Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Привет колеги,
    Нов съм във форума но от доста време се занимавам с проклетите навигации . В тази тема имаше някъде по нагоре предложение за това колко по рано да предупреждава за камерата. Наистина в извънградски условия 400 метра са даже малко, но за градски е направо ужасно. Прикачвам един маршрут който всеки ден го пътувам отивайки на работа. през 90% от пътя ми пищи за камери, да тях ги има, но се указва че аз съм винаги на 400 метра от някоя от тях .
    Предложението ми е градските камери да ги направим на 50-100 метра, готов съм и аз да се заема с това стига да се приеме
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Спид камери

      Благодаря за файла на всичките му разработчици! Страхотна работа!! Искам да ви попитам сега при въвеждането на иконка камера при speed камерите как се разбира колко е ограничението

      Коментар


      • До: Спид камери

        Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
        Благодаря за файла на всичките му разработчици! Страхотна работа!! Искам да ви попитам сега при въвеждането на иконка камера при speed камерите как се разбира колко е ограничението
        при спийд камерите няма промяна в иконката, само на red light камерите
        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

        Коментар


        • До: Спид камери

          Първоначално публикуван от chmp Преглед на мнение
          Привет колеги,
          Нов съм във форума но от доста време се занимавам с проклетите навигации . В тази тема имаше някъде по нагоре предложение за това колко по рано да предупреждава за камерата. Наистина в извънградски условия 400 метра са даже малко, но за градски е направо ужасно. Прикачвам един маршрут който всеки ден го пътувам отивайки на работа. през 90% от пътя ми пищи за камери, да тях ги има, но се указва че аз съм винаги на 400 метра от някоя от тях .
          Предложението ми е градските камери да ги направим на 50-100 метра, готов съм и аз да се заема с това стига да се приеме
          сега предупреждението е на 300м. за това съм дал gpx файловете, за да може всеки да си компилира сам файл по негово усмотрение. аз даже не го ползвам този файл на red light.
          Последно редактирано от gadev; 26-08-09, 19:01.
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
            Колеги, ако някой знае да даде акъл. Става въпрос за параметрите на wav файловете за nuvi 255. Направих ги както беше казано по-горе 16 khz и 16 kb на 256 mbps. Та, на компа Гергана говори с кристален глас, а в нувито шъшка и фъфли.
            това е необходимия формат, за да го чете нувито(поне така пишат умните глави):
            bit rate....256kbps
            audio ample size....16 bit
            channels....1(mono)
            audio sample rate....16kHz
            audio format ....PCM

            синтезатора, който lapostolov даде (мерси) трябва да се настрои на 16kHz 8 Bit Mono, според мен. на тези настройки на моя комп фъфли. нека други колеги споделят как е при тях
            Прикачени файлове
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Спид камери

              Синтетичен глас според мен май няма да се получи. Най-добре е истински запис с микрофон и обработка...

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                при спийд камерите няма промяна в иконката, само на red light камерите
                Файлът, редактиран от Goshob, който е lat е с променена икона на speed камерите. А вашият файл "гадев" е с такава както при засадите. Възможно ли е хем да се вижда, че е стационарна камера, хем и какво и е ограничението? Или вече при гласовото предупреждение става ясно какво следва (тъй като не съм го пробвал все още)

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  това е необходимия формат, за да го чете нувито(поне така пишат умните глави):
                  bit rate....256kbps
                  audio ample size....16 bit
                  channels....1(mono)
                  audio sample rate....16kHz
                  audio format ....PCM

                  синтезатора, който lapostolov даде (мерси) трябва да се настрои на 16kHz 8 Bit Mono, според мен. на тези настройки на моя комп фъфли. нека други колеги споделят как е при тях
                  Колега, ще черпят! Напарвих си експеримент. С програмата, която съм пуснал тук генерирах файловете на български на:

                  Подбитова скорост.....768 кбит/с
                  Кодиране....16 бита
                  Канали.....1 (моно)
                  Честотна лента......48 кХц
                  Аудиоформат.....РСМ

                  Нувито си ги възпроизвежда идеално и е доста по-добре от преди, макар да има още какво да се желае в сравнение с оригиналния глас от уреда.

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                    това е необходимия формат, за да го чете нувито(поне така пишат умните глави):
                    bit rate....256kbps
                    audio ample size....16 bit
                    channels....1(mono)
                    audio sample rate....16kHz
                    audio format ....PCM

                    синтезатора, който lapostolov даде (мерси) трябва да се настрои на 16kHz 8 Bit Mono, според мен. на тези настройки на моя комп фъфли. нека други колеги споделят как е при тях
                    Направих го на:

                    Подбитова скорост.....768 кбит/с
                    Кодиране....16 бита
                    Канали.....1 (моно)
                    Честотна лента......48 кХц
                    Аудиоформат.....РСМ


                    Нувито си ги възпроизвежда идеално и е доста по-добре от преди, макар да има още какво да се желае в сравнение с оригиналния глас от уреда.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
                      Файлът, редактиран от Goshob, който е lat е с променена икона на speed камерите. А вашият файл "гадев" е с такава както при засадите. Възможно ли е хем да се вижда, че е стационарна камера, хем и какво и е ограничението? Или вече при гласовото предупреждение става ясно какво следва (тъй като не съм го пробвал все още)
                      според мен това търсиш
                      Прикачени файлове
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                        Направих го на:

                        Подбитова скорост.....768 кбит/с
                        Кодиране....16 бита
                        Канали.....1 (моно)
                        Честотна лента......48 кХц
                        Аудиоформат.....РСМ


                        Нувито си ги възпроизвежда идеално и е доста по-добре от преди, макар да има още какво да се желае в сравнение с оригиналния глас от уреда.
                        ок. чудесно. защо не публикуваш тук wav файла да го пробваме?
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          ок. чудесно. защо не публикуваш тук wav файла да го пробваме?
                          Ето какво се получи на български с Гергана.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Здравейте. Ето и кординати на радар на КАТ в КАРЛОВО :
                            N 42.37.909 E0 24.48.889 това е на входа КАРЛОВО от посока БАНЯ
                            N 42.37 .926 E0 24.48.675 това е на околовръстното преди разклона за ПЛОВДИВ. Ако може някой да ги качи ще сам му много благодарен защото незнам как става Ограничението 50 км/ч Доста хора изгоряха.
                            ТОВА СА ЗАСАДИ НА КАТ С РАДАР
                            Последно редактирано от marinkey; 27-08-09, 11:33.

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              До "lapostolov68"
                              Значи, ако копирам теси три файла (Police.gpi, Red light.gpi, Speed cam.gpi) в Garmin\POI на устрийството ще имам камери, засади и светофарни камери заедно със свуковото предупреждение.
                              Правилно ли съм разбрал?

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Въпреки, че не е зададен към мен въпроса.. мисля, че да. Но днес пробвах точно тези файлове дори заедно с тях сложих и 3-те папки от rar-а в папката POI и предупреждението полиция продължава да е само с тон, но не и гласово

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X