Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    За притежателите на Nuvi може да си качвате пои и на sd card , kaто си направите в папка гармин нова папка poi и в нея след всяко качване с POI Loader преименувате съответния файл от poi.gpi примерно на GR-speedcam.gpi или е-wifi.gpi . Nuvito ги чете без проблем . специално за радарите може да си проверите как са ви настросни пои точките така : Where to ? My Locations Custom POIs избирате си категорията примерно H-speedcam_fix и на всяко пои има Proximy Alarm DIstance 1300 m speed 130 примерно ,ако сте ги изтеглили от http://www.poiplaza.com/ без да ги редактирате в POI Loader ще ви излиза distanse 400 speed none

    Коментар


    • #62
      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      Първоначално публикуван от ivobang Преглед на мнение
      За притежателите на Nuvi може да си качвате пои и на sd card , kaто си направите в папка гармин нова папка poi и в нея след всяко качване с POI Loader преименувате съответния файл от poi.gpi примерно на GR-speedcam.gpi или е-wifi.gpi . Nuvito ги чете без проблем . специално за радарите може да си проверите как са ви настросни пои точките така : Where to ? My Locations Custom POIs избирате си категорията примерно H-speedcam_fix и на всяко пои има Proximy Alarm DIstance 1300 m speed 130 примерно ,ако сте ги изтеглили от http://www.poiplaza.com/ без да ги редактирате в POI Loader ще ви излиза distanse 400 speed none
      Имам нуви 660 обаче нищо такова не виждам като меню...никъде не намирам Custom POIs или подобно в Where to Имам само Favorites и там са наблъскани всички неща дори и камерите в Гърция излизат там ама нищо повече. Някаква идея за моя модел как е?

      Поздрави,
      Слави

      Коментар


      • #63
        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        Ето какво още открих:
        В "NUVI XXX" може да се използва същата процедура описана от "V93" , но с тази разлика , че всички файлове с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) ги качваме наведнъж с "POI Loader" и те се записват на уреда в един файл *poi.gpi в директория "Garmin \ Poi \ *poi.gpi. В "MyLocation" се появява директория "Custom POIs" и в нея виждаме всички категории с POI , които сме създали - "Fuel" , "Water" и т.н.
        Към всеки файл с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) можем да прикрепим картинка във формат *bmp(резолюция 75x75 dpi) със същото име като на файла *gpx ( Fuel.bmp , Water.bmp и др.) преди да сме ги качили с PoiLoader в уреда. С тази картинка ще ги виждаме в прибора. И ще ни предупреждава със звуков сигнал при приблежение до точката.
        Тази процедура става и на 60csx, но няма иконка.

        Коментар


        • #64
          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Първоначално публикуван от sslavov Преглед на мнение
          Имам нуви 660 обаче нищо такова не виждам като меню...никъде не намирам Custom POIs или подобно в Where to Имам само Favorites и там са наблъскани всички неща дори и камерите в Гърция излизат там ама нищо повече. Някаква идея за моя модел как е?

          Поздрави,
          Слави
          За това Нуви и съседните модели така и не разбрах как се активира това меню. Изглежда се инсталира нещо допълнително в апарата, но когато отида на адреса, посочен в инструкцията, там има нещо съвсем друго ... Според мен трябва да се пита Гармин по мейл ...

          Коментар


          • #65
            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            На Nuvi660 менюто "Custom POIs" се появява в Where to > Extras > Custom POIs" след зареждане на точките с "Poi Loader".

            Коментар


            • #66
              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              На Nuvi660 менюто "Custom POIs" се появява в Where to > Extras > Custom POIs" след зареждане на точките с "Poi Loader".
              Късметлия си. На някои доколкото разбрах не се появява, въпреки, че има заредени ПОИ...

              Коментар


              • #67
                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Да си ъпдейтнат софтуера на Нувито с WebUpdater.

                Коментар


                • #68
                  До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  Имам следния въпрос
                  Всичко направих както трябва, качих различни POI точки, преименувах самите файлове, отварям Гармин-а /нуви 200/ и всичко е там в поменю "Екстри"
                  В папката POI на самото устройство са 3 файла/засега/
                  В самия Гармин всеки един файл се повтаря по 2 пъти:
                  Качил съм Витоша, Родопи и 100-те обекта, в менюто ги имам по 2 пъти, което малко ме дразни.
                  Някой има ли представа защо се получава така?
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #69
                    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Когато си указвал пътя до папката в PoiLoader може да е имало файл със същите точки под друго име и затова да се дублират. Или нещо от този род. Разгледай пак директорията на PC от където си ги качвал.
                    Можеш ли да споделиш с нас тези твои POI?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Сега ще видя, въпреки, че когато ги екстрактвам към устройтвото няма други файлове в папка ПОИ.
                      А относно ПОИ свалил съм ги тук от този форум от секция
                      Пътешествия, маршрути, тракове и точки с описания
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=216

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #71
                        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Това се получава и при нуви 660, под ЕКС ТИ няма дублиране.
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #72
                          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          tanevi, ка ги качваш на устройството? През MapSource с Transfer > Send To Device или през PoiLoader с предварителна конвертация?

                          Коментар


                          • #73
                            Nuvi 200 и POI

                            Здравейте,
                            имам въпрос?
                            Качих на Нувито няколко ПОИ в подпапки/като преименувах файловете/
                            Има ли опция в устройството, която да ,активирам/деактивирам, и при приближаване към даденото ПОИ да ми алармира по някакъв начин
                            Благодаря

                            Коментар


                            • #74
                              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Имам въпрос към ползващите Garmin Mobile XT - При качване на POI чрез "POI Loader" възможно ли е към точките да се присъединяват икони ?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Първоначално публикуван от maldinito Преглед на мнение
                                Имам въпрос към ползващите Garmin Mobile XT - При качване на POI чрез "POI Loader" възможно ли е към точките да се присъединяват икони ?
                                Интересен въпрос, до момента поне аз не съм успял да им сложа икони. Ако има чалъм ще е полезно
                                Светът на Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X