Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Ако не обща карта за която казваш ти то поне тема в която всеки да качва координати на такива места и от там като се вземат може всеки да си ги въвежда индивидуално в навигатора си ...така ще има избор и за "интересите" си

    Това става. Дори има един подфорум, в който е предвидено да става точно това: Пътешествия, маршрути, тракове и точки с описания
    Само че не се е получило досега.

    Но нищо не пречи да се започне. Във връзка с това предлагам в Пътешествия ... да се открие подфорум "Точки с описания", където да се публикува само това - координати на интересни точки с описания. А за да се систематизира информацията, вътре в него може да се направят теми напр. "Бензиностанции", "Чешми", "Места за бивак" ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-10-07, 19:07.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      с голяма молба при това този който ще го модерира да маха всичко излишно и да оставя само полезното...сиреч описание и данни ! Ако има нещо за обсъждане нека е в друга тема с подобно име : "Обсъждане на......" и в нея всички спорове или каквото и да е ?

      имайте в предвид че с нашите нувита ще е по трудно за добавяне на данни за съжаление....

      основно вие с другите навигаций ще вкарвате данни.
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #18
        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Проблемът няма да е за тези, които притежават Nuvi xxx. С едно докосване на автомобилчето ( или кой каквато иконка си е сложил) веднага могат да се извадят координатите на дадена точка. Дори и на ръка да си ги записваш и след това да ги качваш във форума пак няма да е голям проблем за този, на който му се занимава. Евентуален проблем би бил например, ако липсва описание в каква посока се е движил този, който е маркирал съответната POI. Защото никак няма да е приятно например някой да кара на изпарения по магистрала, да вижда ,че gps-a му показва бензиностанция пред него и изведнъж тя да се окаже от другата страна на мантинелата...В големите градове също често се срещат големи, еднопосочни платна с мантинела в средата и ако пак не е указана посоката на движение, по която се е движил маркиращият POI, могат да се получат неприятни грешки и допълнително въртене по улиците, докато стигнеш за където си тръгнал...Особено ако се включи функцията "избягване на обратни завои" от менюто...И вместо тези POI да ни правят живота по-лесен, може даже да ни изнервят допълнително...Та според мен трябва да се помисли за това нещо още от самото начало, ако изобщо този POI-форум стане факт, макар че аз съм с две ръце ЗА!

        Коментар


        • #19
          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
          ..И вместо тези POI да ни правят живота по-лесен, може даже да ни изнервят допълнително...Та според мен трябва да се помисли за това нещо още от самото начало, ако изобщо този POI-форум стане факт, макар че аз съм с две ръце ЗА!
          Колега, както е добре известно "пълно щастие няма". Едва ли някой ще може да ти гарантира, че информацията ще е винаги пълна и точна. То по принцип не е изключено и грешки в координати да се допускат, особено ако се преписват данни.

          При всички положения обаче е по-добре да я има информацията и да знам, че там напред на ХХ км има бензиностанция. Пък нека да е и от другата страна на мантинелата. Ако толкова съм на зор, ще намеря начин и в такъв случай да си налея някой литър гориво, колкото да не остана на пътя ...

          POI-форумът е факт, така че си добре дошъл да публикуваш в него твоите POI , които със сигурност ще бъдат съпроводени от точна пояснителна информация.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-10-07, 19:55.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Колега, както е добре известно "пълно щастие няма". Едва ли някой ще може да ти гарантира, че информацията ще е винаги пълна и точна. То по принцип не е изключено и грешки в координати да се допускат, особено ако се преписват данни.

