Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Камерата в посока от центъра към Люлин е наблюдателна, защото е след скоростомера.
    Камерата в посока от Люлин към центъра е скоростна, защото наблюдава показанията на скоростомера и снима нарушителите отзад.
    има си ги и двете камери, просто са с различен статус.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
      Камерата в посока от центъра към Люлин е наблюдателна, защото е след скоростомера.
      Камерата в посока от Люлин към центъра е скоростна, защото наблюдава показанията на скоростомера и снима нарушителите отзад.
      има си ги и двете камери, просто са с различен статус.
      ОК! Съгласих се.

      Коментар


      • До: Спид камери

        Моля да сложите оригинални иконки за всички камери и радари и полицейски засади - а който иска да си ги сменя и да си слага звукови файлове, ако апаратът поддържа тази функция ! И една нормална настройка за разстоянията - също който иска после да си ги променя. защото предложението за полуфабрикат според мен не е добро!
        Последно редактирано от gtsvg; 21-08-09, 14:41.

        Коментар


        • До: Спид камери

          иконки има тук, ако на кякой не му харесват предложенията-да си ги смени...

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
            иконки има тук, ако на кякой не му харесват предложенията-да си ги смени...
            Колега, предложението на уважаемия gtsvg определено е уместно.
            в последната редакция на 52_3 - тази с разделените SC, RL, там иконки не видях да има

            става въпрос за иконките със знаците, показващи ограниченията на скоростта, или иконки с камери...

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Колега, предложението на уважаемия gtsvg определено е уместно.
              в последната редакция на 52_3 - тази с разделените SC, RL, там иконки не видях да има

              става въпрос за иконките със знаците, показващи ограниченията на скоростта, или иконки с камери...
              Вени, благодаря за твоето разбиране! Искам също да напомня, че творенията на основната група заминават в инета като официални и последни версии за България по различни сайтове и сървъри! И се следят от чужденците!
              Моля Ви още веднъж като правите нещо качествено, а то е такова, да го изпипате до края!

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Колега, предложението на уважаемия gtsvg определено е уместно.
                в последната редакция на 52_3 - тази с разделените SC, RL, там иконки не видях да има

                става въпрос за иконките със знаците, показващи ограниченията на скоростта, или иконки с камери...
                Ако си свалите версия 52_3 от #841 ще се сдобиете с исканите иконки.
                --------------------------------------

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                  Колега, благодаря много! Качих файловете и работят перфектно. Искам обаче да те питам защо камерата преди тунела за Люлин по посока центъра излиза като speed cam, а другата в обратната посока - като Red light. Мисля, че двете са идентични и трябва да са speed cam. Не съм се ровил по вкараните точки за засадите. Преди време бях пуснал тук с точни координати три засади по E79, на които се натъкнах - обработени като gpx - само да се копират и пейстнат във файла. Едната - я видях имаш я - при разклона за Д.Вереница по пътя Видин - Монтана. Другата - я няма тя е пак там, но при разклона за Каменна Рикса, където ограничението е 60 и дебнат след разклона на един завой. Третата е посока София - Ботевград, вденага след слизането от магистралата - преди летишщето.
                  вероятно съм ги пропуснал. дай ги отново-ще ги включим

                  ПП - разбрах, че този проблем е разрешен
                  Последно редактирано от gadev; 21-08-09, 18:39.
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    става въпрос за иконките със знаците, показващи ограниченията на скоростта, или иконки с камери...
                    последния вариант, който съм публикувал тук има иконки с ограниченията на скоростта на засадите и на камерите. считам , че звуковите файлове ще направят разликата м/у двете категории. red light няма нужда от разделяне по скорости. според мен , може да се зададе едно ограничение от 50 км/ч за red light и така по-честото писукане ще става само при по-висока от тази скорост, тоест предупреждение по скорост, а не по разстояние.
                    Последно редактирано от gadev; 21-08-09, 18:38.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Коректно е да кажа, че съм ползвал икони от сайта, който предоставих...
                      Коректно е да кажа, че това са иконите, които е ползвал chavdarlk...
                      Личното ми мнение е, че тези прилягат най-добре на файловете, които творим тук (или поне на мен най-много ми харесват).
                      Сега прилагам архив с иконките, За тези, които сами си ръчкат файловете - необходимо е имената на коните да са еднакви с имената на отделните файлове, за да се появят въобще в прибора.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        вероятно съм ги пропуснал. дай ги отново-ще ги включим

                        ПП - разбрах, че този проблем е разрешен
                        Ето ги трите засади - направени, проверени и работят - само се копират в gpx фалйа. Не съм се ровил, но мисля, че тази при Долна Вереница я има и в твоя файл:

