Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е решението на проблема с машинарията която разнасяме с нас ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    different soul, аз си мисля следното:
    - за снимане се ползва фотоапарат;
    - за говорене - телефон;
    - за ориентиране - GPS;
    като си струва да дадеш повечко пари за последното.
    можеш да говориш и с телефон за под 100 лв. (ако не те е срам)
    и можеш да правиш прекрасни снимки и с 3.2 MP, ама фотоапарат, а не нещо, дето "обектива" му е като дупка от карфица, пък ако ще и с 1GP.
    тука http://photo-forum.net/index.php?TEMPLATE=forums можеш да намериш прилично фото на прилична цена

    Коментар


    • #62
      добреее...засега имате право да се смеете нокиата я няма в БГ и това ви дава предимство за смеха....но ако се окаже че качва карти аз ще прихна от смях !

      / Über das integrierte GPS-System können Sie Ihre Routen planen, den Weg nach Hause finden und interessante Orte kennenlernen. Entdecken Sie mehr als 100 Länder, zoomen Sie digitale Karten bis auf Strassenebene heran und lassen Sie sich mehr als 15 Millionen Orte überall auf der Welt zeigen. Mit separat erhältlichen Stadtführern entdecken Sie zudem die Geheimnisse vieler Städte überall auf der Welt. Die Welt ist gross. Es wird Zeit, sie zu entdecken. /

      а карфицата за която говориш вече е 5 мегапиксела с оптичен зум....така че е хубаво първо да се чете после да се говори !!!

      / Leben Sie den Augenblick. Und erleben Sie ihn immer wieder. Das Nokia N95 ermöglicht dank integrierter 5-Megapixel-Kamera mit Optik von Carl Zeiss, Autofokus und Blitzlicht spontanes Aufnehmen hochwertiger Fotos. Ihre Aufnahmen lassen sich auf dem beeindruckenden Display mit 6,6 cm Displaydiagonale brillant darstellen. Anschliessend können Sie Ihre Fotos direkt aus dem Gerät auf Flickr hochladen, um Ihre Erinnerungen mit anderen zu teilen. In DVD-ähnlicher Qualität mit 30 Frames pro Sekunde lassen sich bewegende Momente filmen. Ihre Videokamera können Sie deshalb ab sofort zu Hause lassen. /

      а искам и да видя в калта патентовано каране с наблюдаване на GPS ама моля те покани ме да го видя тоя миг..ще дойда и то с кеф лично ще погледна кво се вижда в мониточето обаче !

      щото при падане само нокиата ще се счупи...те другите са извънземни и понеже са и на открито ама хич няма да се чупят...или те са евтини и може?

      ами да попитам аз след 6-8 месеца Нокиата няма ли да е евтина...ще е точно колкото сега струва GPS ви заедно с телефона...нима тя няма да стане 500 лв ???

      или дори и да е така ....е друго си е да си гъзар с монтиран джипиес на кормило.

      не случайно има Войс в GPSа освен картина...хич даже не е случайно...не случайно и се затъмнява сам след 15 сек...ма и това хич не е случайно...остава водене по гласа...а като искаш ориентир спри и погледни с мотора...за 3 сек е и пак яко газ...

      възприятията не са само зрителни....те ти трябват за да караш а не да се разсейваш...ако слушаш обаче е в пъти по добре...особено за мотор !!!

      иначе и на Формула щяха монитор да им сложат....вместо това имат Войс като навигация и обслужване...

      и това не ви устроива нали

      и да ви кажа че аз не съм вносител на тая шибана Нокиа...а човек изчел възможностите и и предоставил ги на вниманието ви !

      друг е въпроса вие какво ще решите...всеки си има акъл !

      ето я тук...влезте , вижте, прочетете: http://www.nokia.com/nseries/index.h...nside,main_n95 кликвайте в дясно и изчаквайте за сек.