            При всички положения обаче е по-добре да я има информацията и да знам, че там напред на ХХ км има бензиностанция. Пък нека да е и от другата страна на мантинелата. Ако толкова съм на зор, ще намеря начин и в такъв случай да си налея някой литър гориво, колкото да не остана на пътя ...
            Съгласен съм, две мнения няма...Но идеята ми беше, че така и така тепърва почва да се прави - нека да се постараем да е максимално добре

            Коментар


            • #21
              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              Ето какво още открих:
              В "NUVI XXX" може да се използва същата процедура описана от "V93" , но с тази разлика , че всички файлове с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) ги качваме наведнъж с "POI Loader" и те се записват на уреда в един файл *poi.gpi в директория "Garmin \ Poi \ *poi.gpi. В "MyLocation" се появява директория "Custom POIs" и в нея виждаме всички категории с POI , които сме създали - "Fuel" , "Water" и т.н.
              Едно допълнение, което открих случайно на Nuvi 300 - освен, че ако са отделни файлове ги поставя в отделни категории с името на файла, но и ако има поддиректории в зададената в POI Loaders-а, то ги претърсва и създава подкатегория с името на директорията и в нея - следващи категории. Т.е. може да се направи вложена структура на категории с повече от 2 нива - Например - Manastiri -> Uzna Balgaria -> Do Plovdiv -> Bachkovo. Доколко обаче могат да са вложени незнам, до 3 става

              Коментар


              • #22
                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Ето какво още открих:
                В "NUVI XXX" може да се използва същата процедура описана от "V93" , но с тази разлика , че всички файлове с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) ги качваме наведнъж с "POI Loader" и те се записват на уреда в един файл *poi.gpi в директория "Garmin \ Poi \ *poi.gpi. В "MyLocation" се появява директория "Custom POIs" и в нея виждаме всички категории с POI , които сме създали - "Fuel" , "Water" и т.н.
                Към всеки файл с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) можем да прикрепим картинка във формат *bmp(резолюция 75x75 dpi) със същото име като на файла *gpx ( Fuel.bmp , Water.bmp и др.) преди да сме ги качили с PoiLoader в уреда. С тази картинка ще ги виждаме в прибора. И ще ни предупреждава със звуков сигнал при приблежение до точката.
                Чудесно, просто прекрасно
                Поздрави на "V93" и "milstan" за съответно темата и уточнението за Nuvi XXX !!!
                Пробвах и стана идеално! Изтеглих си готови *.gdb-та от http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=216 и след като ги метнах с POI Loader-а се наместиха в Custom POI в отделни папки.
                Изключително полезно!

                ПС: Ако има и един под-форум за POI-та на камери по пътищата и в градовете мисля че ще е полезно (тук някъде намерих едно POI за София).

                Коментар


                • #23
                  До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  Ето какво още открих:
                  В "NUVI XXX" може да се използва същата процедура описана от "V93" , но с тази разлика , че всички файлове с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) ги качваме наведнъж с "POI Loader" и те се записват на уреда в един файл *poi.gpi в директория "Garmin \ Poi \ *poi.gpi. В "MyLocation" се появява директория "Custom POIs" и в нея виждаме всички категории с POI , които сме създали - "Fuel" , "Water" и т.н.
                  Към всеки файл с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) можем да прикрепим картинка във формат *bmp(резолюция 75x75 dpi) със същото име като на файла *gpx ( Fuel.bmp , Water.bmp и др.) преди да сме ги качили с PoiLoader в уреда. С тази картинка ще ги виждаме в прибора. И ще ни предупреждава със звуков сигнал при приблежение до точката.
                  Имам въпрос за Гармин Нуви 660. Създавам си POI, но не мога да разбера какво трябва да направя за да ме предупреждава звуково само за Speed Alerts. От менюто на ГПС-а съм задал само SPEED ALERTS, но как ГПС-а ще разбере, че това са именно Speed Alerts, когато аз не съм го задал никъде при изграждането на дадената POI?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Всичко е описано супер , само че нямам програма с която да отворя POILoader и да започна цялата процедура. Бихте ли ми казали с каква програма работите ?
                    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Той POI Loader-a ти служи да триеш или записваш POI-та.
                      Иначе обработката и създаването на POI-тата става с MapSource-то.
                      Като я отвориш забележи че в ляво където ти изписва маркираните карти има и "Waypoints", "Routes" и "Tracks". Трябват ти първите. Разширението в което трябва да са е *.gpx! Не е толкова трудно, а и тук е добре описано

