Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 1490T BG

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • nuvi 1490T BG

    Преди няколко седмици се повреди ГПС-а ми нюви 865Т занесох го за ремонт и вчера най-накрая казаха, че няма оправяне, а и е спрян от производство, т.е. няма заменяне и ми предложиха замяна за друг модел. Така се сдобих с Нюви1490Т БГ. Доста мислих с какво да сменя 865-цата и пробвах и Зумо 660, но 1490 ме спечели с Бързината си - несравнимо по-пъргава машинка!
    И сега да споделя първи впечатления - Бъгава работа, като Всичко на Гармин напоследък, тези хора ни ползват като Плащащи Бета тестери и ако не беше картата на Сабин (Браво на Сабин и Екипа му!!!), щях сериозно да оглеждам алтернативите!

    Започвам с Плюсовете:
    +Много голям и хубав дисплей!
    +Много Бърз процесор, Преизчисляването става Мигновенно!
    +Може да се предефинира показанието на едното от полетата за данни на картата (аз обичам там да виждам надморската височина!)
    +Има допълнителен режим за показване на повече полета с данни на картата!!!
    +Показва релефа - коректно и Бързо

    а сега няколко минуса
    -първите 10-15 старта Всеки път ме питаше каква локализация искам ????? (сега май е по-добре)
    -Първият опит за рутиране, не стана, следващите са Супер добри!
    -един път не записа трак, сега го прави бомба...
    -Най-големият минус за мен е, че Гармин като че ли се отказват от стоиките за кола и този ГПС се захранва с УСБ кабел - т.е. за да го закачиш в колата трябва да пъхнеш кабела и после да го сложиш на стойката - това беше Огромно прдимство в предишните модели - просто го слагаш на стойката и той е захранен и с антена за трафика - ставаше Бързо и Лесно, сега не е така
    -Хипер Бавна УСБ връзка (500КБ/с) (направих си един бекъп на устроиството който ми отне почти Час
    -от време на време забравя някой настройки, каква е клавиатурата и подоббни - досадно, но се надявам - Поправимо!
    -Все още няма аксесуари за него, като стойката за колата, а ми трябва поне още една две

    В същност основните минуси са ненадежден и бъгав фърмуеар, чакам следващият с надежда - защото Устроиството е СТРАХОТНО и много ме радва!!!

    П.С. Много ми липсва Автоматичнот регулиране на яркостта на екрана в зависимост от външната светлина (има го в Нюви 5000!)!
    Вчера карах вечерта с една Гарминска Силиконова стойка за табло (вместо на прозореца), уреда се клати а Отражението от екрана на стъклото през ноща е Ужазсно и Опасно - пак се връщам на тази залепена за стъклото под огледалото, тогава отражението е зад огледалото и не пречи


    Ето и повече информация за това Прекрасно устройство:
    https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=134&pID=36082#
    http://www.garmin.bg/?s=5&i=220
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от alex_markov; 24-07-09, 10:50.

  • #2
    До: nuvi 1490T BG

    И все пак моите наблюдения са, че Zumo 660 е по добър модел. И има стойка за мотор, за кола, комплект захранващи кабели за мотоциклет, захранване за автомобил, 220V захранване, кабел за връзка с компютър, и стилен гумиран калъф всичко това си е комплект с нея. Иначе 1490Т-то наистина е много добра машинка с уникален дисплей. Със здраве да си го ползваш.
    0877 83 30 90 - Жоро

