Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Здравейте изкам да попитам как се слагат коментари в пой точките? аз ги слагам с MapSource после comment пиша си коментара качвам си го на нувито и ми се дублират как да избегна това дублиране мерси много

    Коментар


    • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
      Единствения начин открит от мен е изтриване на редовете <desc>...</desc> от изходния .gpx файл.
      Колега каде се намира това. <desc>...</desc> от изходния .gpx файл. Ще може ли малко по подробна информация ако имаш свободно време мерси

      отворих го с нотопед ++ и изтрих всички desc сега ще пробвам какво е станало

      Пробвах получи се. Добре че се сетих за този нотопед но пак е голяма играчка
      Последно редактирано от Наско; 29-11-09, 01:24.

      Коментар


      • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Качването на POI на GPS устройството е ясно, обаче някой успявал ли е с POI loader да "налее" точките в Mapsource?
        Не става дума да се качат като WAYPOINTS, ами... някак си иначе.
        Eто как се опитвам:



        След известно замисляне POI лоудъра ми съобщава че всичко е протекло успешно, но в Мапсорса не се появяват точките.
        Цялото това упражнение се налага, защото се опитвам да интегрирам над 70 000 точки в Мапсорса. Вкарани като waypoints просто смазват ресурса на компютъра ми. Преди време компилирах карта с тях, но така и не успях да я направя "прозрачна", така че да ползвам отдолу произволна карта - подложка.
        Някой занимавал ли се е?
        Прикачени файлове
        Георги Тонев

        Коментар


        • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Коя версия на POI loader е с тази опция? Аз съм с последната от Гармин и няма такава.

          Коментар


          • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            След известно замисляне POI лоудъра ми съобщава че всичко е протекло успешно, но в Мапсорса не се появяват точките.
            Цялото това упражнение се налага, защото се опитвам да интегрирам над 70 000 точки в Мапсорса. Вкарани като waypoints просто смазват ресурса на компютъра ми. Преди време компилирах карта с тях, но така и не успях да я направя "прозрачна", така че да ползвам отдолу произволна карта - подложка.
            Някой занимавал ли се е?
            Здрасти Вектор.
            Едно предложение и от мен по-добре си направи няколко img файла които да съдържат POI-тата например, но зависи как са разположени и какво им е разпределението. Например можеш да експортнеш на няколко парчета картата с ПОИ-тата с Глобал Маппер и после да ги компилираш. Накрая ще си правиш един общ мапсет с Gmaptool или ги инсталираш с Mapsettoolkit от тези карти и си готов.
            Както е споменал милстан и аз погледнах в моя POI-Loader също няма такава опция.
            Ето тук намерих отговор на твоя въпрос:http://www.poi-factory.com/node/13652
            Явно тази опция я има в някои от по-старите версии на програмата.

            Коментар


            • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Здравей Vector,
              Icpart е дал много добра и насочваща информация. В линка, който е дал срещнах ограничението от 35000 точки, което се отнася може би за еднократно наливане. Преди година за други цели вкарах около 4000 точки(.gpx) и става за около 3 секунди в MaPSource(4 файла между 18-20000 точки може би ще свършат работата).
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от tabak; 14-02-10, 06:32.

              Коментар


              • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Благодаря за отговорите.

                -----> @ milstan:




                -----> @ icpart:

                Това с компилирането на img-та и после обединяване с други карти ми хрумна и на мен. Но честно казано не ме привлича. Навил съм си на пръста че трябва да стане по този начин - като POIs.

                -----> @ tabak:

                Опитах да вкарам файл, съдържащ около 100 точки. Резултатът отново беше успешен според POI loader-a, но всъщност не се появиха в Мапсорса.
                Аз даже не съм съвсем наясно къде и как трябва да се появят въпросните POI. Може би трябва да се появят при определен мащаб на изображението... Знам ли.