                      Коментар


                      • #26
                        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Първоначално публикуван от bobi1kenobi Преглед на мнение
                        Той POI Loader-a ти служи да триеш или записваш POI-та.
                        Аз всъщност точно това искам да направя.
                        POIтата ги имам в формат gpx. но не мога да отворя POI Loadera за да ги запиша !!!
                        [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
                          Аз всъщност точно това искам да направя.
                          POIтата ги имам в формат gpx. но не мога да отворя POI Loadera за да ги запиша !!!
                          Доколкото разбирам самата програма не ти работи. И при мен имаше подобни проблеми. Деинсталирай POI Loader-а, изчисти си регистрито ( с "RegistryFix става може да има и по-добри...) и после я инсталирай отново. Дано се получи. Успех !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            "Имам въпрос за Гармин Нуви 660. Създавам си POI, но не мога да разбера какво трябва да направя за да ме предупреждава звуково само за Speed Alerts. От менюто на ГПС-а съм задал само SPEED ALERTS, но как ГПС-а ще разбере, че това са именно Speed Alerts, когато аз не съм го задал никъде при изграждането на дадената POI?"
                            Към ПОИ лоудъра има почощна информация с подробности как се енкодира тази информация в имената на файловете и точките. При това лоудърът автоматично извлича тази информация и я зарежда в приемника.
                            Ако не разбираш английски, прочети надолу ...
                            За да предупреждава при приближаване/отдалечаване на/от определено разстояние до точката, трябва да се попълни полето Proximity в МапСорс, когато се създава въпросната точка.
                            За да предупреждава при превишаване на определена скорост, трябва в името на точката накрая да се сложи @ и цифра, обозначаваща въпросната скорост. Например име magistrala@110 означава точка, наречена magistrala с ограничение 110. Дали ще е в мили в час или в километри в час се определя в ПОИ лоудър при самото зареждане в приемника.
                            Ако се обозначат за дадена точка едновременно и отдалеченост и скорост, то приемникът ще предупреждава само когато си в обозначения радиус и превишиш обозначената скорост. Така напримеж може да се обозначават постове на КАТ и камери.
                            Ако всички точки са описани по този начин, направо може да се пусне лоудърът в режим Express и всичко де си дойде само по местата.
                            Успех!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Джетълмени, чудесни сте!!

                              не само вече разбирам за какво се говори , ами взех , че и аз постигнах този връх.

                              Кефя се много, пробвах и звуковия сигнал при ограничаване на скоростта - абе - всичко е за "отличен"

                              Благодаря на всички!

                              И ми възниква една идея, която не знам дали е тук мястото да споделя - както има за Гърция POI speedcam карта, дали няма да е добре да се направи аналог за БГ.

                              Може би не точно аналог, защото в Пловдив стационарните камери отдавна представляват прогнили тенекиени кутии покрай пътя, в които дори и кучетата не спят...
                              За камерите в София ми беше мисълта - те не са секрет отдавна, но просто имането им впредвид не е излишно ( аз не знам дали с тях може да се контролира скорстта на движение )

                              та идеята ми е - ако някой има възможност, и желание, и съответно знае къде са разположени основните камери в София, да създаде една база с полезна информация.

                              Аз обещавам в момента, когато в Пловдив се появи такава възможност , да се реванширам - с удоволствие

                              Коментар


                              • #30
                                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                И ми възниква една идея, която не знам дали е тук мястото да споделя - както има за Гърция POI speedcam карта, дали няма да е добре да се направи аналог за БГ.

                                Може би не точно аналог, защото в Пловдив стационарните камери отдавна представляват прогнили тенекиени кутии покрай пътя, в които дори и кучетата не спят...
                                За камерите в София ми беше мисълта - те не са секрет отдавна, но просто имането им впредвид не е излишно ( аз не знам дали с тях може да се контролира скорстта на движение )

                                та идеята ми е - ако някой има възможност, и желание, и съответно знае къде са разположени основните камери в София, да създаде една база с полезна информация.

                                Аз обещавам в момента, когато в Пловдив се появи такава възможност , да се реванширам - с удоволствие
                                В Пловдив действително няма камери, но пък има много места с учестено присъствие на КАТ. Мисля, че може да бъдат описани точно тези места, за да се подсещаме, когато неволно сме понатиснали газта повече.

                                Базата данни може да се допълва и от колеги от другите градове и да стане актуална за цялата страна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X