    Коментар


    • #3
      До: nuvi 1490T BG

      Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
      И все пак моите наблюдения са, че Zumo 660 е по добър модел. И има стойка за мотор, за кола, комплект захранващи кабели за мотоциклет, захранване за автомобил, 220V захранване, кабел за връзка с компютър, и стилен гумиран калъф всичко това си е комплект с нея. Иначе 1490Т-то наистина е много добра машинка с уникален дисплей. Със здраве да си го ползваш.
      Аз мисля, че универсално "по-добър" няма, Зумото е Влагозащитено и незаменимо за мотор, има повече аксесуари и е готино, НО е по-скъпо (Значително по-скъпо), по-бавно (ама много) и по-тежко и обемисто....
      Така, че за всеки влак си има пътници, аз направих своя избор в моето конкретно положение и за мойте цели и не съжалявам, макар и много да се дразня от политиката на Гармин, да "скопява" всеки уред в нещо (например тук липсват 3Д сградите)! И да продава нестабилни системи (вече не си спомням от кога не съм имал "Железен" ГПС, който да работи както трябва и на който да мога да разчитам! Последното ми голямо пътуване (около 6000км из европа) карах с два ГПС-а и ту единият забие, ту другият рестартира


      Орегон-а има над 20 Бета версии на фърмуеъра и нито една безпроблемна, а е прекрасно устройство, найстина
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: nuvi 1490T BG

        Днес се прибрах от кратко пътешествие из България и мога смело да заявя, че 1490 е НАЙ-Добрият ГПС на Гармин който съм ползвал до Момента!!!!
        Невероятно бърз, с прекрасен екран... Много съм доволен, само остана да оправят идиотският бъг при всяко стартиране клавиатурата да става различна от АБВ... с която съм свикнал, имаше и два рестарта, но това вече го вкарвам в графата "Нормално"
        Още едно странно решение, всяко прекъсване или май дори излизане от пътя води до Нов Трак лог файл за днес около 40 но поне са добри но в новите версии на Мапсорса НАЙ-НАКРАЯ се е появила функцията "Обедини" - та не е проблем
        Последно редактирано от alex_markov; 27-07-09, 13:38.

        Коментар


        • #5
          До: nuvi 1490T BG

          Ето и едно потребителско ревю с повечко информация (на Англииски!)
          http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=268

          Коментар


          • #6
            До: nuvi 1490T BG

            Машинката наистина е интересна и както споменаваш че е много бърз процесора предполагам че вграждането на 3D сгради няма да е проблем в бъдеще стига да има добра воля от страна на Гармин и както се убеждавам още веднъж се чудя защо не вземат накрая да си направят едно святсно ядро със собствена ОС, защото именно имам чувстово че с всеки нов модел все измислят някакъв специфичен фирмуеър за него и съответно който е с много грешки и впоследствие те чака едно дълго доизчистване на бъгове, пък като имаш една основа вече само надграждаш. Е да ти е честита новата придобивка и дано скоро отстранят от Гармин тези малки досадни бъгове.

            Коментар


            • #7
              До: nuvi 1490T BG

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Машинката наистина е интересна и както споменаваш че е много бърз процесора предполагам че вграждането на 3D сгради няма да е проблем в бъдеще стига да има добра воля от страна на Гармин и както се убеждавам още веднъж се чудя защо не вземат накрая да си направят едно святсно ядро със собствена ОС, защото именно имам чувстово че с всеки нов модел все измислят някакъв специфичен фирмуеър за него и съответно който е с много грешки и впоследствие те чака едно дълго доизчистване на бъгове, пък като имаш една основа вече само надграждаш. Е да ти е честита новата придобивка и дано скоро отстранят от Гармин тези малки досадни бъгове.


              Вече не ми се вярва Напоследък Гармин така и не доизчистват бъговете в устройствата си, просто пускат нов модел, с наглата нагласа, че като стария те дразни, ще вземеш новият
              Но след доста опарвания, май само картата на Сабин ме спира...

              И все пак нека сме оптимисти, дано пък пооправят бъговете, Защото пак казвам този ГПС ИМА ПОТЕНЦИАЛ!!!

              Коментар


              • #8
                До: nuvi 1490T BG

                Garmin XT си е точно ОС
                инсталирах го на Дата менеджера и съм доволен засега.Не съм ползвал друг модерен ГПС за да мога да сравнявам.
                Алекс с интерес следя твоите опити- много ми са полезни.

