Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TomTom vs Garmin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: TomTom vs Garmin

    Дразни ме само липсата подръжка на кирилица от TomTom,иначе всичко друго е по-добро от Garmin-а: интерфейса, поддръжка на карти ( Mapshare),Bluetooth HandsFree,самите карти особенно последните на TeleAtlas.A алгоритъма на Гармин за изчисляване на маршрута си е пълна трагедия,някой по горе правилно беше отбелязал че те са в друго измерение.А всъщност Garmin-a e така тачен в България най вече заради това че има тулове които позволяват да се едитират карти и понеже има ентусиясти картите за БГ се актуализират.

    Коментар


    • #62
      До: TomTom vs Garmin

      Първоначално публикуван от nicoo Преглед на мнение
      Дразни ме само липсата подръжка на кирилица от TomTom,иначе всичко друго е по-добро от Garmin-а: интерфейса, поддръжка на карти ( Mapshare),Bluetooth HandsFree,самите карти особенно последните на TeleAtlas.A алгоритъма на Гармин за изчисляване на маршрута си е пълна трагедия,някой по горе правилно беше отбелязал че те са в друго измерение.А всъщност Garmin-a e така тачен в България най вече заради това че има тулове които позволяват да се едитират карти и понеже има ентусиясти картите за БГ се актуализират.
      Еми радвай се явно вече Гармин ползват и данни от ТелеАтлас, такъв е източника на базовата карта която върви с Орегон 550t.

      Коментар


      • #63
        До: TomTom vs Garmin

        Първоначално публикуван от nicoo Преглед на мнение
        Дразни ме само липсата подръжка на кирилица от TomTom,иначе всичко друго е по-добро от Garmin-а: интерфейса, поддръжка на карти ( Mapshare),Bluetooth HandsFree,самите карти особенно последните на TeleAtlas.A алгоритъма на Гармин за изчисляване на маршрута си е пълна трагедия,някой по горе правилно беше отбелязал че те са в друго измерение.А всъщност Garmin-a e така тачен в България най вече заради това че има тулове които позволяват да се едитират карти и понеже има ентусиясти картите за БГ се актуализират.
        Да !!! - малко ли е? И не само в България !!!

        То и за Епъл и Линукс съм чувал, че били по-добри, ама Уинбоуза е масов точно заради "туловете" - инстументите


        И което всъщност е най-важно - да ти е актуална картата

        За пример при открит проблем във версия 5.0 точно след 3 дена имаме 5.01 - актуална !!!

        Колко ли ще почакате за актуализация TeleAtlas??? - не чакам отговор, знам го! Просто риторичен въпрос
        TLC 90 1KZ-TE 2000г.
        "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

        Коментар


        • #64
          До: TomTom vs Garmin

          Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
          Както се вижда от по-горните постове на колеги, със задачата с.Армянковци, гарминската карта се справи някак си

          Но като иде реч, че картата ти е за градовете, я сега ти ми постни един скрийншот със блок 23А, кв. Разсадника, гр. София всъщност и вход А на въпросния блок
          Не мога да направя скрийншот от навигацията, но картата която ползва Планера е същата. Е, по входове не търси, ама това да е проблема... По-неприятното е, че няма кирилица и понякога трудно се налучква името, но и с това се справям. Като цяло, работи много по-добре от Гарминчо.
          П.П. писали сме едновременно.... Гармин единствено заради картата на Събин е толкова почитан тук. Иначе по всички показатели отстъпва на ТТ. Не съм някакъв луд фен, просто съм имал възможност да сравня и двете. Ако искам да съм сигурен, че ще пристигна на адреса, повече бих се доверил на ТТ.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от kuzdov; 09-11-09, 21:44.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            До: TomTom vs Garmin

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Не мога да направя скрийншот от навигацията, но картата която ползва Планера е същата. Е, по входове не търси, ама това да е проблема... По-неприятното е, че няма кирилица и понякога трудно се налучква името, но и с това се справям. Като цяло, работи много по-добре от Гарминчо
            Освен по входове и по блокове не търси, което тотално я обезсмисля (за България). Просто особенност на администратриране на общините

            Всъщност до някое село мога да стигна и с повече заобикаляне, но ще стигна!

