Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

    Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин?!?

    Въпросът е има ли такъв дзвер?

    Предлагат ли жълтите нещо, което да става за мотоциклет и да е съвместимо с Гармин приемниците, да поддържа карти и същия формат на траковете, за да карам с него на състезания.
    Защото вече пръстите на едната ми ръка не стигат от потрошените ГПС-и на Гармин. И винаги от сервиза казват, че не подлежат на ремонт и са изтървани, което и да не е вярно, вибрациите и сътресенията на закрепения на стойка на АТВ ГПС са огромни.
    От скромния ми опит с ПДА се оказа, че HTC няколко пъти мокрен и стотици калян потъвал в прах на импровизирана стойка държи /влизала е вода вътре, но като изсъхне и проработва/, а Гармин дори и без "таван" дава фира. Поредния 76 след като изкара цялата "Троянска война" на следващия ден отказа да ми посочи пътя за в къщи...

    Ако имате идеи и оферти...очаквам Ви.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

    Ползвай htc-то в такъв случай.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
      Ползвай htc-то в такъв случай.
      Нужно ми е нещо по-ефтино и лесно прежалимо, за по-скъпо всички знаем.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин?!?

        Въпросът е има ли такъв дзвер?

        Предлагат ли жълтите нещо, което да става за мотоциклет и да е съвместимо с Гармин приемниците, да поддържа карти и същия формат на траковете, за да карам с него на състезания.
        Защото вече пръстите на едната ми ръка не стигат от потрошените ГПС-и на Гармин. И винаги от сервиза казват, че не подлежат на ремонт и са изтървани, което и да не е вярно, вибрациите и сътресенията на закрепения на стойка на АТВ ГПС са огромни.
        От скромния ми опит с ПДА се оказа, че HTC няколко пъти мокрен и стотици калян потъвал в прах на импровизирана стойка държи /влизала е вода вътре, но като изсъхне и проработва/, а Гармин дори и без "таван" дава фира. Поредния 76 след като изкара цялата "Троянска война" на следващия ден отказа да ми посочи пътя за в къщи...

        Ако имате идеи и оферти...очаквам Ви.
        Интересно дали наистина китайците са измислили някой аналог който да е удароустойчив, ако има такъв то може единствено да е с с WinCE или Windows mobile тъй като Гармин доколкото ми е известно само те имат такива ГПС си, иначе е възможно евентуално и да има такъв аналог който да работи с по-стария формат карти които не са NT тъй като този формат го има описан в интернет как се работи с него. За най-новите карти включително българските някои от последни такива са точно НТ формат и за тях освен софтуера на Гармин няма кой друг да ги разчита. Относно маршрутите то те са напълно съвместими и с други видове ГПС-си пък ако ли не много лесно става конвертирането на различните видове формати. По принцип видях на сайта на Holux някакви такива GPS си които са водозащитени и удароустойчиви но май не поддържат карти.
        Иначе можеш ли да споделиш малко опит относно здравината и проблемите с които си се сблъсквал при Гармин смятам че това може да е ползезна информация за бъдещи потребители искащи да ги инсталират на АТВ или мотор. Явно не са толкова здрави за колкото ги дават по твоите думи пък винаги съм си мислил че това е едно от предимствата им

        Коментар


        • #5
          До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
          Интересно дали наистина китайците са измислили някой аналог който да е удароустойчив, ако има такъв то може единствено да е с с WinCE или Windows mobile тъй като Гармин доколкото ми е известно само те имат такива ГПС си, иначе е възможно евентуално и да има такъв аналог който да работи с по-стария формат карти които не са NT тъй като този формат го има описан в интернет как се работи с него. За най-новите карти включително българските някои от последни такива са точно НТ формат и за тях освен софтуера на Гармин няма кой друг да ги разчита. Относно маршрутите то те са напълно съвместими и с други видове ГПС-си пък ако ли не много лесно става конвертирането на различните видове формати. По принцип видях на сайта на Holux някакви такива GPS си които са водозащитени и удароустойчиви но май не поддържат карти.
          Иначе можеш ли да споделиш малко опит относно здравината и проблемите с които си се сблъсквал при Гармин смятам че това може да е ползезна информация за бъдещи потребители искащи да ги инсталират на АТВ или мотор. Явно не са толкова здрави за колкото ги дават по твоите думи пък винаги съм си мислил че това е едно от предимствата им
          Ами да, за съжаление първият ГПС зумо 550 закупен 2007 и падал само 2 пъти си работеше безпроблемно. Последно го ползвах, но в джипката за да стигна по черно от село до Дивдядово. Работеше супер. След няколко месеца го включих и свети бял екран. От сервиза са казали, че е падал и ремонта=на нов...
          Етрекс виста на мой познат новичък го взех временно не е падано с него. след 100-тина км. изминати с АТВ отказа. Отказаха ремонт, т.к. нещо било счупено вътре от падане, но в моите ръце не е падал....
          2 броя 60 ЦСХ единия започна да "губи козите" на първото състезание, ту има, ту нема сателити, после съвсем ги изгуби. Не беше падал нито веднъж. Но от сервиза бяха категорични, само скъсани нерви и куп тел. разговори. Следващия на първото каране му ударих и почти откъртих антенката, един приятел ми я залепи със силикон, издържа 2 месеца, и на 1 състезание пак изгуби сателитите, проверих после антената с външна-не е от това, на ремонта пак казаха, че е падал. Купих 2 броя 76 цсх, единия от нов правеше номера-забиваше, оправя се само с изваждане на батериите, изпуснах го 1 път от 1 м. височина върху камъни и му се спука предния капак, но без последствия. Сега последно карах с него на "Троянската война" работеше безпроблемно. На следващия ден го включих, за да ме изведе от гр. Ст. Загора, работи минута, не намери сателити и показа, че няма батерия, смених ги с нови и пак същото, още 1 комплект нови-пак така. Изобщо не съм го давал на ремонт, че още 20 лв отиване и връщане за 2-та куриера не ми се дават. Гаранционен е, но вече е изтърван. А моите ГСМ-и които стотици пъти са падали и нищо им няма, сина ми изтърва ГСМ от втория много висок етаж на училище ГСМ-а си на цемент и още работи...
          Като прибавя и един чисто нов ГСМ, който взех пак на заем и ми го откраднаха и картинката става много грозна.
          Затова търся нещо здраво и ефтино с уиндоус платформа, за да му сложа мобиле ХТ, и като го загубя по-лесно да го преживея.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

