Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Още едно предложение към екипа, които обединява базата: ако се обеденят всички *.gpx файлове от базата в един gpx с подходяща програма и така обеденения фаил се пусне в "MapSource" ще се видят може би много дублиращи или близки една до друга точки от различни групи, което в градски условия мисля е прекалено, като пример в софия на кръстовището на бул.христо ботев и бул.тодор александров е образно казано три в едно спийд камера, червен светофар камера и полицейска засада, ами много ясно че спеед камерата е с по-висок приоритет и другите две могат да отпаднат, може би трябва да се наложи някакъв приоритет на различните групи.
    Последно редактирано от enevi; 09-09-11, 19:49.
    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от nuvi1350 Преглед на мнение
      Аз си мисля, че така или наче няма как токолва хора се синхронизират и да държат актуална базата със засадите.
      Има

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от moon_shadow Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        някой може ли да ми каже дали има начин да махна от новата версия (0,66) red light камерите и да останат само спийд камерите и засадите ?
        Благодаря
        Използвай .gpx файловете и си сложи каквото искаш

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
          Още едно предложение към екипа, които обединява базата: ако се обеденят всички *.gpx файлове от базата в един gpx с подходяща програма и така обеденения фаил се пусне в "MapSource" ще се видят може би много дублиращи или близки една до друга точки от различни групи, което в градски условия мисля е прекалено, като пример в софия на кръстовището на бул.христо ботев и бул.тодор александров е образно казано три в едно спийд камера, червен светофар камера и полицейска засада, ами много ясно че спеед камерата е с по-висок приоритет и другите две могат да отпаднат, може би трябва да се наложи някакъв приоритет на различните групи.
          Ако си го правил - дай номера на точки, иначе програмата е MapSource

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
            Ако си го правил - дай номера на точки, иначе програмата е MapSource
            Не съм го правил, за опоменатата "точка три в едно" случайно разбрах (и сетих за горното предложение, че базата би могла да се тества за подобни точки), ако за нея питаш изгради симулация на маршрут от министерство на земеделието до летище софия мисля на второто кръстовище са точките (междо другото това е добро място да се сравнат иконите между различните групи).
            За цялата база опити не съм правил, този "MapSource" не ми харесва (някакси не е интуитивен за мен, а и разбрах, че повече няма да се развива по информация на Garmin), като гледам има и други програми като "пои едитор" и разни конвертори (дори и online) програми, има и в http://turboccc.wikispaces.com/ , може би има по подходяща за тази работа (ще трябва да инсталирам програми и пробвам), но тази база се развива от 3 години, не ми се иска да откривам и аз колелото. В момента нямам необходимата възможност, но ако някой не го вземе да го работи от „екипа” и да направи конкретни изводи, след около 15 дни ще направя първи опити, а и нека видим тези
            gpx файлове на новата версия, по този повод не е лошо с две думи да се каже, нещо за всяка излизаща нова версия от тук нататък, примерно какво е добавено премахнато, ще отнеме не повече от минута работа.
            Ако тази база ще върви към по-добро си мисля, че екипа трябва да свърши доста организационна работа, някои от нещата споделих в последните две страници от темата, според мен разнира се.
            Последно редактирано от enevi; 10-09-11, 11:01.
            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              За всички, които ползват NDrive: новата версия 066 е на адрес http://www.megaupload.com/?d=CKW82IL1 (старата 065 е изтрита и долния линк е неактивен) - това е архив, позволяващ качване на всички камери и засади в NDrive v.10.
              Архива съдържа и макрос за безплатния OpenOffice.org, с който можете да обработите екселския файл от paralax.org/garmin, така че да си правите сами файловете за импорт при излизане на следваща версия или от ваш собствен екселски файл с корекции и/или добавки (трябва да има същите колони, с данни от 3тия ред нататък). Повече инструкции има в текстовия файл HowTo.txt.
              Тествал съм на NDrive v.10.2.06 и v.10.2.09 (операционна система BADA на телефони Samsung Wave S8500 и 7230), като съм инсталирал и настройвал според инструкциите от ipmart-bg.com. Но формата .kml (камера за Google Earth) би трябвало да е валиден и при другите версии.
              Първоначално публикуван от SWave8500 Преглед на мнение
              Новата версия 065 е на адрес http://www.megaupload.com/?d=5CJVFDKV (старата 064 е изтрита и долния линк е неактивен).