                Коментар


                • #9
                  До: nuvi 1490T BG

                  Излезна новият фърмуър 2.7 - Ужасно дразнещият бъг с българската клавиатура е ОПРАВЕН!!!!! Остава да го пробвам на път
                  Този Уикенд навъртях 1200км. и отново - съм МНОГО Доволен! Прекрасен Навигатор (прекрасна Карта - Браво Сабине)

                  Коментар


                  • #10
                    До: nuvi 1490T BG

                    здравей, преди седмица и аз си закупих nuvi 1490T обаче нещо се оказа че има проблеми.единия проблем е че като разглеждам картата и когато си дръпна пръста от екрана и картата продължава да си се мести а това е много досадно.другото е че не ми намира адреси например главни улици или булеварди или дори и квартали на софия.например кв. Надежда или булевард Александър Стамболийски просто ми изписва че няма съвпадения.когато търся с пръст просто на картата ги намирам доста трудно и после все пак нищо не намира.когато включа европейската карта няма никакъв проблем да намери каквото и да е.дали може да е от самата карта ....смених всички версии и пак е същото сега е с топографския вариант и понеже малко повече товари и картата поне по лесно се плъзга.ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне с някакъв съвет....БЛАГОДАРЯ!

                    Коментар


                    • #11
                      До: nuvi 1490T BG

                      След ъпдеита, както се и очакваше Гармин оправят едно и РАЗВАЛЯТ Друго - ГПС-а губи сигнал в Тунелите (преди тов си караше като пич, защото тунелите на витиня са отбелязани като такива) и не иска да свърже телефона - още при пускането казава "не мога да закача Блутут...".
                      Абе Гарминска Работа, също така не се виждат в 3Д режима НИТО едно име на населено място - като кликнеш картата всичко се вижда?
                      Но все още си ме кефи, да видим до кога

                      Коментар


                      • #12
                        До: nuvi 1490T BG

                        аз мисля да го върна в магазина защото не върши никаква работа.просто съм страшно разочарован

                        Коментар


                        • #13
                          До: nuvi 1490T BG

                          Преди няколко дена си купих нюви 1490Т БГ.
                          Работеше добре докато не му ъдейтнах FirmWare до жер 3.0.
                          С оригиналната карта Топо 4.90 почна яко да се изключва и минава доста време докато се включи.
                          С ъпдейта 4.90 Topo25 Cyr и с олекотената 4.90 Cyr се държи по-добре. Но при търсене в разни точки забива. Също така не знам защо в модела пише че има LIne Asyst, а при мен го няма. Потриших няколко дена да разучавам нещата. Това ли ни чака за всеки нов продукт? При това закупен легално. Ами представете си жената какво ме прави, дето изобщо не е в час. А тя най-много го искаше. И стана резил - търси нещо - забие, как си кара се рестартва, то и казва да вие на дясно - ама е доста грешно и настава суматоха и ужас. И то тука в София дето си я знае. Ами ако трябва да иде в чужбина и да се довери на това?
                          Майко мила- настръхват ми косите. Търся нещо надеждно и сигурно, без значение от цената. Ако някой знае нещо за тези ми проблеми, нека пише някой ред.
                          Благодаря предварително.
                          GARMIN nuvi 1490T
                          OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                          ПЕЖО 307

                          Коментар


                          • #14
                            До: nuvi 1490T BG

                            Здравей stivko,

                            Наистина много неприятно. Единственото за което се сещам е да се изпрати уреда в сервиз колкото се може по скоро. Аз също съм с версия 3.00 и нямам подобни проблеми. Много съм доволем от уреда с изключение на 2 рестартирания при десет часово ползване при задаване на адрес. Но предполагам, че това ще бъде оправено в следващите версии на софтуера. Както написаха колегите преди мен, Гармин имат традиция в бъгав софтуер, който го поправят в последствие. Нищо ново под слънцето дето викат хората...

                            астерикс
                            Последно редактирано от asterix85; 03-10-09, 22:06.

                            Коментар


                            • #15
                              До: nuvi 1490T BG

                              И аз скоро се сдобих с такъв гпс.Наистина ми харесва машинката, но на всеки 4-5 км се рестартира, след което понякога не иска да се вкл. Версията са софта е 3.0.Чудя се дали да го връщам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X