Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за автомобил - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

    Знаем много неща, но ако си по-конкретен с модел, карти и т.н. можем да бъдем полезни, също както и машинката.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #47
      От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Общо-взето ГПС-то е един голям шит.Имам някакво гарминско нюви(закупено ново),което като ми потрябва най-редовно изписва,че няма намерен адрес,с малко кандърми някой път зацепва.Виси ми на джама най-вече заради камери и засади.Някой знае ли как по-дяволите да накарам тъпата уфсъ,да ме води по околовръстните на градовете(последният път ме прекара през центъра на Букурещ на връщане от летището)!?

      Единствения съвет, който мога ди дам е, да преглеждаш маршрута веднага, след като го изчисли и ПРЕДИ да си тръгнал по него. Често се оказва, че даже и да си задал всичко правилно, не е лошо да зададеш някоя точка принудително, преди да те е прекарало през на майната си, щото е "по-бързо", или "по-кратко". Пиша ги в кавички, щото само според гпс-а е така, на практика... сам знаеш

      П.П. Встрани от темата - оправиха ло го околомръсното на Букурещ? Не съм минавал 100 години от там, а преди беше ад, буквално, и минавахме през града просто за да не си търсим гумите по дупките...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #48
        От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

        Един глас за отделно устройство. Не си зависим от интернет, трафик и съответното заплащане за него, лоша връзка, бавно реагиращи телефони и т.н. Колкото повече глупостенца има наблъскани в една машинка и колкото повече от тях са активни, толкова по-голяма става вероятността да те отсвири в най-неподходящия момент.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #49
          От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
          Знаем много неща, но ако си по-конкретен с модел, карти и т.н. можем да бъдем полезни, също както и машинката.
          Ще погледна какъв е модела,картите ги поставя Румбата(картест).

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Встрани от темата - оправиха ло го околомръсното на Букурещ? Не съм минавал 100 години от там, а преди беше ад, буквално, и минавахме през града просто за да не си търсим гумите по дупките...
          Пооправен е,но онзи тъп стоп си го има още...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            П.П. Встрани от темата - оправиха ло го околомръсното на Букурещ? Не съм минавал 100 години от там, а преди беше ад, буквално, и минавахме през града просто за да не си търсим гумите по дупките...
            Почти е оправено, но оправено имам в предвид откъм дупки - нито е е разширявано особенно, нито пък са махнати стоповете, т.е. на някои места си без предимство и висиш като прани гащи на простор.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #51
              От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

              Аз пък, съм много доволен от Гармина. На Лазарово стоях в бивака на състезанието докато се стъмни и като си тръгнах към хотела уж карах по пътеки оставени от други джипове, ама по едно време пътеките свършиха, а аз бях по средата на нищото в някаква поляна. Път никакъв. Карам без да знам накъде с включен Гармин, ама и той не вижда надежда. Показваше само, че карам до някаква вада или рекичка и друго нищо. След като покарах около километър - два до рекичката, явно съм доближил път от РЕПУБЛИКАНСКАТА пътна мрежа и милото ми гарминче ме изведе на пътя. С две думи ако не беше навигацията, кой знае колко още щях да се лутам, или да се бухна в рекичката и до там. Също много ми е полезен бутона ,,ЗАВЕДИ МЕ В КЪЩИ,,. Където и да съм, независимо дали в друг град или в гората си ме води точно там.
              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар


              • #52
                От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                Много важно за всеки навигатор е да се настрои предварително относно предпочитания, вид пътища и каквото там има като опции. Друго задължително условие е да се задават междинни точки поне през 100 км. Не съм имал ядове с навигацията спазвайки горните две условия.

