Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Понеже от скоро се сдобих с Нувито и вчера си вкарах ПОИ-камерите на chavdarlk. Може ли да се вкара и ПОИ на gadev.

    И при ново инсталиране на нова версия пример. 046 първо изтрива ли се старата или направо давам да търси от папката на 046 и ги презаписва файловете.

    П.С: Почнах и аз да събирам ''залаганията на чакалите''.

    Как са ви по-удобни като снимка къде точно е или само координатите.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      Понеже от скоро се сдобих с Нувито и вчера си вкарах ПОИ-камерите на chavdarlk. Може ли да се вкара и ПОИ на gadev.
      Би трябвало да няма разлика между отделните компилации, освен различията в наименованията на точките.
      При всяко положение не бива да се ползват и двете едновременно.
      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      И при ново инсталиране на нова версия пример. 046 първо изтрива ли се старата или направо давам да търси от папката на 046 и ги презаписва файловете.
      Инсталирането представлява копиране на .gpi файла в директория Garmin\POI.
      Съответно трябва да се изтрие старата версия.
      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      П.С: Почнах и аз да събирам ''залаганията на чакалите''.

      Как са ви по-удобни като снимка къде точно е или само координатите.
      Желателно е информацията да се дава направо в
      http://forum.pocketbulgaria.com/view...hp?t=20939_url
      Ако пък не желаете да се регистрирате там, може да се пуска и тук, после някой ще трябва да я копира и там.
      Нужни са:
      • координати в десетичен вид
      • тип
      • ограничение на скоростта
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • До: Спид камери

        Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
        Благодаря.
        Ако правилно съм разбрал gpi файла съдържа всички gpx на версията плюс bmp.
        точно така.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от gadev; 20-11-08, 07:56.
        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

        Коментар


        • До: Спид камери

          днес пробвах 045 лат версията на gadev.
          странното беше че на 3 пъти ми показа предупреждение да 97 км/ч ??? и то без да има причина на тези места /няма засади, няма знак за ограничение/, а и 97 км няма такова ограничение.....
          пътувах бургас поморие /около 20 км/ това го направи и в двете посоки на едни и същи места. освен това показва знак за ограничение 60 км/ч по пътя, но червената предупредителна лента не светва.
          в предишните версии които съм ползвал се държеше нормално.

          устройство нуви 660, карта ОФРМ Геотрейд, спийд камери 045 лат.
          нямам друг файл за бг спийд камери качен.

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
            днес пробвах 045 лат версията на gadev.
            странното беше че на 3 пъти ми показа предупреждение да 97 км/ч ??? и то без да има причина на тези места /няма засади, няма знак за ограничение/, а и 97 км няма такова ограничение.....
            пътувах бургас поморие /около 20 км/ това го направи и в двете посоки на едни и същи места. освен това показва знак за ограничение 60 км/ч по пътя, но червената предупредителна лента не светва.
            в предишните версии които съм ползвал се държеше нормално.

            устройство нуви 660, карта ОФРМ Геотрейд, спийд камери 045 лат.
            нямам друг файл за бг спийд камери качен.
            пробвай новата 046 версия. по принцип всяка версия е копилирана по същия начин като предходната. може и poi loader-а да прави проблеми. надявам се 046 да е по-добре.
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
              пробвай новата 046 версия. по принцип всяка версия е копилирана по същия начин като предходната. може и poi loader-а да прави проблеми. надявам се 046 да е по-добре.
              пробвах днес. работи без проблеми. така и не разбрах от къде излязоха тези странности на 045.
              благодаря ти за лат версиите.

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
                пробвах днес. работи без проблеми. така и не разбрах от къде излязоха тези странности на 045.
                благодаря ти за лат версиите.
                Да, ама не...
                И аз пробвах 046 - и при мен се появява на ограничение в София от 60 км на екрана 64 км....
                Явно има нещо, но не мога да се ориентирам...
                Поради което се върнах на 044
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Освен да пробвате и моята компилация :
                  Прикачени файлове
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    КАТ размаха видеосекирата
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Благодаря ви за усилията! Много са ми полезни тези спийд камери.

                      Коментар


                      • Хайде да се уточним, моля!

                        моля за внимание - наистина се учдвам как досега това не е изяснено - следях тази тема известно време, но спрях - а тя сега е мног набъбнала и няма да имам време да прочета пропуснатото, НО !!! -ей тук идва удивителната:
                        в БГ (поне за Варненска област е гарантирано) няма спийд камери монтирани фиксирано - т.е. всички ония, които наблюдаваме по светофари, кръстовища, вход-изходи и т.н. - всички фиксирани камери НЕ СЛЕДЯТ за превишена скорост!

                        инфото е и за цяла БГ, но нека и вие да проверите и да потвърдите - моят източник е гарантиран...

                        има мобилни групи, които се занимават точно с това и правят точно и само контрол за превишена скорост с видео заснемане - дори не те спират - получаваш си направо акта, т.е. акт с наказателно 2 в 1 - няма корупция, няма уговорки и спорове. превишение над 30 над разрешената скорост - 30 дни без книжка + 150 или 200 лв - не мога да си спомня в момента.

                        НО основната ми мисъл бе за липсата на фиксирани "спийд камери" - само мобилни групи - за Варна например те са 3

                        поздрави на всички, надявам се да съм полезен

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Темата отдавна излезе от рамките на фиксирани камери. Трябвало е по-честичко да поглеждаш темата (и оригинала на съседния форум) и щеше да знаеш за полемиката , която се води.

                          Коментар


                          • До: Хайде да се уточним, моля!

                            Първоначално публикуван от musketeer Преглед на мнение
                            ....

                            НО основната ми мисъл бе за липсата на фиксирани "спийд камери" - само мобилни групи - за Варна например те са 3

                            поздрави на всички, надявам се да съм полезен
                            за да си полезен дай описание на мобилните групи. с пол.коли ли са или цивилни и т.н.
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              С полицейски коли - Опел Астра, но със сини ленти отстрани на колата освен надписа полиция. Не мога да намеря снимки из нета, но лепенките са специфични по цялата дължина на колата, няма да ги сбъркаш
                              Car device: Garmin Nuvi 760
                              Paragliding device: Garmin 76 CSx
                              Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от Kayso Преглед на мнение
                                С полицейски коли - Опел Астра, но със сини ленти отстрани на колата освен надписа полиция. Не мога да намеря снимки из нета, но лепенките са специфични по цялата дължина на колата, няма да ги сбъркаш
                                да, униформени, в полицейски коли
                                като остане време, наистина ще прочета цялата тема и "съседната", но просто си бях сложил точките (взети оттук) и то ме побърка - на всяко кръстовище писукаше нювито та затова исках да изясним това

                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X