Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Не знам за XT как е , но в Nuvi се качват с икони. Просто правите картинка в BMP формат с име като на файла (преди да качите с POI Loader) и PoiLoader я качва заедно с картинката.

    Пост номер 11:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=11

    Коментар


    • #77
      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      Да става така ,едно и също име на картинката (трябва да е в bmp формат) и на файла с данните ,но по този начин всички точки от файла с данни са с еднакви картинки ! Освен икони прочетох ,че може да се пръсъедини и звуков файл (.mp3) името пак трябва да е еднакво с другите !

      ТУК има колекция от икони със скорости !

      Коментар


      • #78
        До: Nuvi 200 и POI

        Първоначално публикуван от tanevi Преглед на мнение
        Здравейте,
        имам въпрос?
        Качих на Нувито няколко ПОИ в подпапки/като преименувах файловете/
        Има ли опция в устройството, която да ,активирам/деактивирам, и при приближаване към даденото ПОИ да ми алармира по някакъв начин
        Благодаря
        Когато приготвяш точките във файла, на всяка точка активираш Proximity и въвеждаш разстоянието, от което да те предупреждава щом наближиш. А по-рано в тази тема е обяснено и за скоростни ограничения.
        За иконките - ако ПОИ Лоудър намери в същата директория, където са файловете с точки файл с картинка във формат ВМР, който носи същото име като някой файл с точки, всички точки в този файл ще бъдат изобразени с тази картинка на дисплея на апарата. Ама че сложно го обясних, дано сте ме разбрали. Също го има обяснено по-рано в темата. Желателно е тези картинки да не са твърде големи (16Х16 пиксела стигат обикновено), за да не заемат твърде много място на дисплея. Само една особеност - всеки пиксел в тази картинка, който има RGB цвят 255,0,255, апарата го възприема като прозрачен. Така можете да си правите иконки с неправилна форма, както има оригинални такива.

        Коментар


        • #79
          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Здравейте,
          имам въпрос?
          Вече имам свален файл тук от форума - спийдкам бг, който е с разширение *.пои
          Всичко си е ок, качвам го на Нувито и си работи
          Въпроса ми е : Този файл с нито една програма/поне тия които знам-мапсорс, пои лоудер и т.н. / не мога да го отворя и евентуално да прибавя или отнема данни. Дава ми невалиден файлов формат.
          Та, с коя програма мога да го редактирам дадения пои файл?
          Благодаря!

          Коментар


          • #80
            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            http://www.gps-data-team.com/pda-gps...topic/469.html
            Връщаш ги до *csv (или *.gpx - редакция с MapSource) и може с POIEdit да ги променяш.

            Коментар


            • #81
              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              http://www.gps-data-team.com/pda-gps...topic/469.html
              Връщаш ги до *csv (или *.gpx - редакция с MapSource) и може с POIEdit да ги променяш.
              Благодаря ти, стана работата

              Коментар


              • #82
                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Стана, стана , ама нищо не стана.
                С файлчето Спийд камс стана, но на фтп-то има един файл Гармин Травел Гайд - МПФулЮръп ПОИ - 157МБ.
                И когато му дам да конвертира , мисли, мисли и ме отхрърля, явно му е голям файла.
                Свалих ли ПОИ едит, но като му дам - оупън файл, *.гпи файла не го разпознава и нещо по никакъв начин е мога да го заредя в мап сорса,да видя аджеба какво е включено
                Така че, моля, ако може някой да "светне" заблудената ми мисъл
                Поздрави

                Коментар


                • #83
                  До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Имам въпрос: ако добява по-дълъг коментар към POI в MapSource (например си добавям по-подробна информация за някой от 100-те обекта - раб. време и др.), след като го кача с Poi-loader в Нуви 200 /205 коментара се вижда два пъти.
                  Някой да знае как се избягва това?

                  Коментар


                  • #84
                    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                    http://www.gps-data-team.com/pda-gps...topic/469.html
                    Връщаш ги до *csv (или *.gpx - редакция с MapSource) и може с POIEdit да ги променяш.
                    Първоначално публикуван от tanevi Преглед на мнение
                    Стана, стана , ама нищо не стана.
                    С файлчето Спийд камс стана, но на фтп-то има един файл Гармин Травел Гайд - МПФулЮръп ПОИ - 157МБ.
                    И когато му дам да конвертира , мисли, мисли и ме отхрърля, явно му е голям файла.
                    Свалих ли ПОИ едит, но като му дам - оупън файл, *.гпи файла не го разпознава и нещо по никакъв начин е мога да го заредя в мап сорса,да видя аджеба какво е включено
                    Така че, моля, ако може някой да "светне" заблудената ми мисъл
                    Поздрави

                    Дори и да не искам да го конвертирам в МапСорс файлов формат, като копирам този файл директно в Нувито/200/ , през меню Екстри виждам всички други *.гпи файлове, но този не.
                    Има ли някой представа защо става така?

                    Коментар


                    • #85
                      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Отключи ли го? (mpfulleurope.unl)
                      Има модифициран к..... за него.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Отключи ли го? (mpfulleurope.unl)
                        Има модифициран к..... за него.

                        Не, защото не знам откъде и как да добия к...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Отключи ли го? (mpfulleurope.unl)
                          Има модифициран к..... за него.
                          Ами аз го отключих с кг 1.5, след което пак не ми тръгва... Къде да сложа унл файлчето и с какво име??? Сложих го в директорията където е СН Европа с име gmapsupp.unl, но не иска да го прихване. Сложих го със същото име и в POI но и там - ядец.... Вътре в самия файл с точките не мога да го вградя, понеже маптула не го отваря, а дали има смисъл да го вкарвам в Европата - нейния img файл???
                          Нещо някъде бъркам, но в момента не ми ражда главата къде...
                          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            При мен е както на снимката. Както писах има модифициран к..... с ФИД=900.

                            П.П. Сега пробвах и с J.M.1.5 - пак работи.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от milstan; 11-08-08, 10:08.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              При мен е както на снимката. Както писах има модифициран к..... с ФИД=900.

                              П.П. Сега пробвах и с J.M.1.5 - пак работи.
                              Извинявай за молбата, но би ли написал къде точно слагаш MPFullEurope.gpi файла - в кой фолдер??? И къде слагаш генерирания унл файл???
                              При мен не се получава да видя в Custom POI,s никакви нови точки, освен старите които имам на БГ,Гърция...след като съм сложил gpi файла в POI фолдера, и унл файла в основната на гармин директория, където се намира картата на европа......
                              И от къде мога да изтегля този модифициран??

                              На JM 1.5
                              FID mi e : 900 PID:1 RgnID:0 VenID: 0

                              Извинявай, че те ангажирам с тези обяснения, но не що ми убягва...
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                На снимката се вижда!
                                В уреда в Garmin/POI
                                P.P. С какъв уред си? Na Nuvi310 се виждат на главния екран > Travel Kit > Travel Guide
                                Иначе на другите са в Extras (или нещо такова беше).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X