      знам че е трудно да се разделим със стария навик за десетки джаджи и да имаме една и то малка...но това чака всички ни включително и мен !
      Последно редактирано от 4x4; 04-02-07, 14:32.
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #63
        Много ми е интересно защо е въобще тази дискусия. Няма никакъв шанс, повтарям НИКАКЪВ да се пусне гарминска карта върху тази Нокия... Гарминските карти вървят само и единствено върху гармински устройства или софтуер. За да тръгне картата на Събин например върху друго устройство трябва да се компилира за неговия формат и софтуер. Това за кой софтуер има компилатори, колко струват, и дали въобще могат да се купят е въпрос от съвсем друго естество.

        Случая е подобен на вградената навигация която идва с някои автомобили. Която е съвършено безполезна без подробна карта за България а такива за момента НЯМА...

        Ако успеете да пуснете картата на Събин върху тази Нокия аз лично ще ви подаря бутилка 12-годишно уиски и ще напиша пространен материал за този велик телефон...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          при положение че може да се качват карти остава Събин да я прекомпилира...ще спести с това много нерви на другите! И ще зарадва много хора в БГ

          Техниката колега отива само натам и това е първата Нокиа забележи с това в себе си

          а какво ли остава за разговор след 3 г да кажем...просто тия стари GPS ще са една история

          развитието на техниката няма да спре Сабин ако не прекомпилира картата си

          / всяка затворена система е обречена на гибел / справка Уйндоус и Линукс

          идва ново поколение техника и не то с нас, а ние трябва да свикнем с него !!!

          и като пишеш статията да ме упоменеш като "пионер"

          а защо е дискусията ли ...ами защото точно това е темата : Какво е решението на проблема с машинарията която разнасяме с нас ?

          и съответно решението и : Нокиа N 95
          Последно редактирано от 4x4; 04-02-07, 14:57.
          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

          Коментар


          • #65
            Какво ще е след три години още не знам, надявам се да сте прав. Към момента "прекомпилирането" съвсем не е лесна работа. Компилатора за Гармин е платен - много платен - хиляди евра струва на Събин. Компилатора пък за автомобилните системи за последно като проверявахе струваше ~60 000 евро, Том Том въобще не го продават и прочие. Това е търговска политика и съвсем не съм сигурен че нещо ще се промени в тази насока...

            Това със свикването към новите технологии е малко грешен апел точно в този портал. Тук аз както и много други колеги си изкарваме хляба точно с IT тъй че трудно можете да ме изненадате с нещо. Тази Нокия със всичките си екстри е доста далеч от моят HP телефон който има всичко това + пълноценен Poket на който имам 1 Гб какво ли не и освен MP3 си плейвам и пълноценно видео...
            Но в гората уважаеми 4х4 си ходя с ударо, вибро и водоусточивият Гармин 60cx а дори и той не издържа и редовно се чупи...Справка Събин... А за GPS-а на кормилото много моля не се излагайте. Интересно ми е как ще идете на състезание и ще карате по разни страховити екстреми с пълна газ и същевременно ще спирате да си вадите през 2 минути от джобчето телефончето да видите накъде върви трака...
            Всички които са карали с нас много добре знаят че GPS-а е винаги пред очите и на по-малко от минута сверявам къде съм. Една минута грешка и после връщането е цяло мъчение особено на неподходящи места на каквито обикновено ходим...


            Уважавам вашият ентусиазъм но ще е добре да видите как стоят на практика нещата, Събин кара с GPS на кормилото от години, много други хора също. Падали са, чупили са и отдавна са проверили на практика въпросите които вие сега си задавате. Това с гласовата навигация в гората го забравете, не върши никаква ама никаква работа. А това с отвличането на вниманието и гасенето на дисплея пък съвсем го забравете. Не забравяйте че който е решил да ходи в гората и по тези места трябва и да е наясно с възможностите те си и с капацитета си. Те затова и там ходят малко, другите си карат по магистралите и си слушат гласовата навигация...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #66
              Добре съгласен съм, времето само от послдните 10 год ме кара да мисля че съм на прав път в развитието на технологийте !