                Ако на някой му се експериментира, моля:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1266162855


                Абе, като цяло съм обиден на GARMIN. Как е възможно този Мапсорс да е толкова смотана програма?!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от VECTOR; 14-02-10, 16:55. Причина: Подмяна на прикачения файл.
                Георги Тонев

                Коментар


                • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Ами според мен MapSource не подържа .gpi формат. Налей 100 точки директно в GPs и трябва да стане. MapSource подържа няколко формата, но не и .gpi.
                  Е в MapSource няма да стане докато не си променят програмата. За мен преди време също това беше учудващо.
                  С .gpx няма проблеми.
                  Последно редактирано от tabak; 14-02-10, 16:55.

                  Коментар


                  • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Опс, прикачил съм грешен файл.
                    Както и да е, аз точките съм си ги качил на гпс-а, но ги искам и в Мапсорса, това е проблема.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Вектор а каква е целта да ги слагаш в Мапсорса като цяло?
                      Да ги разглеждаш може би или да ги пращаш оттам които си искаш точки в ГПС приемника?
                      По добре си ги сложи и разглеждай в Глобал Мапера с някоя подложка отдолу и не се занимавай с глупавия Мапсорс. Между другото в BaseCamp може да се създаде библиотека с отделни точки и тракове, така че може да ползваш и него.

                      Коментар


                      • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Vector после видях, че има второ тестващо файлче, което е в . gpx формат. При мен това файче, което не е от линка налива точките за част от секундата:
                        MapSource според мен е предвиден за любителски цели, така че едва ли ще можеш да го направиш по-бърз, освен ако не си направиш карта в .img формат, която е една от идеите ти . Тогава ще се отваря и в MapSource бързо.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от tabak; 15-02-10, 08:25.

                        Коментар


                        • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          Да, няма никакъв проблем човек да си отвори(File->Open) файла в Мапсорс.
                          Проблема се явява в това че Мапсорс работи много тежко с големи масиви от waypoints. Ако отворя файл с над 60 000 точки, вече управлението на графката става ужасно. Точно затова се опитвам не да отварям, а да "инсталирам" въпросния масив от точки чрез POI loader-a.
                          Крайния ефект би трябвало да бъде нещо от рода на това моите точки да се вградят в картата, ама не съвсем...
                          Тази операция би трябвало да е съвесем безпроблемна предвид това че е заложена от ГАРМИН в продуктите им, но... до този момент нямам успех.
                          Накрая ще се наложи да обединя две карти и да се приключи с въпроса, но все още не ми се ще да влизам през прозореца при положение че имам ключ от вратата.

                          -----> @ icpart Не ми е фатално важно да се справя със задачата. По-скоро би било леко улеснение за мен. Въпросния масив се състои от геодезически триангулачни точки и понякога се заигравам да градя "стратегии" в движние - как да се стигне до точките, вероятност да са унищожени, годност за конкретната задача и т.н.. Така или иначе аз работя в среда на Autodesk, но чисто така информативно ми се щеше каквото имам на ГПС-а, същото да имам и в Мапсорса. В началото това ми изглеждаше като най-елементарната задача на света, впоследстие се видя че не е съвсем така. В момента въпроса ме вълнува по-скоро от инат, отколкото че ми е важно.
                          Варианта с Глобал Мапер-а не ми върши работа, тъй като бих искал да имам като подложка която и да е произволна карта, било то ОФРМ, БгТОПО, векторизираните 50000к и т.н.

                          Поздрави.
                          Последно редактирано от VECTOR; 15-02-10, 08:14.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            tabak, ако имаш желание, би ли направил един тест.
                            Това тук е въпросната версия на POI loader-a:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1266218578
                            Опитай с него да заредиш в Мапсорс gpx файла от по-предния ми пост и сподели какъв е рeзултата.
                            Мерси предварително.
                            Поздрави.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от VECTOR; 15-02-10, 08:54.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              С POILoader няма резултат. Но в помощното мeню пише, че могат .gpx файловете да се отварят директно от MapSoorce.
                              В последната версия на POI Loader .254 вече не съществува възможност за отваряне в MapSource. При избора на Custom Folder се създава .gpi файла.
                              Последно редактирано от tabak; 15-02-10, 10:48.

                              Коментар


                              • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Аз даже не намирам в компютъра къде се е създал *.gpi файла.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X