                Коментар


                • #53
                  От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                  Една част от хората дават съвет гпс-а да е едикакъв си защото като ти потрябва ,да свърши работа,други казват шитня,гпс не ставал за нищо.😀
                  Айде автора на темата да се оправя сега.
                  Според съветите в тая тема изводите са:
                  Едно устройство
                  Просто устройство
                  Ама и то нестава щото води в Букорещ

                  Пък човека само питаше.....[emoji3]

                  Май темата трябваше да започне така:
                  Грамотен съм,мога да се оправям с линукс и уиндус до версия седем.От гпс-а искам следните неща.....
                  Кой модел да си купя...

                  Работата ми е такава че без гпс ,деня ще ми е вгорчен,а времето ми е пари,и гледам да го използвам пълноценно,минимум час на ден ми спестява гпс,отделно гориво на служебната кола че не се лутам излишно,и време,и другите екипи при нас карат по гпс ,дори да знаеш адреса трудно се намира номер 268 на бул.6-ти септември...Който не знае как да ползва гпс или не може да отдели от времето си да разбере как работи,поне да не бърка другите
                  Последно редактирано от Roninn; 22-05-15, 06:23.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Работата ми е такава че без гпс ,деня ще ми е вгорчен,а времето ми е пари,и гледам да го използвам пълноценно,минимум час на ден ми спестява гпс,отделно гориво на служебната кола че не се лутам излишно,и време,и другите екипи при нас карат по гпс ,дори да знаеш адреса трудно се намира номер 268 на бул.6-ти септември...Който не знае как да ползва гпс или не може да отдели от времето си да разбере как работи,поне да не бърка другите
                    Виждьл сьм ГПС та да питам - модел който ползваш?

                    Жокерче - гледай да е около 200-250 лева,че и това се пита.В Пловдив ясно как работи,в Пьрвомай как е?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      ...
                      Грамотен съм,мога да се оправям с линукс и уиндус до версия седем.От гпс-а искам следните неща........
                      Грамотен съм, оправям се с Линъкс (хич да не е , от 2 години мие основна ОС), оправям се Уиндоус до към версия 8.1, изключая мобайл 7, с която съм се отказал да постигна каквото и да било разбирателство. Оправям се криво-ляво с Андроид. Разбирам английски, руски, с лек напън - и малко френски.
                      От ГПСа искам следните неща:
                      1. Да не се налага да му обяснявам 2 часа какво точно искам от него. Обикновено за толкова време вече съм пристигнал по картонения и хабя в пъти по-малко нерви.
                      2. Да има достатъчно 'акъл' в кухия си процесор, че да не ме кара да въртя като пумпал - пример: миналата година, в Пловдив, от Карловско към Тракия, на два пъти ме вкарва в някакви квартални улички и двата пъти на първото кръстовище ме караше да правя обратен завой. Не, че и без ГПС не знам пътя, просто реших да го тествам. Някакъв Самсумг беше, с ИГо.
                      3. Да не струва колкото комплект гуми за джипка. Виждал съм машинки от по 60-80 евро, които може и да мислят малко бавно, докато измислят маршрута, но за сметка на това от там нататък са безупречни. Виждал съм и "големи" марки за по една чанта пари, които могат да ти изкарат нервите до степен да ги преквалифициращ на балистично тяло с траектория към най-близката стена.

                      Така по-добре ли е?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #56
                        От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                        Понеже съм го писал преди 5-6 години, да не го мисля пак.