            Кофти наистина това говори само че приемниците на Гармин реално не са толкова здрави за което ги дават. Явно големите и постоянни вибрации им разказват играта даже да не са удряни т.е. това ми подсказва че платките вътре в ГПС са по паянтово захванати от тези на някое ПДА или ГСМ. А иначе замислял ли си се на варианта да ползваш ГПС а с калъф закрепен на стойката защото според мен при евентуално падане може да поеме голяма част от удара но ако може да се направи нещо като гумиран такъв калъф с допълнително армиране може и да стане по-добре, защото обикновено ако съдя за качеството на китайските евтини електроники то именно пластмасата на корпуса им е най зле.
            http://www.knowyourmobile.com/blog/2..._launched.html - ето една такава дялка като ПДА каквато търсиш
            или направо едно такова
            http://www.youtube.com/watch?v=chXDJlLLtAM
            Но по принцип такава здрава техника каквато и да е била марка не е по принцип от най-евтините.

            Коментар


            • #7
              До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

              На QiGi AK007 не можах да му намеря цената, а на GETAC PS535 му търсят повече от 1000$. Не се връзва бюджета.

              Да се повторя:
              Първоначално публикуван от s_s1
              Затова търся нещо здраво и ефтино с уиндоус платформа, за да му сложа мобиле ХТ, и като го загубя по-лесно да го преживея.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                Никой ли няма идея за такава джаджа?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                  Triton 500 2.2" Qvga Color GPS Waterproof Receiver отговаря ли на изискванията?

                  http://www.thenerds.net/MAGELLAN.Tri...TRITON500.html
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                    Светльо, цените на китайските навигации с Windows СЕ, паднаха много. Пет инчов излиза от порядъка на 200 лева. Трябва само да му направиш, или приспособиш подходяща стойка. А 5 инча, са си 5 инча...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Triton 500 2.2" Qvga Color GPS Waterproof Receiver отговаря ли на изискванията?

                      http://www.thenerds.net/MAGELLAN.Tri...TRITON500.html
                      Тритона не е лоша джаджа даже можеш да му туриш и растерни карти ако ти трябват освен това по принцип е възможно да се конвертира отключена и от стария тип карта във формат за Магелан от Гармин с малко зор и някои изключения на определени типове елементи от картата. Например даже я има БГТопомапс за Магелан.
                      Пък за китайските навигации наистина са евтини ама дали са здрави е друг въпрос и щом Гармините се разпадат то тези китайчета на първото каране с АТВ-то и най вероятно ще са на части разпарчосани. Тогава ще трябва да се помисли и по въпроса евентуално за направа на нова кутия видях има едни готини такива в които се слагат кабели и техните разклонения, здрави уплътнени е малко габаритни но вършат работа. Ако евентуално се направи един прозорец в горната част на капака от по дебел плексиглас и уплътнен със силикон ще стане идеално и малко дунапрен или стириопор вътре и става идеално ударо и виброустойчиво. Единствения проблем остава контролирането на ГПС-а който е с тъчскрин. Ако имаше някой джойстик който да се преправи с външни бутони и всичко заспива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                        Минаха повече от 3 години от както зададох въпроса от началото на темата.

                        Има ли някакво развитие по въпроса?

                        На 60-та и 76-та серия ми идва малък дисплея.
                        Трябва ми водо, прахо и удароусточива машинка, да пише трок, на която могат да се прехвърлят тракове в гарминския формат.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                          Хъм Гармините за outdoor-ползване верно са недостатъчно здрави, да не кажа престъпно чупливи. Преди около година моя 60CSX му се скапа барометричния висотомер. Отворих го да огледам - всички отговорни чипове вкл. процесора са с BGA-монтаж. Този монтаж не е достатъчно надежден за устройства с повишени изисквания за здравина - чиповете се отлепват при удар и не могат да се презапоят надеждно след това.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                            Trimble. Ама няма да ви хареса цената.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Водо, прахо, удароустойчив ГПС съвместим с Гармин

                              Не ми трябват по-точни, а по-здрави, издържливи на вибрации приемници.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X