Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Nuvi 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Nuvi 200

    Имам Nuvi 200 ,качил съм си карти както си пище по дебелите книги и картите ми са излекувани. В един момент обаче Nuvi то ми отказа да търси по държави. Излиза ми само въведете щат/ провинция. Иначе картата работи виждам си я в информация за картите. Моля помогнете. Четох по форумите че можеби това защото картата е 4 GB. Това обаче е кофти защото съм си направил една комбинирана карта която е 2.5 Gb и няма как да я събера на по малка.Незнам дали това е някакъв бъг или нещо друго.

  • #2
    До: Проблем с Nuvi 200

    Пробвай да изключиш от менюто всички карти, които не ползваш и да оставиш само тази която ти трябва. Примерно остави само Сити Навигатор-а включен и пак пробвай да търсиш.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Nuvi 200

      Пробвах не става. Интересното е обаче че това става когато сложа SD картата, Когато е без нея работи нормално.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Nuvi 200

        А сигурен ли си, че на картите, които си компилирал работи търсенето? От мапсоурс-а ли ги обединява или с GmapTool-a. Аз си обединявам моите с GmapTool и всичко си работи нормално, не съм имал проблем. Но в мапсоурс-а имам карти, на които не работи търсенето и ако се опитам да ги прехвърля на уреда и там няма да работи. Провери да не би от там да ти идва проблема. Ако искаш даже пробвай да качиш на SD-то само един *.IMG фаил/без да си го обединявал/ с генериран *.unl и пробвай дали ще търси. За сега това се сещам. Успех!

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Nuvi 200

          Един фаил е .Обединявал съм ги с Gmaptool ,но най интересното е че работеше и изведнъж излезе "щат/провинция". Като извадя SDто търсенето става нормално слагам SDто- мога да търся, минават 10 секунди и пак "щат/провинция". Изтривам SDто, през MAP SOURCE инсталирам някаква карта - работи. Копира пак старото .IMG. - "щат/провинция". Почвам да си мисля че това е някакъв бъг когато фаила е на 2GB или откъде да знам, за друго не се сещам.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Nuvi 200

            Какъв размер има резултатния файл след обединяването ? Струва ми се, че при размери над един гигабайт почват да създават проблеми машинките ...

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Nuvi 200

              Да ти ,кажа и аз така мисля, защото фаила е 2,60 GB , но като чета във форума колеги казват че нямат проблеми и с по-големи файлове, та си мислех дали не е някакъв софтуерен бъг който може да се оправи или нещо друго.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Nuvi 200

                А след като поставиш SD-то в устройството, включваш ли от менюто съответната карта? Друго наистина не мога да се сетя. Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Nuvi 200

                  Всички карти са си включени, проверявам го в "Карти инфо" - имат си отметки.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Nuvi 200

                    Първоначално публикуван от Davide Преглед на мнение
                    Пробвай да изключиш от менюто всички карти, които не ползваш и да оставиш само тази която ти трябва. Примерно остави само Сити Навигатор-а включен и пак пробвай да търсиш.
                    Пробвах не става.
                    Всички карти са си включени, проверявам го в "Карти инфо" - имат си отметки
                    отговора ти е противоречив

                    проблема може да е на друго място
                    използвам Нуви200 и 4 ГБ sd card , на която е качен имг с обем около 2.5 ГБ
                    работи си нормално

                    пробвай друга марка sd-card

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Nuvi 200

                      Колега VENI1, би ли ми казал твойто SD каква марка,модел и колко GB е , ще си купя същото и ще пробвам, да не би пък да е него.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Nuvi 200

                        Аз имам същия проблем.
                        Имам компилиран имг файл - Сити Нав Юръп 2009, Сърбия и Черна гора1.7, Гърция 1.5, Турция Нав 2008.07,Адрия Рут - 1.9ГБ
                        Та,
                        всичко си бачка без проблем, проблема го прави САМО на турската карта и незнам защо????
                        Дава ми щат/провинция
                        Иначе файла съм го сгънал с ГМАПТУУЛ, има си унл файл и всичко е както си трябва - версията на турската карта съм я свалил от фтп-то, беше екзе файл, инсталнах го в Мапсорса, излекувах го и т.нат.
                        Подрави

                        ПП.С Нуви 200 съм

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Nuvi 200

                          Колега и при мен на турската карта на "Търсене" ми дава "Щат/Провинция", но като въведа Истанбул и си го намира и после улицата също. Ако в уреда не ти работи търсенето на турската карта ме съмнява, че още в самия мапсоурс търсенето не ти работи! Обърни внимание на това! При мен картата на Турция във вариянта за мапсоурс не може да търси и ме съмнява, че и при теб е точно така. За уреда съм изтеглил готов *.img файл и нямам проблем, всичко си работи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Nuvi 200

                            Турската карта си е така - търси се по щат/провинция .
                            И търсенето си работи перфектно, и в уреда, и в MapSource .
                            Не забравяйте да пишете 'I' за 'и', и 'i' за 'ъ'
                            ---
                            Остава въпроса - дали когато се направи комбинирана карта, включваща и турската, тя не се "заразява" цялата с "щат/провинция" .
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Nuvi 200

                              Надявам се да не е "заразена" цялата, че ще се наложи да "ампутирам" някоя карта

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X