Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Първоначално публикуван от stilko Преглед на мнение
    181-E772, засада Търговище-Омуртаг е маркирана с ограничение 50км/ч, и в двете посоки знаците са с ограничение 60км/ч
    Потвърждавам, и добавям :
    "511 - с.Манастирско - патрулка с радар двете посоки" се намира в село Трапище
    300-Търговище, засада 1 е означена като 50 км/ч, а реално там ограничение няма (т.е. 90 км/ч). Но ако искате го оставете, защото е на кръстовище, често застават полицаи, и не е лошо да се кара по-бавно (лично мнение !)
    Тъй като при мен последната работеща версия е 52_8, не знам дали в по-новите е оправено :
    290 - Е772 Малиново, до бензин.Петрол, спийд камера - 50 км/ч,
    се дублира с
    459 - Е772, 60 км/ч.
    Реалното ограничение е 60 км/ч (за нормални пътни условия - мисля че имаше и по-ниско за дъжд или хлъзгава настилка - не се сещам точно); камера си има (засега май не работи), и полицаите обичат да застават там. Ако искате ги оставете 2 точки от различни категории, но поне скоростта да е вярна.

    Добавям :
    N 43* 03' 4,5" E 24* 48' 46,1" E772 разклон за с. Дъбрава и Стефаново, 50 км/ч, засада - по-често в посока Варна

    N 43* 02' 52,6" E 24* 46' 3,8" E772 до чешмата засада 60 км/ч (в двете посоки)

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Редовни засади:
      с. Долна Бешовица, вход откъм Мездра:
      N43 11.378 E23 52.635
      и на входа от Роман:
      N43 10.952 E23 53.788
      гр. Роман
      вход откъм Мездра и Д. Бешовица:
      N43 09.718 E23 55.359
      И малко след входа откъм Златна панега, преди моста:
      N43 08.431 E23 55.768
      Ограничението е градско - 50 км/ч
      Внимание, GPS координатите ги взех от MapSource, следва проверка с моя GPS. Куките са често с радар, а почти винаги проверяват допълнително оборудване - аптечка и т.н. Последния път ми искаха и рибарския билет даже щото видяха въдицата.

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Вижте това
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          версията 53_2 на Gadev, но на латиница
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Първоначално публикуван от alexmitrany Преглед на мнение
            Вижте това
            Тъй де. Нали по тази карта нагласяме камерите. Вече знаем, че всички са верни и други стационарни няма. Можем да благодарим на КАТ за изключително прецизната информация, която са дали.
            Garmin nuvi 765

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Тези, които имат проблеми с кирилицата да си свалят тази програмка
              http://converter.lioka.net/
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                Тези, които имат проблеми с кирилицата да си свалят тази програмка
                http://converter.lioka.net/
                И да пъхнем вътре .gpi файла ли

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                  ...

                  N 43* 02' 52,6" E 24* 46' 3,8" E772 до чешмата засада 60 км/ч (в двете посоки)
                  тази точка излза 750м от чешмата. сигурен ли си в координатите? потвърди преди да я добавя
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                    Редовни засади:
                    ......
                    Внимание, GPS координатите ги взех от MapSource, следва проверка с моя GPS. Куките са често с радар, а почти винаги проверяват допълнително оборудване - аптечка и т.н. Последния път ми искаха и рибарския билет даже щото видяха въдицата.
                    като ги провериш - пиши, за да ги включим
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Първоначално публикуван от Peps Преглед на мнение
                      И да пъхнем вътре .gpi файла ли
                      Не. С GPI файла няма да стане, защото е кодиран в UTF-8 и не е текстов файл.

                      За който не се ориентира напълно: Отваря се GPX файла с някакъв редактор -> копира се в клипборда целия текст -> пейства се клипборда в полето за преобразуване в програмката -> конвертира се -> копира се отново цялото поле с латиницата -> пейства се в нов редактор или прозорец -> конвертира се в UTF-8.

                      Бих препоръчал използването на редактора Notepad++. С него могат се правят много неща и главното - може да се конвертират файлове между ASCII (Windows-1251) и UTF-8. Това се налага често заради Гарминските устройства и Google Earth, които разбират само от UTF-8.

                      Програмката е безплатна и се взема от тук: http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/download.php

                      Успех!
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        Някъде сме затрили една важна точка:

                        23.346995 42.682468 2 50 бул. П.Яворов, София
                        Garmin nuvi 765

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          тази точка излза 750м от чешмата. сигурен ли си в координатите? потвърди преди да я добавя
                          Не съм напълно - мисля, че става въпрос за едно разширение (дори май е и със заведение) южно от пътя, а северно от пътя е чешмата. Но мястото не е много фиксирано - застават както и в западния край на разширението, така и в центъра, и до чешмата.
                          Не знам кое е по-подходящо - да се остави точката така и после да се редактира, или да се сложи по-късно с точните координати ? (все някога пак ще мина от там, а може и някой да ме "изпревари")

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            Няколко полицейски засади:

                            N42 37.511 E25 03.941 Манолово-50 km/h
                            N42 37.020 E25 22.234 Казанлък -50 km/h
                            N42 37.977 E25 11.493 разклон за Павел Баня -60 km/h
                            N42 32.593 E25 33.758 разклон за Ягода -60 km/h

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              Колеги, имаме възможност в описанията на точките да дадем по-подробна информация. Моля, когато давате нови точки или правите корекции (особено за "засадите"), да уточнявате дали са просто "на лов", дали имат радар, дали имат камера, в коя посока спират. Тези неща няма да излизат на картата, но в описанието ще ги има за всеки, който се интересува. Освен това, моля давайте като обозначение най близкото населено място или разклон за него.
                              И по възможност в десетични градуси.
                              Garmin nuvi 765

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                Здравейте колеги много ми е любопитно дали тези камери ги хваща анти радара, защото съм минавал покрай такива камери но не ми е пискал анти радара или камерата не работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X