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Колеги, да не бъркаме нещата. Навигациите се състоят от минимум три неща :
                        1. Устройство.
                        2. Софтуеър (ибати думата, тва не трябва да се пише на кирилица).
                        3. Карта.
                        По т.1: Устройствата са със съответните процесори, чувствителност, размер на дисплея и т.н.
                        По т.2: Вече говорим за "приятелски интерфейс" (удобно меню), възможности за обновяване, споделяне, нанасяне на корекции по картата...
                        По т.3: Има карти за населените места, за офф- роуд, за язовири и реки (рибарите си падат по тях), отделно за Европа, Америка, Занзибар и т.н.
                        Всичко зависи от това, за какво Ви е нужна навигацията. Някой да е пробвал ТомТом-ската карта на HP IPAQ hw6915 ? Абе, не че не работи, ама... На повечето китайски машинки (щях да кажа боклуци) можете да качите и Гармин-ски и ТомТом- ски карти, че и софтуеъри. Те са всеядни. Номерът е, че "забиват" доста често. И тъкмо, когато ти трябва указание, те ти излизат с "преизчисляване на маршрута" или нещо подобно. Това продължава две минути и ти казва "върнете се обратно", въпреки, че имаш пред себе си път като слънце.
                        Не се лъжете по "екстрите", които ви дават в магазините! Ама имало "хендс фри" или "фм- трансмитер"... Марковата навигация, с подходяща карта няма да Ви забие. Тя прави 2-3 неща, но ги прави идеално. Аз съм с ТомТом. Картата ми е за градовете. Опитайте с вашите навигации да отидете до село Армянковци... и ми кажете какво се случва.
                        В допълнение, мога да кажа, че колкото повече екстри има навигацията, толкова повече неща трябва да се настроят, за да не те подведе. Тефчо, вариантът "казвам адрес и тя ме води" вече го няма. Има поне три вида маршрути- бърз, икономичен, кратък. Преди това трябва да си указал да ползува ли магистрали или не, ако си с карта за камион, нещата отиват съвсем "улево", а ако по грешка си задал, че ще ходиш пеш, може и три часа да се въртиш като пумпал.
                        Ползването на всяка благинка си е въпрос на предварителна подготовка и е свързана с известни условия.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Понеже съм го писал преди 5-6 години, да не го мисля пак.



                          В допълнение, мога да кажа, че колкото повече екстри има навигацията, толкова повече неща трябва да се настроят, за да не те подведе. Тефчо, вариантът "казвам адрес и тя ме води" вече го няма. Има поне три вида маршрути- бърз, икономичен, кратък. Преди това трябва да си указал да ползува ли магистрали или не, ако си с карта за камион, нещата отиват съвсем "улево", а ако по грешка си задал, че ще ходиш пеш, може и три часа да се въртиш като пумпал.
                          Ползването на всяка благинка си е въпрос на предварителна подготовка и е свързана с известни условия.
                          Така написано излиза, че всеки път трябва да си играеш с настройките. Всичко изброено от Тропчо отнема половин час и тва ако ти е за първи път... който обикновено е и последен. Настройваш си го както ти е кеф и забравяш.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #58
                            От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                            Повечето от тези настройки могат да се зададат по подразбиране, един път. Повечето тук, включително и Дроба го знаят. Просто трябва да се направи, после създаването на маршрут е лесно. Добре е, все пак, да си погледнеш маршрута, който ти е изчислил. Все още има карти, които "не знаят" че магистралата е до Бургас, примерно. Като подминеш Стара Загора, дават че си в полето и най- настоятелно те карат да отидеш на стария път. Съвсем друго е в Прага да стигнеш посред нощ до дървени заграждения с надпис "TUNEL JE UZAVREN", ама там и хартиените GPS не вършат работа.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #59
                              От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                              Като единственият (предполагам) в темата с LG G3 мога да се съглася с факта, че ако държиш да имаш сериозна навигация в колата ти е по-добре с отделно, евтино устройство. Ако става дума за някоя бегла насока от време на време - може и G3-то. Защо?

                              Телефона загрява лятото и една минута on-screen време е един процент от батерията.

                              Коментар


                              • #60
                                От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                                G3 е чудесен телефон, но LG са се чудили каква глупост да направят за да се различава от G2 и са му шибнали абсурден екран, който е много енергоемък.
                                Инача чудесно се справя и със sygic и с igo и с here, но задължително с включено зарядно, защото иначе заминава батерията за минути.
                                Освен това е широк и не стана с нито една налична стойка за закачане на прозорец.

                                Не вярвам да си имал други оплаквания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X