Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засичане на изминато разстояние

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Засичане на изминато разстояние

    Това е първата ми навигация-Goclever Navio 500 Plus и не зная как(или няма опция) да засека изминато разстояние.Установих обаче,че при показание на скоростомера 100 км/ч,реално се движа с 90.Въпросът ми е мога ли да очаквам грешка от километража на колата и дали би била със същия % като на скоростомера?Предварително благодаря

  • #2
    От: Засичане на изминато разстояние

    Кое е реално не можеш да кажеш с точност с тези уреди.
    При мен на всичките ми МПС-та навигацията(нюви1300) показва по-малко от скоростомера на колата. При показание на автомобилния скоростомер 90, навигацията показва 80-82км/ч. Според мен истината е по средата.

    За изминатото разстояние почти няма грешка, уредите работят с доста добра точност за такова измерване, няколко метра разлика не може да окажат сериозно значение.
    Също така изчисления час на пристигане е доста добре "изчислен". Ако карам с 80-90 стигам до местоназначението с разлика от 5-10 минути за 200-300 км изминат път. С колата свалям няколко минути, с камиончето и витарата върху него-закъснявам с няколко. Като общо-доста точно сметнато, което показва добър алгоритъм за изчисляване на часа на пристигане, който пък ползва за база картата която има в ГПС-а. Ако уреда засича невярно изминатото разстояние-ще има разминаване в изчисленото време, и реалния час на пристигане.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Засичане на изминато разстояние

      Всички автомобили май ги правят да показват повече от реалното, слагаш по-големи гуми и става точно, слагаш огромни гуми и почва да показва обратното .

      Коментар


      • #4
        От: Засичане на изминато разстояние

        Истината съвсем не е по средата. Още преди 5-6 години изпаднах в същата дилема. Нов автомобил с фабрични гуми показваше около 9% по-малко от първия ми ръчен GPS. Почерпих едни катаджийчета покрай Благоевград и се оказа, че GPS-а е правия в случая. След време повторих упражнението с други катаджий в близост до кк Албена. От тогава си вярвам на GPS-а още повече, че при абсолютно всички нови коли след това тази разлика я имаше, с поне още 4 модела GPS-а някои от които фабрично вградени в модела. До сега нямам обяснение защо всички производители на автомобили са се наговорили да отчиатат 8-9% по-малко. Едва ли е от някакви съображение за безопастност. Шантава история...
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Засичане на изминато разстояние

          Е как защо, кара те да мислиш, че караш по-бързо и с този психо трик реално да ограничат с този процент превишената скорост. Наговорили са се и то от много години, новите сякаш още повече. Гпс-то определено не лъже много. Това уви не го знаех, когато ми писаха акт за 80 при разрешени 60 и скоростомер показващ 75...

          Коментар


          • #6
            От: Засичане на изминато разстояние

            GPS-a е абсолютно точен, грешка най-много 1 км/ч. На колите до 100 грешката е 5%, след това нараства до към 7%. Интересното е, че новите коли "знаят" точната си скорост, а на таблото пак показват грешно - на служебната ми Астра Н километража си грешеше както си му е реда, но влезеш ли в сервизното меню данните за моментната скорост излизаха точно като на GPS-a!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Засичане на изминато разстояние

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              GPS-a е абсолютно точен, грешка най-много 1 км/ч. На колите до 100 грешката е 5%, след това нараства до към 7%. Интересното е, че новите коли "знаят" точната си скорост, а на таблото пак показват грешно - на служебната ми Астра Н километража си грешеше както си му е реда, но влезеш ли в сервизното меню данните за моментната скорост излизаха точно като на GPS-a!
              Не е точно така. Не заблуждавайте хората. GPS устройствата също имат определена точност на алгоритъма за позициониране, зависи колко спътници улавят в момента, самата антена на уреда колко е добра , в каква среда са и какво е качеството на сигнала, който улавят и др.
              Така че, да се твърди просто така "грешка най-много 1 км.", определено не е редно.

