Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Ами тук има два варианта:
    Единият е точките, които ще са с еднакви параметри да се съберат в отделен файл, без да им се записва каквато и да било информация, и след това ПОИ-лоудъра се пуска в ръчен режим, вместо експресен. Тогава ти дава полета, в които може да се попълнят тези данни.
    Другият вариант е, пак се събират точките в отделен файл, без да се попълват данни за скорости и разстояния и после информацията за скоростта се енкодира в името на файла. След това се прекарва през експресен режим. Това, обаче, става само за скоростни предупреждения.
    Сещам се и трети вариант - само за дистанция става - могат да се маркират няколко точки в МапСорс и да им се променят параметрите групово наведнъж. Маркираш си ги, след това десен бутон и Пропъртис. Промените засягат всички маркирани точки.
    Това се сещам засега ...
    Впрочем за хората с добър английски има хелп в ПОИ-лоудъра, който е доста подробен.

    Коментар


    • #47
      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      явно проблема е при мен, че не мога да обясня какво ме притеснява
      ПОИ лоадера го разучих, и там разбрах как може да се обявят предупрежденията за даден комплект от ПОИ

      Също разбрах как се прави това и ръчно - пробвах го - работи.

      Обаче....

      какво трябва да направя , за да заредя комплект от ПОИ - напр. speedcam, на които съм задал скорост или радиус на предупреждение, та какво да направя, за да ми е активен точно тоя комплек от ПОИ, а не например, друг с бензиностанции или манастири - това не ми е ясно

      или всички въведени ПОИ са активни непрекъснато?

      това не мога да го разбера.Когато влеза в една папка с ПОИ от дадена тематична насоченост, аз мога да тръгна към най-близката точка, и тогава съм сигурен, че ще имам alert при приближаването и, според това, което съм задал..

      или казано с пример

      имам комплект ПОИ с бензиностанции, манастири, 100 нац обекта и спиидкам
      поставени са в апарата, както бе описано по-горе
      ако на всички тези точки им задам предупреждение за радиус на приближаване, а на спиидкам - ограничение за скорост, мога ли да разчитам, че при наближаване на спийдкам или бензиностанция, ще имам предупреждение, без да съм активирам специално определен коммлект ПОИ, или трябва да направя още нещо?

      Коментар


      • #48
        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
        ... Качих POI на покета (mobile XT). В меню TOOLS/Menage my data/Custom POI Sets виждам инсталираните POI. Въпроса ми е от къде мога да ги търся? Пробвах в меню Where To... никъде нищо не откривам...
        Аз също ползвам mobile XT, но за Симбиан. Намирам ги в следната последователност: Where To; Extras; Custom POIs.
        Когато избера последното, пише "searching" и след малко се показват заредените ПОИс.

        Коментар


        • #49
          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          По въпроса на Вени - приемникът ще предупреждава САМО за точки, за които има записана информация за скорост и/или разстояние. За останалите точки ще си мълчи.
          За да се получи такава точка, просто не се попълва информация за скорост и разстояние НИКЪДЕ. При това положение, в експресен режим на ПОИ лоудъра, той ще зареди точките в приемника също без информация за скорост и разстояние и тогава за тази точка той няма да вдига врява
          Ако не си разбрал, да пробвам да обясня по друг начин ....

          Коментар


          • #50
            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
            По въпроса на Вени - приемникът ще предупреждава САМО за точки, за които има записана информация за скорост и/или разстояние. За останалите точки ще си мълчи.
            За да се получи такава точка, просто не се попълва информация за скорост и разстояние НИКЪДЕ. При това положение, в експресен режим на ПОИ лоудъра, той ще зареди точките в приемника също без информация за скорост и разстояние и тогава за тази точка той няма да вдига врява
            Ако не си разбрал, да пробвам да обясня по друг начин ....
            реципрочно погледнато:

            1.за всички ПОИ, които имат определена макс.скорост или разстояние, ще имам alert на Нувито?

            2.Това се отнася за всички къстъм ПОИ? Независимо в коя папка са?

            Ако отговора на тези въпроси е ДА, то имам яснота вече...

            Благодаря

            Коментар


            • #51
              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              POILoaderа в ръчен режим ми разрешава да избирам или разстояние до точката, или скорост. Не мога да посоча и двата параметъра заедно.

              Та въпросът ми е: Ако съм посочил макс. скорост на какво разстояние от точката ще се включи предопреждението и дали ще се включи само ако скоростта е по-голяма или винаги, но на различни разстояния, взависимост от скоростта, както пише в хелпа на лоадера (Prompt Distance = 36 seconds * Speed)?

              Коментар


              • #52
                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Към Вени. Да и на двата въпроса. Ще прецизирам малко - САМО на тези точки, за които имаш зададена скорост и/или разстояние ще имаш алерт, независимо в коя категория са, в кой файл и в коя папка. Това, разбира се, при условие, че зареждаш в експресен режим.
                Със здраве да си ползваш точките!

                Коментар


                • #53
                  До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Към kksnick:
                  Формулата не е съвсем вярна. Например при мен ако му задам само 90 км/ч, без да задавам разстояние, ми прави разстоянието на 900 метра. Така че винаги ще имаш разстояние, независимо дали си задал или не.
                  Алерта се задейства в момента, когато навлизаш в радиуса от въпросната точка и бипва веднъж. След това започва да следи скоростта ти и когато я превишиш, ти бипка на всеки две секунди. Така, докато подминеш точката, след което алертът се деактивира. През цялото време на активност на алерта ще стои предупредителен надпис на екрана на апарата.
                  Това се сещам към момента.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                    Към Вени. Да и на двата въпроса.
                    Благодаря ти!!!

                    Още от предишния ти пост ми се проясни, с това ДА - окончателно.

                    Благодаря още един път!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                      Към kksnick:
                      Формулата не е съвсем вярна.
                      Благодаря за информацията! Днес качих две точки със спийд алерт, ще тестовам как е при мен и ще споделя резултати

                      Коментар


                      • #56
                        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Имате да черпите ...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                          Имате да черпите ...
                          и то с огромно удоволствие

                          Коментар


                          • #58
                            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            Към optron, veni и всички останали,които се интересуват от Custom POI. Аз съм с Garmin Mobile XT и при мен звуковият сигнал се издава по същия начин, както го е описал optron няколко поста по-горе.
                            Ще добавя само, че формулата в POILoadera е вярна, тъй като разстоянието Х е равно на произведението на времето (36 сек.) и скоростта за 1 сек. (90 км/ч : 3600 сек), т.е. Х = 36 * 90 000 : 3600 = 900 метра.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Да - за това не се бях сетил. Погледнато от друг ъгъл, направо виждам съвсем по-проста формула - скоростта за час, разделена на сто (в моя пример - при 90 км/ч разстоянието е 900 метра). Мисля, че така е по-лесно за смятане ...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                                Да - за това не се бях сетил. Погледнато от друг ъгъл, направо виждам съвсем по-проста формула - скоростта за час, разделена на сто (в моя пример - при 90 км/ч разстоянието е 900 метра). Мисля, че така е по-лесно за смятане ...

                                А още по-простото е: разстояние (в метри) = скорост за час (км/ч) * 10.
                                В началото аз се позачюдих защо Гармин са избрали точно онези 36 сек във формулата си, а то наистина имало защо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X