Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi - поправка на firmware

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: nuvi - поправка на firmware

    Не се пиртеснявай, че не изписва pre-boot-mode. Аз съм с 255 и също стигнах до system software missing. След това не ми изписваше pre-boot-mode, но се опарви като спазвах алгоритъма. Въпросът е че не снтана с посочената програма, а намерих някаккава друга. Ако имаш порблем, дай мейл ще ти я пратя.

    Коментар


    • #47
      До: nuvi - поправка на firmware

      На моя уред пише че е:nuvi 200
      Software Version 5.00
      аудио версия:2.00
      GPS SW версия:3.00s
      има ли нужда от упдеит това животно или си е добре

      п.с ако му е нужен даите линк моля
      Напред и нагоре
      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
      0886769809-Юлиян
      kiko00@abv.bg

      Коментар


      • #48
        До: nuvi - поправка на firmware

        Добре си е животното .
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #49
          До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          Инфо за хората, които не могат да си даунгрейднат nuvi 2xx до версия на софтуера 3.40 или решение на проблема "System software missing":
          1. Първо изтеглете и резархивирайте файлът http://e-trex.info/fw/nuvi/2xx/fw_nuvi2xx_v310_en.rar
          2. Изтеглете файлът Updater.exe и го сложете в същата папка, в която е и 066001000310.rgn файлът.(Updater.exe го има примерно в http://www.aasli.com/garmin/060404120315_nuvi_sys.zip файлът)
          3. Изключете вашето nuvi от компютърa и го изгасете.
          4. Включете вашето nuvi и задъръжте копчето за включване няколко секунди. (На моделите 2xx не излиза надпис "Pre - boot mode", когато се влезе в този режим!)
          5. Бързо с мишката пуснете файлът 066001000310.rgn върху Updater.exe и старирайте програмата. Когато се появи надписът Loader вече може да пуснете копчето!!!

          П.П. След тази процедура софтуерът ще бъде 3.10 и може да се ъпгрейдва до по-горна версия...
          ПРОБВАНО СТАВА!!!
          E да ама на мене ми поиска ПИН код и сега си скубя брадата и се чудя какво да правя ?

          Коментар


          • #50
            До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

            Първоначално публикуван от joromag Преглед на мнение
            E да ама на мене ми поиска ПИН код и сега си скубя брадата и се чудя какво да правя ?
            Описанието, което съм дал e начин как да се поправи "System Software Missing". То не е решение за отключване на ПИН код. Щом уредът иска ПИН код най-вероятно е заключен. Уредите са заключени поради две причини забрава или кражба. На първото отговор нямам, а второто не се толерира във форума.
            Последно редактирано от asterix85; 09-06-09, 22:15.

            Коментар


            • #51
              До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              Описанието, което съм дал e начин как да се поправи "System Software Missing". То не е решение за отключване на ПИН код. Щом уредът иска ПИН код най-вероятно е заключен. Уредите са заключени поради две причини забрава или кражба. На първото отговор нямам, а второто не се толерира във форума.
              Понякога има и трето. Напимер - преди флашването на софтуера нищо му нямаше. А след това започна да иска пин код. Това го четох и на друго място ама не видях да има отговор. Предполагам защото и другите могат да броят само до 2. . Навигацията е купена от Италия. Смятам да намеря начина за махане на пин кода. Не бих го споделил , защоти не искам да се използва за корестни цели. Но ако има някой закъсал като мене с радост ще му изпратя л.с.

              Коментар


              • #52
                До: nuvi - поправка на firmware

                Тук има още един колега закъсал с пин код на Garmin, но май засега решение извън официалните варианти няма:

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=62965

                Коментар


                • #53
                  До: nuvi - поправка на firmware

                  Още малко полезни неща:
                  http://mirgarmin.com.ua/content/245.html

                  П.П. Много трудно я откривам тази нашта тема , а сигурно е доста важна за много хора!

