Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуви като борд компютър !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуви като борд компютър !

    http://www.garmin.com/garmin/cms/cac...533EA42C00ED98

    Интересен ъпдейт ще има съвсем скоро.

  • #2
    До: Нуви като борд компютър !

    Е - чак борд компютър няма стане...
    Ще има избор и на икономичен маршрут, освен на най-бърз, и най-кратък.
    Проблема е, че разхода ще бъде приеман на база на усреднени фигури, и не знам до колко ще е коректен .
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #3
      До: Нуви като борд компютър !

      Много, много любопитно! Виждам обаче, че пише че ъпдейта е само за моделите 2x5 и 7x5, но предполагам би трябвало да стане и за новите модели 2xx
      Fuel Report tracks fuel usage over time, and Mileage Report monitors mileage and fuel usage on a per-trip basis. You can also customize your nüvi by entering vehicle type, your car’s fuel economy and the current price of gas.
      Интересното е, че ще може да се въвежда типът превозно средство, разхода на гориво и моментната му цена

      Коментар


      • #4
        До: Нуви като борд компютър !

        И аз се надявам да ни огрее за Nuvi 200

        Коментар


        • #5
          До: Нуви като борд компютър !

          Ето какво се случи при мен днес след ъпдеита:
          От днес с новата версия на софтуера се появи и функцията "ecoRoute™".
          В етап на разучаване съм но това е един вид борд компютър.
          Като се наглася според типа гориво, цена на горивото, отчет на горивото, профил на превозното средство и отчет на километража.
          Също и има опция за калибриране на литрите.
          Запазва всчики отчети в отделна папка, екселски таблици по-всички показатели (разстояние, време, литри, изгорели газове).
          Появи се и нов начин на достигане до адрес "най-малко гориво", тва буквално цепи по-диагонал из София
          Прикачам малко снимки, данните не са коректно защото не ми е останало време да го калибрирам за моята кола и днес просто го тествах работи ли.
          Ми работи и се базира на скороста и колко плавно се ускорява и намалява автомобила.
          Как смята и определя разхода неам още идея, ма ще го разуча.
          Не претендира да е свръх точно но мисля че е добра опция за следене на разхода.
          Стига автомобила да е в изправоно тех. състояние, и не да се кара на 2-ра с 90.
          Ето няколко шота:






          Тва листенце дет е червено като се движа с буса когато съм в зеления сектор на оборотомера и то е зелено.
          Неам идея как смята и какво смята ма кат движа бавно е жълто и кат не движа червено.
          Тепърва ще си играя и калибрирам за моята кола, а м/у другото има тип гориво пропан-бутан :flipoff: .








          С тая новата функция само затвърждавам позицията си към Гармин и екипа дет му прави софта .
          Обновявания с фиксове има поне през седмица + Бг карта на високо ниво кво му трябва повече на човек.
          Кой иска да си купува гпс с мп3+видео+игри и слаба карта.
          Всичко е до личен избор.



          Имате ли идея как се калибрира тая опция?

          GARMIN анонсира Garmin ecoRoute™

          Garmin ecoRoute™
          безплатен софтуер, който помата на шофьорите да запазят както природата, така и парите си

          Garmin, световният лидер в сателитната навигация, днес анонсира ecoRouteTM – безплатен софтуер, който помага на мотоциклетисти и шофьори да оптимизират маршрута си с цел намаляване на разхода на гориво, като така не само се пестят пари, но и се допринася за опазване на околната среда.

          Софтуерът, който може да бъде свален от сайта на Garmin, ще добави нови възможности на нашите персонални автомобилни навигатори (PND) и ще осигури на потребителите детайлна информация за изминатото разстояние и стойността на горивото, CO2 емисиите, икономични маршрути, както и примери как да се подобри шофирането с цел незамърсяване на природата.

          “Най-големите предизвикателства пред Европейците днес включват икономиите и съхраняването на природата”, каза Клив Тейлър, Продуктов Директор на Garmin.

          “Ползването на ecoRoute във Вашия Garmin nüvi Ви помага да сте по-интелигентен шофьор във време, когато всеки се опитва да накара автомобила си да измине по-дълго разстояние с едно пълнене на резервоара. Като глобален лидер в производството на навигации ние прегръщаме идеята да сме лидери и в еко-навигацията.”

          С ecoRoute цената на маршрута се изобразява преди да започне пътуването. По този начин потребителят решава предварително дали да използва автомобила си или обществен транспорт.

          Към опциите “faster time” (по-бързо) и “shorter distance” (по-кратък маршрут), ecoRoute Ви дава възможност да изберете “less fuel” (по-малко гориво).

          Разхода на гориво се отчита по време, изминатото разстояние се следи непрекъснато, а използването на гориво на база пътуване може да се свали. Шофьорите могат да персонализират своето nüvi така, че разходите на гориво да съответстват напълно на автомобила му. В меню "tools" в раздела ecoRoute ще намерите “vehicle profile” (профил на автомобила). Там Вие може да въведете разхода на автомобила си, както и текущата цена на горивото у нас, а nüvi ще изчисли по-добре разходите Ви за предстоящото пътуване.

          За да проверите съвместимостта на Вашето nüvi с ecoRoute идете на www.garmin.co.uk/ecoroute. Софтуерът в момента се оптимизира за Европа и ще бъде на разположение за сваляне през м. февруари.

          Новият ecoRoute софтуер е най-модерното постижение на Garmin, който през 2009 година чества 20 години лидерска позиция на световния високотехнологичен пазар. Garmin име, известно на всички, в автомобилната, авиационната, морската и спортната индустрии.
          Последно редактирано от SunShine; 22-01-09, 18:05.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • #6
            До: Нуви като борд компютър !

            И при мен се получи така.....Даже ми показа колко пари съм "изгорил" като се прибрах от работа......Дано жена ми да не го види

            Коментар


            • #7
              До: Нуви като борд компютър !

              Много странно думата "разход"(на гориво) са я превели като " пестене"(в менютата) и "икономия" (в хелпа). И при мен работи на Nuvi205.

              Коментар


              • #8
                До: Нуви като борд компютър !

                Жив да си а аз се чудех ква е тая икономия .
                Как може да се едитват такива грешки при превода?
                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                Коментар


                • #9
                  До: Нуви като борд компютър !

                  на nuvi 760 дали ще стане ???

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нуви като борд компютър !

                    Поддържа се само от 2*5 и 7*5 серия
                    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нуви като борд компютър !

                      как се тегли този софт. На страницата на GARMIN нищо не можаш да направя. Моля, помагайте!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нуви като борд компютър !

                        С WebUpdater.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нуви като борд компютър !

                          Много благодаря! Вече работи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нуви като борд компютър !

                            аз нещо не мога да го дръпна.Помагайте.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нуви като борд компютър !

                              Първоначално публикуван от краси008 Преглед на мнение
                              аз нещо не мога да го дръпна.Помагайте.
                              Ще може ли някои да качи тоя Update за модели 2xx,7xx някъде?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X