Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Трудът, положен от създателите на това приложение за спиид камери към Гармин е огромен, евала!

    Но какво ми направи впечатление в Бургас?
    На всеки ъгъл Гармина писука, виждам камерите на СКАТ и наблюдаващите (контрол) на движението или въобще няма визуално нищо. На тези светофари нито може да караш бързо, нито камерите са изненада за бургазлии или гости на Бургас.
    Естествено, че във всеки град вече ги има и не са изненада за никой, очаква се това бъдещо тотално виденаблюдение!
    Незнам как е в другите градове.

    Не мога да давам идеи, но ако се вземе решение от създателите на това полезно приложение към Гармин, отново да се преработи системата, като наистина се разделят на:
    - РЕАЛНИ Спиид камери.
    - Любими места на засади със спиид камери.(бургаската бяла Опел Астра без знаци А 7863 КК)
    - Любими места на патрулка с радар.

    Това означава, да се започне отново. Но това ще бъде наистина ценностна версия!

    Да се внесе предложение,ползвателите на форума отново да внесат данни, внасяни в предните версии, които да са верни, с точни координати, реални ограничения на скороста.

    Това може да бъде нова тема. Сигурен съм, че всички ползватели ще се включат! Всичко ще стане много по-бързо, повярвайте ми! И наистина ценностно!

    Коментар


    • До: Спид камери

      Създателя на базата е тук:
      http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939

      Коментар


      • До: Спид камери

        Здрвейте,
        Имам nuvi 200.Наскоро си качих POI точки,или както се казва там...с камерите,където са сложени.Един ден се връщах от МЕТРО 2 и на преблизително 65-70км.ми се включи сигнал от GPS-а,че съм надвишил 64 км/ч. Разбрах,че устройството ми действа,но също така разбрах,че не предупреждава на правилните километри.Там,където ми сигнализира на 64км/ч , трябва да е на 40км./ч Има ли някакъв вариант да се настроят тези километри? Също така забелязох,че така са записани,когато искам да видя ,къде са сложени камерите,на кои улици...
        Пример:На ограничение 40 км./ч -бул.Драган Цанков.Разтояние 644м. Скорост 64км./ч
        (това е малко след кръстовището с П.Яворов - посока Е.Георгиев)
        Ако взема да слушам GPS-а,където няма знаци,а има камери - аз ще ходя с актовете в джоба постоянно.
        Ако някой се е сблъскал със същата ситуация - нека каже

        Коментар


        • До: Спид камери

          Ако си ги теглил от сайта на Рено са грешни.

          Коментар


          • До: Спид камери

            Теглих ги от...Мисля,че беше сайта на гармин,но току-що си качих от тук бг версията и видях,че си показват правилно

            Коментар


            • До: Спид камери

              една допълнена версия 051 с поправките публикувани до сега.
              Прикачени файлове
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: Спид камери

                Благодаря на колегата Гъдев!

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                  От много време се каня да дам някои корекции. Сега намирам време, не знам дали е подходящо
                  Ето и корекциите :
                  N 43* 9' 22.7" E 26* 10' 27.0" - "274-Антоново, засада" - във файла (последния - 051 допълнена, кирилица) е зададено като 80 км/ч , реалното ограничение е 60 км/ч;
                  N 43* 9' 31.2" E 25* 58' 32.6" - не е отбелязана във файла, ограничение 60 км/ч, често има полиция (разклона за с. Кесарево и гр. Стражица, има и опасен завой, особено при хлъзгав път);
                  N 43* 20' 19.7" E 26* 53' 10.0" - "164-Шумен, след града разклона за Русе и Търговище след табела ..." - ограничението е 50 км/ч, а не 60 км/ч;
                  N 43* 19' 47.5" E 26* 53' 37.0" - "308-Белокопитово, засада" - отбелязано е като 50 км/ч, реално няма ограничение;
                  N 43* 4' 27.0" E 25* 40' 47.1" - "260-В.Търново, Шереметя" - във файла 90 км/ч, реално 60 км/ч;
                  N 43* 5' 3.3" E 25* 34' 32.7" - "138-В.Търново, на входа - посока града засада" - във файла 50 км/ч, реално 40 км/ч, често засичат и в двете посоки;
                  N 42* 28' 31.7" E 25* 52' 2.1" - "105-с.Подслон" - във файла 50 км/ч, реално 60 км/ч. На 500 метра от тази има зададена друга точка - N 42* 28' 32.3" E 25* 52' 25.9" - "399-с.Подслон, камера" - отново с 50 км/ч;
                  N 43* 2' 8.6" E 25* 5' 28.6" - "100-Севлиево, постоянен пост КАТ" - във файла 60 км/ч, реално е 50 км/ч;
                  N 42* 21' 35.7" E 25* 39' 21.8" - "238-Ст Загора, Е85 входа на града от юг" - във файла 60 км/ч, реално 50 км/ч;
                  N 43* 2' 51.0" E 24* 53' 14.8" - "297-Севлиево, засада" - във файла 50 км/ч, реално 60 км/ч; (отделно мисля на това място ограниченито е "плаващо" - при хлъзгав път е 50 км/ч, при нормални условия - 60 км/ч, ако не се лъжа);
                  N 43* 2' 25.5" E 24* 42' 22.6" - "273-Абланица, засада" - във файла 80 км/ч, реално е 40 км/ч;
                  N 43* 2' 27.5' E 24* 43' 16.1" - "253-Е772, София-Варна преди Севлиево засада" - във файла е 60 км/ч, реално е 50 км/ч, мястото е разклона за Ловеч и Троян;
                  N 43* 2' 11.7" E 24* 26' 52.8" - "269-Е772, на изток от Сопот" - във файла 60 км/ч, реално няма особено ограничение (т.е. 90 км/ч е - иначе е вярно че понякога там застават полицаи);
                  N 43* 2' 12.6" E 24* 7' 12.9" - "255-м-ла Хемус, изхода към Варна преди завоите" - във файла 60 км/ч, реално е 50 км/ч;
                  N 43* 13' 53.4" E 27* 36' 39.0" - "256-м-ла Хемус, преди разклона за Девня посока Шумен" - във файла 90 км/ч, в тази посока няма ограничение, в обратната има 100 км/ч;