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                Има
                И той е......?

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Ако може да вметна една камера-Старо Оряхово, около 100 м след Лукойл-а в посока Бургас,от дясно
                  това е до №177 от списъка
                  "177 27.79487 42.99256 2 50 Старо Оряхово, пост на КАТ на Лукойла"

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
                    Още едно предложение към екипа, които обединява базата: ако се обеденят всички *.gpx файлове от базата в един gpx с подходяща програма и така обеденения фаил се пусне в "MapSource" ще се видят може би много дублиращи или близки една до друга точки от различни групи, което в градски условия мисля е прекалено, като пример в софия на кръстовището на бул.христо ботев и бул.тодор александров е образно казано три в едно спийд камера, червен светофар камера и полицейска засада, ами много ясно че спеед камерата е с по-висок приоритет и другите две могат да отпаднат, може би трябва да се наложи някакъв приоритет на различните групи.
                    Ето ти ги всички GPX файлове. Отваряш ги с програмата MapSource и ако срещнеш дублиращи се може да кажеш точките.
                    Общ файл.rar


                    Първоначално публикуван от moon_shadow Преглед на мнение
                    Здравейте колеги,
                    някой може ли да ми каже дали има начин да махна от новата версия (0,66) red light камерите и да останат само спийд камерите и засадите ?
                    Благодаря
                    Ето ти ги.Само имай на предвид че засадите са компилирани по разстояние а Камерите по скорост.
                    Speed cameri 0.66 Cyr nuvi.rar


                    Последно редактирано от Наско; 11-09-11, 14:04.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                      Използвай .gpx файловете и си сложи каквото искаш
                      а от къде мога да си изтегля .wav файловете за спийд камерите ?

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                        Ето ти ги всички GPX файлове. Отваряш ги с програмата MapSource и ако срещнеш дублиращи се може да кажеш точките.
                        [ATTACH]361544[/ATTACH]
                        Мисля, че нещо не е наред в този обобщен gpx файл, защото на въпросната точка (три в едно), не се вижда камерата червен светофар или при самото обеденяване на базата са с едни и същи координати и точките са се обеденили автоматично???? може и аз да греша, защото като гледам бройката на точките, приблизително това е цялата база, а и ползвам една шарена карта (въпреки че съм дал "lowest" да се вижда), може би това трябва да се направи с някаква базова карта без никакви екстри по нея, че човек става разноглед. (иначе добре си ги направил със знаменца всички та да се вижда по-добре).
                        Последно редактирано от enevi; 11-09-11, 16:06.
                        Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          530 - трябва да се промени от 40 на 60 км/ч
                          562 - да се изтрие, беше актуална преди да се изгради магистрала Люлин
                          333 - да се изтрие, беше актуална преди да се изгради магистрала Люлин
                          502 - да се изтрие , никога не е имало засада за 50 км.ч на кръстовището на Борис с околовръстен път, понякога следят за минаване на червено, но засада за скорост там няма.

                          Нова - N 42.6824827 E 23.1533753 , Магистрала Люлин - засада 80 км/ч
                          Нова - N 42.6031283 E 23.08847665 , Перник, засада 60 км/ч
                          Нова - N 42.6014383 E 23.1352007 , Драгичево , засада 60 км/ч

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
                            Мисля, че нещо не е наред в този обобщен gpx файл, защото на въпросната точка (три в едно), не се вижда камерата червен светофар, .....
                            Вече има няклко различни бази gpx , та трябва да се внимава коя се използва и сравнява.
                            На gadev все още не се е появила gpx_CYR базата на сайта му(ясно е защо) , освен да работиш с LAT , иначе от къде се е появила при теб.
                            Последно редактирано от milstan; 11-09-11, 15:40.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              Вече има няклко различни бази gpx , та трябва да се внимава коя се използва и сравнява.
                              На gadev все още не се е появила gpx_CYR базата на сайта му(ясно е защо) , освен да работиш с LAT , иначе от къде се е появила при теб.
                              Общия файл който съм качил е на gadev. И за това е LAT.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от moon_shadow Преглед на мнение
                                а от къде мога да си изтегля .wav файловете за спийд камерите ?
                                От тук : http://paralax.org/garmin/KIRILICA/stari versii/
                                Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X