              нека мине още 3-4 год и искам пак да чуя мнението ти което много уважавам !

              а дали има как да се компилира карта ли...ох само ако знаеш какво младо поколение хакерчета се е задало...

              няма нещо с което да не са се преборили !

              ще останат да живеят само системите с отворен код

              знаеш ли какво значи Убунту на езика зулу : Човечност

              ето това е смъртната присъда на БИЛ ГЕЙТС ЗА ЗАТВОРЕНАТА МУ СИСТЕМА !!! с него не се поцеримониха камо ли с друг !!!

              Това очаква всеки един затворил кода си !!!

              довери ми се...аз също си вадя хляба с нови технологий
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #67
                добре бе, мир да има
                всеки има право да си харчи парите както намери за добре и да си завира джаджите където намери за добре...
                просто за мене (а явно и не само) е неестествено да не си гледам дисплея на GPS-а....и да очаквам нежен дамски глас да ми каже накъде да карам... знам ли, може пък аз да съм улав, ама предпочитам да гледам
                а за фотото:


                ето какво се нарича обектив.
                а па идиотите дет ги купуват, явно не знаят, че става и с nokia

                Коментар


                • #68
                  е ти баси сравнението обади...телеобективи браво ! е тва ако е за любителски нужди здраве му кажи

                  все пак добър опит ...хареса ми !

                  оставаше и професионалния клас на Фуджинон да изкараш за сравнение

                  S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                  или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                  пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                  Коментар


                  • #69
                    Вие па кво му скочихте на човека? Разбира се че има гласова навигация и работи отлично. Ама компютърът и е много голям, понеже е стар. Аналогов. На милион години. Цифровите буклуци нито след три нито след десет години ще го докарат до модела Щурман.
                    Тая Нокия сигурно е блестящо компютърче. Обаче има принципен проблем. Мащабът. Тя няма бързодействието да те води по сложен профил просто с гласови команди. Излиза бавно. Дори да и стига точността, ти няма да получаваш своевременна и достатъчна информация. Картата е карта, даже да е електронно менте. Да не говорим за хартиен планшет. Живият щурман може да те води и гласово, само по радиото, но той е неимоверно по-мощен компютър с много по-бърз интерфейс. Той не казва само наляво - надясно а много други работи.

                    Коментар


                    • #70
                      Абе колега , на тебе на къв език трябва да ти се обясни че тази нокия не е подходяща за условията в които ние си експлоатираме машините.Повтаряш като папагал колко била добра , и кви функций имала , хубаво , ма тва е една лъскава и крехка играчка която не става за наште цели.Ти въобще знаеш ли кво е по-сериозен офрод , когато всичко в джипката подскача и се въргаля по пода , тая нокия ще се разпадне за секунди.Не говорим за кал , дъжд и тн.
                      И аз мислех за няколко устройства в едно , даже бях се спрял на Symbol MC70 , обаче като обмислих нещата , се отказах.
                      Аз се занимавам с фотография , не ми обяснявай колко и била хубава камерата.Къде са и ръчните настройки , и къв и е шума при високи ISO , ако въобще има такива.
                      Не става както я мислиш , хем......... , хем душата в рая.
                      Къв професионаялен клас фуджинон те гони , кви са тия глупости???
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #71
                        Колегата Кiki.t е прав при една фотография не са толкова важни мегапикселите а оптиката така че при един телефон не можеш да очакваш добри снимки дори да е 10 мегапиксела, просто не се впечетлявай от едни цифри
                        [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                        Коментар