                        <wpt lat="42.9110310" lon="23.8161530">
                        <name>София-Ботевград@60</name>
                        <cmt>засада след Магистрала Хемус</cmt>
                        <sym>Flag, Blue</sym>
                        <extensions>
                        <gpxx:WaypointExtension xmlns:gpxx="http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3">
                        <gpxxisplayMode>SymbolAndName</gpxxisplayMode>
                        </gpxx:WaypointExtension>
                        </extensions>
                        </wpt>

                        <wpt lat="43.4924710" lon="23.0277790">
                        <name>Видин-Монтана, E79@60</name>
                        <cmt>засада при разклона за Каменн Рикса</cmt>
                        <sym>Flag, Blue</sym>
                        <extensions>
                        <gpxx:WaypointExtension xmlns:gpxx="http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3">
                        <gpxxisplayMode>SymbolAndName</gpxxisplayMode>
                        </gpxx:WaypointExtension>
                        </extensions>
                        </wpt>

                        <wpt lat="43.4386667" lon="23.1183330">
                        <name>Видин-Монтана, E79@60</name>
                        <cmt>засада при разклона за Долна Вереница</cmt>
                        <sym>Flag, Blue</sym>
                        <extensions>
                        <gpxx:WaypointExtension xmlns:gpxx="http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3">
                        <gpxxisplayMode>SymbolAndName</gpxxisplayMode>
                        </gpxx:WaypointExtension>
                        </extensions>
                        </wpt>

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Днес пробвах разни неща:
                          1. Когато има конфликт във времето между предупрежденията и навигацията, първо минава навигацията като звук, а после и предупреждението. Иконката на предупреждението си изскача навреме.
                          2. Пробвах RL на 300м. На мене ми хареса как се получава. По-малко става напрегнато, а повече е безсмислено. Задаване на скорост ще има непредвидим ефект, защото според Гармин предупрежденията за скорост изскачат на 10м на 1км/час, т.е ако им се зададе 50км/час, предупреждението ще изскача на 500м от камерата плюс в зависимост от зуума.
                          3. Натъкнах се на 2 кофти дублиращи се точки:
                          а. Ихтиман - там имаме и спийд камера и полиция
                          б. Хепи Пловдив - същото
                          Какво правим в случая. Аз бих махнал полицията.
                          4. Забелязах и две конфликтни точки:
                          а. Разклона за Карлово на Тракия. Там има полиция по пътя за Карлово под моста на магистралата. Както си караш по А1 и изведнъж - ограничение с полиция.
                          б. София, Хайдут Сидер - същата работа. Този път е под моста на бул.Европа.
                          Какво правим с такива ситуации.
                          Garmin nuvi 765

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            N42.74536 E23.22932
                            Светофара на "Метро" запад

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                              N42.74536 E23.22932
                              Светофара на "Метро" запад
                              какво е това? red light?
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                                Днес пробвах разни неща:
                                1. Когато има конфликт във времето между предупрежденията и навигацията, първо минава навигацията като звук, а после и предупреждението. Иконката на предупреждението си изскача навреме.
                                2. Пробвах RL на 300м. На мене ми хареса как се получава. По-малко става напрегнато, а повече е безсмислено. Задаване на скорост ще има непредвидим ефект, защото според Гармин предупрежденията за скорост изскачат на 10м на 1км/час, т.е ако им се зададе 50км/час, предупреждението ще изскача на 500м от камерата плюс в зависимост от зуума.
                                3. Натъкнах се на 2 кофти дублиращи се точки:
                                а. Ихтиман - там имаме и спийд камера и полиция
                                б. Хепи Пловдив - същото
                                Какво правим в случая. Аз бих махнал полицията.
                                4. Забелязах и две конфликтни точки:
                                а. Разклона за Карлово на Тракия. Там има полиция по пътя за Карлово под моста на магистралата. Както си караш по А1 и изведнъж - ограничение с полиция.
                                б. София, Хайдут Сидер - същата работа. Този път е под моста на бул.Европа.
                                Какво правим с такива ситуации.
                                според мен:
                                2. ок
                                3. а- изтрих полицейската засада б - дай номерата на точките
                                4. това е проблем заради липсата на насоченост на предупрежденията при гармин. единственият начин, който виждам, за да не трием точки е да се поставят 2 точки от двете старни на магистарлата , на достатъчно разстояние, за да не сработват при движение по нея.така ще има предупреждение при движение м/у с.Труд и Пловдив.
                                Вярно, няма да са на точното място, но ще предупреждават , примерно 500м преди вярната позиция
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X