Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

    След като опитах и от меда (добрите карти на Събин) и от отровата (бъгавият софтуер) на Гармин, пробвах китайските и германските конкуренти присъстващи на скромния ни навигаторски пазар, за да установя, че ако някое устройство има реноме на читаво (Навигон), то е с карти със смехотворно покритие и обратно - бъгавите Гармини пък са с чудесни карти, но ... трябват здрави нерви за боравене с тях. С две думи - задачата да си подаря свестен авто навигатор със свестни карти (едновременно) се оказа неизпълнима за мен. Моля уважаемите съфорумци за съдействие за избор на автомобилен навигатор с горните ми скромни изисквания - подробни карти и да не се рестартира всеки 2 минути!

  • #2
    От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

    Ам че питай Събин, така или иначе си говорите...

    А иначе от 4 години имам 760, 870, 550 за колите(джипа) и 60 и 76 за моторите. Освен, че 760-ката я удавих на Несебър 2009 и от това се попрецака, други проблеми не съм имал.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #3
      От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

      Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
      Ам че питай Събин, така или иначе си говорите...
      Събин твърди, че е с 1490, който е с един блутут повече от 1450 и друга разлика с просто око не се вижда. А с 1450 си счупих главата да се боря да си планирам маршрут и се рестартира много често с новата карта 5.4 и малко по-рядко със старата 5.3.
      Моделите които казваш, че имаш са от доста по-висок ценови клас т.е. двойно от чисто автомобилните. Излиза (от темите на форума с оплаквания и от личния ми опит с някои авто модели), че ако не е 700-800лв цена, от Гармина хич и не следва да се очаква надеждна работа???

      Коментар


      • #4
        От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

        Ресетват се евтините Гармини, имам наблюдение от Нуви 205, на половин час примерно.
        Ползвам Нуви 660 (стар модел, но висок клас) - за 2 г. не ми се е ресетвал нито веднъж.

        Коментар


        • #5
          От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

          nuwi 500/550 - според мен това е един от най най успешните модели - водоустойчив, повече от 6 часа издържаща батерия, много здрав, маршрути, много добър за офроуд. Поддържа също и морски карти.

          Коментар


          • #6
            От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Ресетват се евтините Гармини, имам наблюдение от Нуви 205, на половин час примерно.
            Ползвам Нуви 660 (стар модел, но висок клас) - за 2 г. не ми се е ресетвал нито веднъж.
            Резетват се от задклавиатурното устройство. От появата на Nuvi205 го имам и не спирам да го използвам без нито един резет! (а колко издивателства е видял , добре , че не може да говори - смяна на firmware s китайски , сингапурски и т.н.) Същото мога да кажа и за Nuvi710. Направо Ви се чудя с тези резети как го постигате?! Давал съм ги на други хора да пътуват и на никой не е забивало. Сега имам и Nuvi1300 ,и не е забивал нито веднъж.

            Коментар


            • #7
              От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

              Добре де, някой знае ли тези ресети от какво са? Не може да са много неща:
              - пропадащо захранване
              - прегряващ процесор
              - свършваща памет
              Все някой трябва да е изследвал нещата. Обикновено само за последното няма лекарство - леворъкавият софтуер с утечки си е леворъкав софтуер с утечки.
              Ако някои екземпляри го правят, а други - не, значи е някой от първите два варианта. Зер, и паметта, и софтуера на един модел са еднакви.

              Теорията, че по-скъпите устройства от една технология са и по-стабилни, няма факти в своя подкрепа.

              Какво точно може да направи задклавиатурното устройство, за да предизвика рестартиране?

              Коментар


              • #8
                От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                Аз съм с Легенд от 3 години и не ми се е случвало да забие. И в Бг. и навън.

                Коментар


                • #9
                  От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                  Аз пък съм с Garmin Mobile XT 5.0.0.60 върху Nokia E70 и от 1 година ми се е случвало 3-4 пъти да се затвори, да забрави всички настройки и да ме пита отначало с какъв език и т.н.
                  Освен това имам GPS 72 и той също веднъж забрави абсолютно всичко, което беше в него - хайде, за него може да е от смущенията от близкия GSM, не го е правил друг път.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Добре де, някой знае ли тези ресети от какво са? Не може да са много неща:
                    - пропадащо захранване
                    - прегряващ процесор
                    - свършваща памет
                    Все някой трябва да е изследвал нещата. Обикновено само за последното няма лекарство - леворъкавият софтуер с утечки си е леворъкав софтуер с утечки.
                    Ако някои екземпляри го правят, а други - не, значи е някой от първите два варианта. Зер, и паметта, и софтуера на един модел са еднакви.

                    Теорията, че по-скъпите устройства от една технология са и по-стабилни, няма факти в своя подкрепа.

                    Какво точно може да направи задклавиатурното устройство, за да предизвика рестартиране?
                    Играх си половин ден с едно нуви 215, което вече не се продава в магазините и не показа нито един от дефектите на скъпите си събратя. Планира маршрути, "разбира" точно от къде иска да минеш и не чертае абсурдни траектории, като 13хх и 14хх. Нито веднъж не се рестартира и с най-новата версия 5.4 сити. Единствено изгасна като му сложих 5.4 топо, явно му идва в повече, но това може да му се прости И какъв ли извод може да се направи от това упражнение???

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                      Ако всеки път, като му се сложи топо-картата угасва, може да се предположи, че не му стига памет. Уместно е да се пробва с по-малка част от картата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                        Най-често срещаните случаи за постоянен резет са копиране на повредени файлове с карти или POI , проблеми с връзката "Windows - уред" , безопасно изключване на хрдуера и неща от този род.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                          нуви 200 си бачка без никакви проблеми вече 3-та година пу-пу
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                            И аз съм останал с впечатлението че моделите от серията 2XX са най-надежни и работят безпроблемно с години пък и са доста евтини вече от по високите серии на Гармин. Например на моя ръчен приемник Vista HCX ми е забивал но след смяна на СД картата с друга оттогава не съм имал никакви проблеми със софта му.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Безбъгав (или бъг фрий) автомобилен ГПС на Гармин?

                              Аз съм с 250W на близо 3 години,много вярна машинка.Нямам нито един ресет или там подобни бъгове,точно затова ме е страх да го сменям за друг.Какъвто и друг да си взема(заради екстрите,които предлагат) този винаги ще е близо до мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X