Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засичане на изминато разстояние

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Засичане на изминато разстояние

    Километража на колите е сметнат за най-големия диаметър гуми препоръчван за кочинката. Тествано многократно
    Колкото по малък диаметър слагаш, толкоз по-висока скорост показва.

    обяснението е просто:
    ако калибрират по среден размер,
    то някой като сложи по-голям диаметър, ще вижда по-ниска скорост от реалната. Което води до едни многомилионни проблеми!
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #17
      От: Засичане на изминато разстояние

      Има си международни споразумения за показанията на скоростомерите и реалната скорост, така че не знам защо толкова се дълбае. Малко подробности има тук:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Speedometer
      А повече подробности - в съответните официални документи на обединените нации, европейския съюз и конкретни страни.

      На кратко за европейския съюз: показанията на скоростомера в колата трябва да са точни или по-високи от реалната скорост в някакъв процентен диапазон + някакви километри.

      Коментар


      • #18
        От: Засичане на изминато разстояние

        Абсолютно всички скоростомери още от време оно са направени да показват малко по-висока скорост от реалната.

        Също като добрите часовници едно време - в краен случай могат да избързат, но не трябва да закъсняват. А скоростомера не е швейцарски часовник все пак, и калиброването му не е било толкова точно.

        Отделно - както пише по-горе, това помага и да не се превишава скоростта. Там вече често се вкарва и умислена грешка - скоростомера е супер точен при разрешените скорости (или почти), но минеш ли примерно 140км/ч - ела че ми трябваш.

        Добър пример са западните "студентски" модели - разни малки пежа стил 106ца и подобни, в по-базовите версии дето на мястото на оборотомера от икономия вместо оборотомер имаш емблема с лъвче Там какви работи съм гледал на една 106ца под наем - в момента в който ударих 150км/ч стрелката за няколко секунди сама се закрепи на 180 без да ускорявам повече. Трикове за деца - работят.

        А за замерването - защо просто не ползвате добрия стар метод на хронометрирането ?

        Измерете си отсечка примерно 100м, и засичайте. При 100км/ч се взимат за 3,6 секунди. Един километър при 100км/ч - 36 секунди. Един километър за 12 секунди - 300км/ч.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Засичане на изминато разстояние

          Мдам, на мен ми е любимо на 120км/ч 2км=1мин. Гледаш табелата делиш на 2 и е ясно коги си там
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Засичане на изминато разстояние

            Не съм съвсем в час как засичат скоростта гпс-ите, отчитат ли промяната на височината ?

            Ако не - като се избичиш надолу по някой баир с газ до ламарината ще засекат придвижването от точка А до точка Б само в една равнина и ще отчете по-ниска скорост поради по-малкото разстояние, докато реално изминатото разстояние ще е по-голямо, както и скоростта. При хронометъра това нещо не влияе.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Засичане на изминато разстояние

              Така наречения DEM и Terrain файлове в GPS-а отговарят баш за баирите, даже ти ги показва в 3D на дисплея. Е, грешката при определяне на височина е по-голяма 5-10м , ама си работи.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Засичане на изминато разстояние

                Е то като показва различно в скоростта, отчита и различно километрите. С големите гуми на диското 100 км са ми 110-115... Разликата обаче наистина расте със скороста до 50-60 почти я няма, към 100 вече се усеща доволно, а нагоре става грубо. Може и да се настройва също така, щото съм карал кола с прецакан до степен на 100 да показва 120-130... Офиц. версия е точно с цел да си мислиш, че караш по-бързо от реалнота, но наистина го играе и спрямо разхода, макар и по-малко. Но да засичаш разход по борд компа знаем не е съвсем точно, баш по тази причина. Не съм съгласен, че макс. размера е точен, щото карам 2 коли с макс размер и се разминава. Трябва 1-2 размера по-голяма гума за да стане точно.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X