              За да влезем в теорията на конспирацията на автомобилната индустрия и колегата elbgt е прав, за мен по-голяма от реалната скорост = по-голямо изминато разстояние от реалното. Това пък води, при еднакво изразходвано гориво, до показване на по-малък среден разход.
              Ама дайте тоя спор да не го водим, защото ще стане.........
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #8
                От: Засичане на изминато разстояние

                А като допълнение взимайте предвид и това, че ГПС-а "греши" и когато движението не е хоризонтално.
                Т.е. ако пътя е изкачване/спускане също се генерира отклонение от реалната скорост/изминат път.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Засичане на изминато разстояние

                  Гпс-а му личи като се бърка много лесно, караш с постоянна скорост и той или я държи или мърда. Реално много зависи от уреда и прочее, но като цяло е достатъчно да се установи, че километража лъже.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Засичане на изминато разстояние

                    Сетих се и че съм наблюдавал същия ефект при използване на доста прецизен GPS прибор. Един път се возих в Дифенфър на Гражданска Защита, а те са с тези големите "гъби" модели на GPS. Доколкото знам са доста по-прецизни от нормалните автомобилни GPS устройства, но разликата бе същата. Също така разликата между поне два модела мои GPS устройства и два катаджиски радара беше в рамките на 1-2 км/час. Явно както споменава колегата ISG наистина причината е показването на по-малък разход. Само се чудя как така всички производители са се наговорили. Факт е, но как? Все пак едва ли са го направили на някаква тайна вечеря. Би трябвало да има нещо официално по въпроса. А и как така и карбураторна Лада Нива и тя показва по-малко. И те ли са в заверата?

                    едит/

                    и още един много показателен пример от моя джип. При този модел в софтуерните настройки е предвидено да се конфигурират една камара опции. Между тях са размера на гумите и предвателното число на диференциалите. Когато преминах от фабричното предавателно число 4.10 към 5.13 и смених гумите от фабричните 32" с 35-инчови процедирах според инструкциите логично бе да очаквам коректни показания. Реших да сверя показанията на спийдометъра с тези на вградената навигация на Kenwood 5240BT. И естествено резултатът бе 6% нагоре показания на спийдометъра. Поиграх си размерите на гумите в менюто и постигнах коректни показания при размер на гумите 35.75-инча. Мерих и реалния диаметър на колелата при стъпил на твърд терен автомобил. От центъра на главината до асфалта разстоянието бе 441 мм (запомнил съм го защото е номера на блока ми) Това измерване показа, че реално гумите ми са 34.72 инча, а за да бъдат коректни показанията трябваше да сложа цял инч нагоре в менюто.
                    Последно редактирано от elbgt; 28-03-13, 10:41.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Засичане на изминато разстояние

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      ...като цяло е достатъчно да се установи, че километража лъже.
                      То това си е ясно.
                      По скоро да се установи приблизително с колко лъже. Или в нашия случай като минем на големи гуми до колко е започнал да показва вярно
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Засичане на изминато разстояние

                        Предполагам,че всеки производител иска да изкара неговия автомобил че гори"само 2 лъжички на 100 км" и когато послъже малко в изминатите километри,колата започва да "гори" по-малко.Радвай се народе...Чудех се как да разберем точно колко е отклонението-предполагам и с оригинални гуми пак ще лъже

                        Коментар


                        • #13
                          От: Засичане на изминато разстояние

                          Преди няколко, може би десетина, години, бях чел в едно от по-известните автомобилни списания сравнителен тест на новите по онова време модели от "малкия" клас. Една от точките в теста беше именно грешката в показанията на спидометъра и ми се е запечатало в главата, че "победител" в категорията беше Форд Фиеста с реална скорост от 87км/ч при показани на таблото 100. Другите участници варираха от 90 до 96. Та - не е от скоро и не е еднакво при всички.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Засичане на изминато разстояние

                            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                            Така че, да се твърди просто така "грешка най-много 1 км.", определено не е редно.
                            Мисълта ми беше, че това е най-точният и достъпен уред в момента, а относно грешката - имам простичък Гармин Нуви 300 от 2007 година и досега не ми е давал разлика повече от 1-2 км/ч спрямо полицейски радар или стационарни информационни табла както в БГ, така и в чужбина.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: Засичане на изминато разстояние

                              Правил съм тест с два уреда едновременно, различни марки, и скоростомерът ми показва 8 км/ч разлика спрямо тях, а те и двата еднакво.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X