            А Вие никога няма да стигнете до бл. 230 (примерно) в кв. ........, в гр. Ямбол

            П.С. От скрийншота е видно, че иде реч за бл.23, аз помолих за бл23А - това са два абсолютно различни блока ! Актуалност на картата !
            Последно редактирано от tony553; 09-11-09, 21:46.
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • #66
              До: TomTom vs Garmin

              ТТ по начало е предвиден да търси само по улица и номер или пресечки. Нали се сещаш защо... Както и да е, мнението ми за ТТ и Гармин си остава същото. В България добре си се справям и без навигация, а в чужбина 100% залагам на ТТ....
              П.П. А до блок ...., в кв. .... в град Ямбол ще стигнеш с Гармина, колкото и с ТТ-то ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #67
                До: TomTom vs Garmin

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                ТТ по начало е предвиден да търси само по улица и номер или пресечки. Нали се сещаш защо... Както и да е, мнението ми за ТТ и Гармин си остава същото. В България добре си се справям и без навигация, а в чужбина 100% залагам на ТТ....
                П.П. А до блок ...., в кв. .... в град Ямбол ще стигнеш с Гармина, колкото и с ТТ-то ...
                Не се сещам, но няма значение. У Нас адресирането в голямата си част е бл.№,вх.№.

                Уважавам изцяло мнението Ви и нямам за цел да го променям.

                С горните си постове, просто исках да кажа, че за добро или за лошо, за момента Гармин (със всичките си недостатъци) е без алтернатива за България !

                В Европа с Т.Т не съм ходил, но с Гармин съм минал над 15 000 км. и не ме е подлъгал (в това число намиране на адреси) - просто работи, дали е по заобиколен маршрут в болшинството от случайте няма как да знам
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #68
                  До: TomTom vs Garmin

                  Ами значи все пак се сещаш. Ключовата дума е "У нас..." ТТ нямат карта само на България. Тя е включена в картите на Централна и Източна Европа и то от 2 версии насам (изключвам безкрайно старата 6.07). Ако набутат всички блокове от Източна Европа в картата, сигурно ще трябва да слагам външен хард на навигацията...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #69
                    До: TomTom vs Garmin

                    От доста време ползвам ТомТом. Преди бях с модел One, сега съм с GO 920. Пътувам постоянно из цяла България и Томчо се справя чудесно. До сега не ме е подвеждал. В момента картите му са с 54% покритие, но за 2010 - Телеатлас се заканват да имат покритие над 70%.
                    Според мен и сега картите на ТомТом са достатъчно добри, поне колкото тези на Garmin, с изключение на оффроуд картата.

                    Неколкократно съм задавал адреси включващи ж.к., блок и ги намира.
                    Като иска номер на улица в квартал, въведете номер на блока и готово.

                    Напълно е възможно да не намери всички номера на блокове, но съм сигурен, че това се случва и с Garmin.

                    Коментар


                    • #70
                      До: TomTom vs Garmin

                      Ще пробвам няколко месеца и IGO. То се видяло, че иначе спорът край няма, пък и съм убеден, че за да отстояваш дадена позиция, трябва да си запознат (дори и по- добре) с отсрещната. Иначе всеки си хвали чадото и е глух за чуждото. Днес, като за първи път ИГО ме поизнерви на път от Ловеч, през Габрово, до Пловдив, но... като за първи път е нормално. Да не навлизам в детайли, ама ако не си знаех пътя, сигурно щях още да се мотам. Вероятно не съм донаправил нещо с настройките. Дадох му просто метод на изчисляване на маршрута "Бърз". На Томчо това му стига, но явно тук трябва да се поработи повечко. Спирам да поствам, докато не остана с аргументирано мнение по въпроса. Онова за "Разсадника" и Ямбол си е чиста проба закачка (за Армянковци, Купен и т.н. също). Сигурен съм, че необетована земя като нашата има бели петна на всички карти. В темата става дума за принципни положения и чисто потребителски удобства/неудобства. Няма смисъл да изпадаме в конкретика. Накрая, ако не се намери друг, ще зема да забия един ТомТом, един Гармин и един Санг едновременно на таблото, ще си направя един воаяж до Малка Арда през Върбина, че отдавна не съм ходил там и ще пратя резултатите.
                      Със здраве на всички...
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #71
                        До: TomTom vs Garmin

