и аз съм радостен собственик на Garmin nuvi 1490T BG.
                          Като се заиграх ми направи впечатление че някой контакти от телефонната книга
                          на телефона ги дава по следният начин: =0=D=0= !
                          Единият телефон е Nokia 5530XM неговите контакти ги даваше така, а на Nokia E51 си ги даваше нормално.
                          След това забелязах че на Е51 всички контакти бяха на латиница, а на 5530 имаше на Кирилица, промених имената на латиница в телефонната книга на 5530, но пак останаха така: 0=D=0= ! Чак след като изтрих въпросните контакти, тогава всичко си дойде на мястото. Иначе съм доволен от машинката - върши си работата.
                          Р.П.(RFF) 0898677590
                          Пътна помощ
                          ДЕНОНОЩНО

                          Коментар


                          • #43
                            От: nuvi 1490T BG

                            Garmin пуснаха ъпдейт 5.0 на софтуера за nuvi 1490T.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sistem_5_0.jpg
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5253716
                            Последно редактирано от Румен Петров - RFF; 18-02-11, 04:33.
                            Р.П.(RFF) 0898677590
                            Пътна помощ
                            ДЕНОНОЩНО

                            Коментар


                            • #44
                              От: nuvi 1490T BG

                              Виж го този, по як е
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113281

                              Коментар


                              • #45
                                От: nuvi 1490T BG

                                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                                Не съм напреднал толкова, и малко ме е страх да не го прецакам, ама ще му дойде и на това времето! Малко да му посвикна, и ще има преинсталация !
                                Р.П.(RFF) 0898677590
                                Пътна помощ
                                ДЕНОНОЩНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X