Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    GPI файловете се създават при качване на ГПС устройството в папка GARMIN\POI.
    Мисля си, че щом в последната версия на POI loader вече опцията за интегриране в Мапсорс не съществува значи може проблема да е и в самия Мапсорс. Не ми се слагат стари версии за да проверявам.
    Май работата отива към зарязване на задачата.
    Георги Тонев

    Коментар


    • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      То за уреда е ясно(но нали в момента говорим за MapSource) , но при избиране на опция "MapSource" никъде в компютъра не се създава файл. Значи хем и POILoader не му работи тази опция , хем не ми е ясно къде евентуално в MapSource ще се показват тези точки.

      Коментар


      • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Като се избере опцията "Custom Folder" , програмката те пита къде да го създаде( в коя директория) и създава .gpi файла. Поне при последната версия на POILoader е така. Обаче на Vector .gpi файла показва йероглифи. Може и да си е нормално.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 15-02-10, 15:41.

        Коментар


        • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Ами явно няма да проработи системата с POI Loader-a. Още повече, щом са го махнали като възможност в последната версия, явно качването на ПОИ в Мапсорс не става.
          Здраве да е.
          Георги Тонев

          Коментар


          • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Ами явно няма да проработи системата с POI Loader-a. Още повече, щом са го махнали като възможност в последната версия, явно качването на ПОИ в Мапсорс не става.
            Здраве да е.
            Вектор защо не използваш Basecamp както споменах за организиране на ПОИ-тата там поне можеш да си създадеш библиотека и да си ги направиш да речем по категории. При нея даже последните версии четат всички инсталирани карти за Мапсорс, даже и тези които са без DEM информация както беше в началото.

            Коментар


            • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Ами някак си го бях пропуснал като информация.
              В момента го дърпам и ще видя какво може.
              Нали за това става дума:
              http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4435

              П.П.
              Погледнах го. Принципно Мапсорса също поддържа разслояване на информацията - Categories.
              Обаче, тези от ГАРМИН направо ме уморяват и няма нерви повече да се занимавам с глупостите им.
              Въпросния BaseCamp по функционалност е просто орязан Мапсорс. Да им се чуди човек защо изобщо правят такива глупости вместо в една програма да се сложи всичко?!!
              Пробвах с около 30 000 точки - трагедия.
              Последно редактирано от VECTOR; 16-02-10, 11:53.
              Георги Тонев

              Коментар


              • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Коригиран...

                Коментар


                • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Vector
                  Явно трябва да минеш на друг вариант.
                  Провах 17897 точки в GlobalMapper се отварят за не повече от секунда.
                  Освен това може да си ги експортваш в различни формати(.SHP, .tab, MIF и.тн. И да сложиш някаква основа за карта, както се изрази Icpart. В GMapper може да отвориш за основа карта от OPenStreetMap.
                  Настройките при наливането в GMapper са на картинката(за проба)

                  П.П - между другото в програмите ArcView3.x, MapInfo съответните файлове се отварят също много бързо.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 16-02-10, 15:34.

                  Коментар


                  • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Здравейте! Да попитам и аз нещо, доколкото разбрах мога да качвам poi с copy и paste на гпс-а, а ако искам да кача мои poi тогава трябва да използвам PoiLouder? И още нещо, примерно качил съм speedcam след време обаче излиза някакво обновление на speedcam или нещо друго как трябва да го кача, защото в поста по горе пишеше, че като кача новото и всичко старо се изтрива.

                    Коментар


                    • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                      Здравейте! Да попитам и аз нещо, доколкото разбрах мога да качвам poi с copy и paste на гпс-а, а ако искам да кача мои poi тогава трябва да използвам PoiLouder? И още нещо, примерно качил съм speedcam след време обаче излиза някакво обновление на speedcam или нещо друго как трябва да го кача, защото в поста по горе пишеше, че като кача новото и всичко старо се изтрива.
                      Когато си изтеглиш speedcam те са готови за качване.Само копирваш и качваш в папка пой.Ще се изтре старата версия понеже името е същото.
                      Твоите пой точки да не се трият им дай имена.
                      Например МУЗЕИ.gpi,РЕСТОРАНТИ.gpi.

                      Коментар


                      • От: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        От къде може да се намерят /изтеглят/ икони за направата на POI точки?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:565157.jpg
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5290686

                        Коментар


                        • От: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          Незнам дали е по темата, но има ли програма, която да дава възможност от файл *.gpi (който е съставен от няколко gpx фйла) да се разархевира така, че да излезат съставните *.gpx. Идеята ми е за допълнителна обработка, примерно премахване на някои точки и добавяне на други, и след това пак компилация със PoiLoader.
                          Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                          Коментар


                          • От: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            http://www.gpsbabel.org/download.html#downloading
                            http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php

                            GPSBabel не познава кирилица. За другия не знам - и той не я разпознава.
                            Последно редактирано от milstan; 03-09-11, 22:53.

                            Коментар


                            • От: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Благодаря "milstan" но аз се интерсувах от програма, която освен да вади от gpi в gpx да вади и останалото съдържание примерно икони и звукови файлове и други, например както е "дървото" на създаване на gpi файла от "ПоиЛодера" примерно няколко папаки в които има по няколко gpx файла, няколко икони и няколко звукови файла и т.н. т.с. ако приемем, че gpi файла е "архивен", трябва ми програма, която го разархевирва едно към едно. И изобщо на този етап дали имали измислено такова нещо.
                              Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                              Коментар


                              • От: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Вчера се борих като прасе с тиква с едни точки из Гърция. GPX-овете ги дръпнах от един гръцки сайт. Към някои от сет-овете имаше и wav файлове, които обаче loader-а отказа да сглоби в gpi-тата, понеже според него не били в "правилния" формат. Закачам като пример сет-а със спийд-камерите, ако някой може да установи какъв е проблемът.
                                Прикачени файлове
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X