                  Коментар


                  • #54
                    До: nuvi - поправка на firmware

                    Информация за използваните GPS чипове в Гармин моделите и техните последни firmware:
                    http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=259

                    Коментар


                    • #55
                      До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                      [QUOTE=asterix85;451347]БЯЛ ЕКРАН на nuvi 300-350 след неуспешна рускa прошивка (ъпдейт) !!!
                      Можеш ли да помогнеш с ъпдейта за 5,40 понеже препратката не работи за гармин 350 след руско меню

                      Коментар


                      • #56
                        До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                        [QUOTE=asterix85;451347]БЯЛ ЕКРАН на nuvi 300-350 след неуспешна рускa прошивка (ъпдейт) !!!
                        Би ли помогнал малко с ъпдейта за версия 5.40 понеже навсякъде има до 5,20

                        Коментар


                        • #57
                          До: nuvi - поправка на firmware

                          Здравеите писах преди време за моето нуви 250W но никои неможа да ми отговори за моя проблем (значи включвам го тръгва стига до LOADING MAPS и се рестартира и така до безкрай ) направих му ресет после закачих wep updater намира го тръгва да зарежда новия софт и изписва (fail is corrupted) и краи .Тогава може да не е имало решение за моя въпрос но се надявам да се е появило вече .Изчетох почти цялата информация тук във форума опитах повечето неща но не открих нищо което да ми помогне . В ГАРМИН МИ КАЗАХА ЧЕ Е ПО ЕВТИНО ДА СИ КУПЯ НОВ което ми дава надежда че има решение но на тях не им се занимава .Това е версията на firmware HWID 737 която би трябвало да ме излекува но уви .
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: nuvi - поправка на firmware

                            Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                            Здравеите писах преди време за моето нуви 250W но никои неможа да ми отговори за моя проблем (значи включвам го тръгва стига до LOADING MAPS и се рестартира и така до безкрай ) направих му ресет после закачих wep updater намира го тръгва да зарежда новия софт и изписва (fail is corrupted) и краи .Тогава може да не е имало решение за моя въпрос но се надявам да се е появило вече .Изчетох почти цялата информация тук във форума опитах повечето неща но не открих нищо което да ми помогне . В ГАРМИН МИ КАЗАХА ЧЕ Е ПО ЕВТИНО ДА СИ КУПЯ НОВ което ми дава надежда че има решение но на тях не им се занимава .Това е версията на firmware HWID 737 която би трябвало да ме излекува но уви .
                            Имам същия проблем, някой намерил ли е решение. Мерси.

                            Коментар


                            • #59
                              От: nuvi - поправка на firmware

                              *******************************************************************
                              Nuvi 2xx/2x5 (W) Loading Maps...(Безкръвена операция!)
                              *******************************************************************
                              Ако след инсталиране на нови карти/POI уредът ви забива на Loading Maps... и не може да свържете nuvi към компютър, за да изтриете повредените файлове от вътрешната памет може да пробвате един алтернативен начин за връзка на nuvi към PC:
                              1. Включете nuvi с USB към компютър
                              2. Веднага след появяване на надписите
                              nuvi 2xt
                              Copyright...
                              Garmin Ltd...
                              плъзнете за кратко бутона за включване на ляво. Ако сте уцелили правилната ситуация уредът ще влезе в режим на зареждане на батерията (ще се появи надпис индикиращ това). Не пипайте нищо. След няколко секуди би трябвало компютър да ви посочи, че nuvi е успял да се свърже към компютъра и да имате достъп до вътрешната памет на уреда. Възможно е този трик да не успее от първия път! Успешно приложен върху модели 2xx/2x5 и Zumo. Не става за модели 1xxx.

                              Коментар


                              • #60
                                От: nuvi - поправка на firmware

                                Здравейте,имам проблем с едно нуви 200 и моля ако някой може да помогне.Проблема е че изписва "актуализиране на системния софтуер на GPS 1%",и веднага след това "актуализирането на системния софтуер завършено.Като вляза в настройки на системата софт.версията е 5.00 но GPS SW версията е 0.00.Ако някой знае как да го опавя моля да пише.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X