Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Добре де, всичките файлове ли се слагат в директория POI. И JPG-тата включително.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от vorbara Преглед на мнение
      Добре де, всичките файлове ли се слагат в директория POI. И JPG-тата включително.
      Ако работиш с поилоудъра ,всичко само си отива в Poi като gpi файл.Просто посочваш на РС-то директорията с gpx и jpg файла /гледай да няма други такива в папката ! / и поилудъра сам си ги сглобява.Разбира се , можеш да си ги преименуваш допълнително , защото всички gpi излизат с еднакво име, и ако не ги преименуваш - всеки следващ изтрива предишния.Аз примерно ги хвърлям не на устройството , а на десктопа,преименувам , и после ги слагам в Poi на гармина.

      Коментар


      • До: Спид камери

        Първоначално публикуван от vorbara Преглед на мнение
        Добре де, всичките файлове ли се слагат в директория POI. И JPG-тата включително.
        Значи батка.Дърпаш SpeedCam-BG . lat или Cyr .къде са рарнати.Разархивираш си ги на харда .Отваряш папката и вътре има едно фаилче .Копваш го, и го поставяш на Гармина в Папката POI!!!!
        Тва е !!! (ако си с Гармин.) Успех

        Коментар


        • До: Спид камери

          Здравейте на всички, и аз искам нещо да добавя, след като ме застреляха днес на стрелките сложили са камера посока Варна -> София на новата детелина, ограничението е 60 km/h координатите са:
          43.06650, 24.14126 (координатите са приблизителни)

          Има и промяна в едно от ограниченията след Търговище, сложили са мантинела и сега ограничението е 70km/h, а не както до сега 50km/h, Точката се казва Търговище-Омуртаг(#149), (43.21354, 26.53533)

          Имам и едно питане за точка Български Извор - Микре (#283), алармата според мен е излишна, посред нищото е, няма ограничения, всички карат като луди там. (43.03653, 24.44790)

          Благодаря ви за всичко което правите.

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от dido_o Преглед на мнение
            Имам и едно питане за точка Български Извор - Микре (#283), алармата според мен е излишна, посред нищото е, няма ограничения, всички карат като луди там. (43.03653, 24.44790)
            Въпрос на късмет е къде ще се падне шестицата от тотото. Патрулната кола е една за района от Б.Извор до разклона за Ловеч.
            По закона максималната скорост за този път мисля, че се движеше някъде около 90 км/час, просто местенцето е скрито и прекрасно за засада.

            Коментар


            • До: Спид камери

              Прав си, не се изразих правилно. Не че е излишна алармата, просто няма ограничения (90km/h), а алармата е за 60km/h.

              Имам и едно друго предложение за аларма (42.6701186, 23.368874 това са координатите, намира се непосредствено преди къговото на 4-ти километър идвайки от Шипченски проход. Там много често застават, вечер и през почивните дни. Ако решите, вмъкнете я.

              Коментар


              • До: Спид камери

                Аз имам един въпрос как да си вкарам тези точки които са дадени по горе . Имам предвид че не са като отделен фаил. И по принцип как да си вкарвам точка на която знам че има засада. GPS е GARMIN 200 . БЛАГОДАРЯ

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Моля прочети цялата тема всичко е описано. Последната версия е 48 има на кирилица и на латиница, сваля се разархивира се и се слага в папка Poi във вътрешната памет на уреда. Относно последните засади ще изчакаш малко да излезе следващата версия и тогава, но за начало прочети цялата тема.

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
                    Аз имам един въпрос как да си вкарам тези точки които са дадени по горе . Имам предвид че не са като отделен фаил. И по принцип как да си вкарвам точка на която знам че има засада. GPS е GARMIN 200 . БЛАГОДАРЯ
                    За да ти икономисам четене на 24 страници: Единствения файл който ти е нужен на първо време е SpeedCamBG_v048.gpi. Разархивираш 048 версия и copy - paste в \\garmin\POI на уреда. Това е.
                    Всички останали файлчета са за напреднали и ако искаш собствени точки трябва да си създадеш подобни.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първо искам да благодаря на всички колеги от този форум, които помагат базата с мобилните радари и стационарните камери да става все по-голяма.

                      Имам също така и една молба: Моля всички колеги, които записват точки да се уведят, че ползват последната актуална версия, за да се изключи възможността от дублиране. Моля, също така да не се пускат точки, които за градовете са на по-малко от 300 метра от вече поставена точка или на по-малко от 2-3км извън градовете. Разбира се може да има изключения, но главната идея е базата с данни да не се превърне в приказката за лъжливото овчарче.

                      Благодаря

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Аз това съм го качил но мислех че така както са дадени като кординати мога да ги кача но явно греша .Сега да попитам как да подам кординати на точки със засади от района на Попово . Трябва като минавам да спра и да видя кординатите или нещо такова ако греша някой да ме поправи.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
                          Аз това съм го качил но мислех че така както са дадени като кординати мога да ги кача но явно греша .Сега да попитам как да подам кординати на точки със засади от района на Попово . Трябва като минавам да спра и да видя кординатите или нещо такова ако греша някой да ме поправи.
                          докато минаваш покрай ченгетата с минимална скорост натискаш екрана на нувито в/у иконата с автомобилчето(или стрелката - каквато иконка ползваш). ще се появи прозорец с координатите и ще те пита дали искаш да ги запаметиш като точка - правиш го. в къщи свързваш нувито с компютъра и търсиш файла current.gpx. този файл отваряш с мапсорс, за да видиш запаметените точки. ако нямаш мапсорс изпращаш файла на някой от форума, които да свърши работата. трябва да дадеш ограничението на скоростта за всяка точка. успех
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            На Траянови врата- посока София към Пловдив- ограничението е 80 км/ч, а не 130, както е посочено.
                            Добре би било да се корегира в някоя бъдеща версия.

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Прясна новина! Вече има камери на кръстовищата на бул. Сливница и Христо Ботев и Сливница и Опълченска в София. Мисля че са от скоро, мисля че в петък не ги видях.

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                новата 49 версия на кирилица
                                Прикачени файлове
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X