                  Данните са събирани в доста дълъг период от време, и е възможно да са настъпили и други промени.
                  това е отразено в последната коригирана версия, която съм прикачил 2 поста по-нагоре
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    На кирилица или на латиница е коригираната версия?

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Пропусната една стационарна камера в Монтана, на исхода за Петрохан.

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        това е отразено в последната коригирана версия, която съм прикачил 2 поста по-нагоре
                        Да, благодаря на хората, положили усилия това да се случи. Останали са някои пропуски, които се надявам в следващата (следващите) версия (версии) да се поправят :
                        N 43* 20' 19.7" E 26* 53' 10.0" - "164-Шумен, след града разклона за Русе и Търговище след табела ..." - ограничението е 50 км/ч, а не 60 км/ч; - това не е отразено (липсва в базата данни);
                        N 43* 19' 47.5" E 26* 53' 37.0" - "308-Белокопитово, засада" - отбелязано е като 50 км/ч, реално няма ограничение; - това го има два пъти - с вярното и грешното ограничение;
                        мой пропуск е, че предният път не съм го дал N 42* 29' 49.0" E 25* 58' 56.0" - "101-Нова Загора, вход в града от Стара Загора" - във файла е 50 км/ч, реално на това място няма ограничение.

                        Коригираната версия е на кирилица.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Пропусната една стационарна камера в Монтана, на исхода за Петрохан.
                          ограничението 50км/ч ли е там?
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Хм! Гледам от пост#599 на колегата gadev, .poi файла е 54,7 KB.
                            Този от пост #651 е съответно 52,3 KB.

                            Не разбирам на какво се дължи намалянето на размера? Доколкото чета треда камери се добавят, коригират и много рядко изтриват. Така че файла трябва да расте по размер


                            П.П. Имам едно предложение за версии на файловете.
                            Нека за база да е версията от pocketbulgaria, но със всяко прекомпилиране да се добавя още един номер (вътрешна версия).
                            Моля също така да се добавя и едно CYR/LAT, за да е ясен езика. В случая само мога да предолагам, че е на БГ (щото и предишните версии на колегата gadev са на БГ).
                            Като цяло файлът да изглежда така:
                            bgsppedcams_CYR_051.004.rar

                            Благодаря и късмет

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Как от google earth мога да вадя координатите на определени места че нещо не ми се получава ето на снимката от сайта с камерите съм задал да търси координати но когато корсира на мишката ми е на червената точка ми изписва долу в ляво координати които нямат нищо общо с действителноста. Какъв е най-лесния начин на дадено място да му научим гпс координатите?

                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
                                Как от google earth мога да вадя координатите на определени места че нещо не ми се получава ето на снимката от сайта с камерите съм задал да търси координати но когато корсира на мишката ми е на червената точка ми изписва долу в ляво координати които нямат нищо общо с действителноста. Какъв е най-лесния начин на дадено място да му научим гпс координатите?
                                Има много различни формати за изписване на координатите.
                                Например, координатите в близост до точката са градуси и части от градуса (в случая - стохилядни).
                                Координатите долу са градуси, минути, и секунди, включително и стотни от секундите.
                                Трябва да се работи с еднакъв формат, ако е нужно трябва да се конвертира.
                                Има и програми (например MapSource), които автоматично разпознават формата при въвеждане на координати.
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X