Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

    Тоя дето се ресетва е на един колега и с оригинална карта OFRM. Имаше една тема тук с 2 Нувита на предното стъкло. Като ресетне едното - дано другото е в час. Не ми се търси.
    Не съм съгласен юзъра да е виновен по default. И двамата с колегата сме софтуеристи. Ние като не можем да го оправим - тираджиите ли? Просто казвам, че не знам къде му е проблема, не казвам, че хардуера е скапан.
    Моето 660 не се е дънило засега.

    Коментар


    • #17
      От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Добре де, някой знае ли тези ресети от какво са? Не може да са много неща:
      - пропадащо захранване
      - прегряващ процесор
      - свършваща памет
      Все някой трябва да е изследвал нещата. Обикновено само за последното няма лекарство - леворъкавият софтуер с утечки си е леворъкав софтуер с утечки.
      Ако някои екземпляри го правят, а други - не, значи е някой от първите два варианта. Зер, и паметта, и софтуера на един модел са еднакви.

      Теорията, че по-скъпите устройства от една технология са и по-стабилни, няма факти в своя подкрепа.

      Какво точно може да направи задклавиатурното устройство, за да предизвика рестартиране?
      Може да се рестартира от какво ли не. Например, увисване на софта и последващ рестарт предизвикан от WDT.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

        Като се задържи върху километража на нувитата има едно сервизно меню, в което могат да се видят станалите грешките. Примерно "Abnormal Power Down", "Data Abort" и т.н. Като се натисне върху грешката излиза позицията, където е стала грешка във системата в Хекс. Като се натисне "Dump" грешките се свалят на вътрешната памет. Някой ако има нуви по ръка може да направи няколко снимки.

        Коментар


        • #19
          От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

          Кой километраж? Това е ново за мен. Иначе в сервизните менюта съм влизал.

          Коментар


          • #20
            От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Кой километраж? Това е ново за мен. Иначе в сервизните менюта съм влизал.
            Натискаш еднократно в/у скоростта:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11638.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5240646


            Задържаш в/у скоростомера 4-5 сек. (може и повече!):
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13164.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5240647


            ...и ще се появи това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14799.jpg
Прегледи:1
Размер:45.0 КБ
ID:5240648

            отваряш каквото ти трябва и "бришеш".

            Коментар


            • #21
              От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

              Благодаря, ще го пробвам.

              Коментар


              • #22
                От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                Първоначално публикуван от ДактаДжоунз Преглед на мнение
                Натискаш еднократно в/у скоростта:
                [ATTACH=CONFIG]285035[/ATTACH]


                Задържаш в/у скоростомера 4-5 сек. (може и повече!):
                [ATTACH=CONFIG]285036[/ATTACH]


                ...и ще се появи това:
                [ATTACH=CONFIG]285037[/ATTACH]

                отваряш каквото ти трябва и "бришеш".
                Сега ако натиснеш върху Shutdown Error би трябвало да видиш грешките, които са станали. Ако не си направил някакъв скорошен рисет разбира се. Ако имаш някаква грешка от сорта на Data Abort може да натиснеш върху нея и ще видиш информацията къде е станала.

                Коментар


                • #23
                  От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                  Нуви 205 на 2 години - няма ресети, няма изключвания, няма проблеми с картите независимо от версиите (вътре имам 2 платени и една безплатна). Дори и трите карти да включа едновременно гпс кърти мифки и си рутира без грешка. Модела няма мултимедиини екстри, няма син зъб, няма проблеми ...
                  Единствения бъг (ако може да се нбарече сериозен) е че индикатора на батерията не показва акуратно заряда и въпреки това гпс-а е изпитан на автономна работа около 4:40 часа при рутиране.
                  Като гледам колко оплаквания валят от новите 1ххх серии едва ли в близките години ще сменя верния спътник

                  Коментар


                  • #24
                    От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                    Нуви 205 на година, съвсем безгрижна работа без нито един забив или ресет!!
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                      Имах близо две години 250, смених го със 255 който имам също вече две години. Стария ми 250 дадох на един приятел който го ползва редовно. Освен това ми изпадна без пари един тотално омазан 200W със изтрит софтуер (опитвали са се да качват софтуер на 255W) и повреден дисплей (прецакан конектор на екрана вътре в уреда) когото оправих и го ползвам само в джипката. Отделно около мен имам приятели с 205, 255, трима с 255W, един 215 чиито уреди редовно ъпдейтвам. Досега не съм чул за забиване на Garmin.
                      Явно имате някакъв друг проблем (дефектна карта и т.н.)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X