                        • #72
                          Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                          а карфицата за която говориш вече е 5 мегапиксела с оптичен зум....така че е хубаво първо да се чете после да се говори !!!!
                          само да ти кажа за 5-те мегапиксела, това е търговски трик... повечето са интерполация. Хората си мислят "колкото повече мегапиксели толкова по добре" да ама не, истината е в размера на матрицата и оптиката а не в мегапикселите. Хубаво са му сложили 3 оптичен зум ама никъде не прочетох с каква бленда работи обектива. Изобщо цялата работа е, че човек се радва на купищата екстри в телефона си около 1 месец и след това почва да го ползва само като слушалка и евентуално още 2 - 3 функции. А за гласовата навигация в гората просто забрави. Може проблема да е в мен, пробвал съм се да говоря по телефона с хедсфрии в шлема докато карам мотор и не става, повече ще те разсейва от колкото да те навигира ако изобщо чуеш нещо от околният шум. И между другото GPS-а във вътрешният джоб не работи, трябва антената му да е насочена към небето.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                            добреее...засега имате право да се смеете нокиата я няма в БГ и това ви дава предимство за смеха....но ако се окаже че качва карти аз ще прихна от смях !
                            Колега, щe влезеш ли в гората с S-класата си? Ама там, дето ние ходим, и дето карат колегите с ендурата. А на бас, че няма да я вкараш! И не защото тази кола не струва, а защото не е направена за това.

                            Е, същата работа е и с тая Нокия, дето си се запънал да я навираш на хората ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              Аз предлагам да сложим край на този спор. Сигурен съм че колегата 4х4 има най-добри намерения с представянето на този телефон тук за което трябва да му благодарим. Също така съм сигурен че и ние критиците сме били полезни с аргументите които дадохме защото така телефона ще бъде по-добре и с внимание към детайлите оценен.

                              Макар че телефона едва ли ще стане за гората, ще се радвам 4х4 да сподели повече впечатления когато е в него. Знанието е велика сила, а и ние не само в гората ходим...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                Въпросната нокия, както и всеки друг симбиън телефон може да работи с гармински карти... но само с външен гармински блутут ГПС. Мобайл ХТ то за симбиън го изисква. Това води обаче до два неприятни факта. Първо съвсем се губи смисъла от вградения ГПС и второ... няма как да закачиш и блутут хендс фрийто, така че гласовата навигация през него се губи(не можеш да вържеш повече от едно устройство през блутут) и се налага да зяпаш дисплея. Несъвместимоста на картите не зависи от нокия, от иненерите, които работят там и т.н.

                                От тук следва да добавя, че в гората ти върши работа единствено зяпането на екрана. Интересува те повече какво те очаква по пътя, отколкото на кое разклонение на къде да завиеш.

                                МР3 плеъра на всеки съвременен телефон е перфектен. Наистина не виждам смисъл да се мъкне отделен такъв.

                                Фотоапарат... тук нещата са мнооооого субективни. На някои им стигат снимки от 2 МР камера на телефон, а на други дори среден клас DSLR им е малко.

                                Относто издържливоста... чупил съм телефони. Не се занимавам с ендуро, а съм алпинист. Т.е. опасноста за устройствата ми дори е по-малка, но колкото и да ги пазиш се чупят... Това което ползвам в момента и не се е строшило бая време е Нокия 5500(удъро и водоусойчив смартфон) и Гармин еТрекс Лиджънд. И двете са изяли много бой, вода и кал и се държат. Отделно имам и блутут ГПС модул и ПокетРС, които ползвам в колата/джипа. Наличеито на КАКВАТО и да е друга техника(мога да ползвам всички приложения за ГПС за нокия на нокята с, както и гармински софтуеър на покета) не заменя в гората един истински гармински ГПС, дори от нисък клас. Всичко друго може да се комбинира в един телефон стига да е удъро и водоустойчив. За съжаление камерата на единствения такъв смартфон е само 2 МР... Водоустойчиви фотоапарати има - Олимпус мю 720 и 725, както и Пентакс WP сериите. За удъроустойчивост обаче(не гледайте какво пише на олумпусите, не са кой знае колко удъроустойчиви). Лично аз обаче за фотоапарат за носене из планини и гори бих избрал Панасоник FZ7. Оптика без голяма конкуренция, 12х зум, 6 МР и това в доста разумен за възможностите обем. Но за него си трябва стабилен удъро и водоустойчив калъв и да е прибран на сигурно място. Това не е невъзможно, защото така или иначе не го ползвш в движение.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X