                        Не си споменал коя версия на картата за ИГО ползваш. На MMCN е малко по-подробна, но пък доста неточна. Ако е на Teleatlas , тя е еднаква с всички останали устройства с телеатласки карти - ТомТом , Sygic и др.

                        Коментар


                        • #72
                          До: TomTom vs Garmin

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          , ще си направя един воаяж до Малка Арда през Върбина
                          Пусни трак след това .
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #73
                            До: TomTom vs Garmin

                            Не искам да се изказвам неподготвен или да споря с някого,имал съм и гармин и том том,просто искам да кажа че малкия томи не е за изпускане-напълно подкрепям колегите който са за том том.
                            Лично за мен:
                            по-добър план върху картата
                            интуйтивно меню
                            добър поглед и следване на кръговите
                            добре подбрани цветове
                            по-малко остри завой в маршрута
                            още преди 4 години карта с България и подробни София,Пловдив,Бургас,Варна,както и главни пътища на Сърбия.
                            Имам камиони и пътувам с единия,гармин греши доста и ме е поставял в трудни ситуаций,не казвам че том том не греши но много по-рядко.
                            Сега съм с престижо и АЙ ГО 8,според мен също по добър за пътна навигация от Гармин,но при първа възможност си взимам Том Том отново,а има вече и доста добра опция за камион.
                            Kawasaki GTR 1400

                            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: TomTom vs Garmin

                              Nuvi 1490 vs. TomTom 540S

                              http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=131509

                              Нека по-добрият победи ...
                              Последно редактирано от asterix85; 22-12-09, 11:59.

                              Коментар


                              • #75
                                Ползвам ТомТом повече от две години. За централна и западна Европа ТомТом е класи пред всички останали конкуренти, за БГ след излизане на карти от версия 8хх всичко е коренно различно. Картата на БГ, която е включена в картите Europe_840_2562 и Eastern_Europe_840_2561 едва ли има по-детаилна. Като добавим и всички екстри като Лайн Асистанс, Offroad Navigator, качествения медиа плеър, калкулатор, гласови команди, ФМ трансмитер, блутууд възможностите му за свързване с ГСМ-а и ползването му като хендс фрии, и една камра други, които не ми се изброява.
                                По отношение на POI има такава голяма база дани с тях, просто не сте търсили където трябва. Аз съм си добавил всички пътни камери за Европа (включително и за БГ) и полицейските засади като данните им се обновяват ежеседмично.
                                Единствено куцат в картите за Румъния, македония и Сърбия. Като със следващото поколение карти и това ще се оправи.
                                Сравнението посочено е заглавието е безсмислено според мен.
                                Постнах тема за Offroad Navigator но ми изписа, че темата трябва да бъде удобрена от админ.
                                Ето тук се разисква темата доста подробно и има добри инструкции кое и откъде да инсталирате:
                                http://forum.pocketbulgaria.com/viewforum.php?f=52

                                Картата на ТомТом за България вклчена в Europe_840_2562 и Eastern_Europe_840_2561 е една от най-добрите, да не кажа най-добрата карта. А за централна и западна Европа ТомТом са няколко класи пред всичките си конкуренти. Единствено куцат с покритието си на Ръмъния, Македония и Сърбия, като в последната си версия покритието на Рунъния е що годе задоволително, има междуселсакта пътна мрежа добро покритие на Букурещ и важните артерии в останалите ргадове. Съпоставянето на двете марки е безсмислено според мен.
                                Последно редактирано от Pacific; 01-01-10, 23:42.
                                [I][COLOR=red]Шаренията по колата е обратно пропорционална на дължината на кренвирша на шофьора.:wink:[/COLOR][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X