Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    В "нищото са".

    Последно редактирано от milstan; 14-07-10, 16:14.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
      Не ме разбирай погрешно! Нямам претенции за това което правиш и за начина по който е направено... При мен (Nuvi 250W) нещата тръгнаха след редактирането на имената на файловете, а иначе имах само "сиво топче" в точката с камерата (уреда не вижда файла red light.bmp) и не се генерираше никакъв звуков сигнал сигнал при име red light.gpx !
      колега, не те разбирам погрешно нито се сърдя. Не разбрах моя gpi файл ли използваш или сам си компилирал файл и той ти е правил проблеми? Аз с poi файла, който съм дал нямам проблеми на нуви 250W.
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • От: До: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от speed_racer Преглед на мнение
        Абе човек днес пак проверих и двете точки, координатите са си на точно същите които сам дал. Проверих да не съм сгрешил нещо но си ми ги дава на местата където стоят пътрулките. Пък и преди сам давал точки и е нямало проблем. Проверете пак ако е възможно. Благодаря Ви!!!
        Намерих ти грешката и ще вкарам точките, но обикновенно нямам време да гадая, за това не съм ги вкарал до сега. Колеги внимавайте с формата на координатите, моля ви.

        N41 59.427 E25 30.031 - клокотница
        N41 55.204 E25 55.548 - пловдив
        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

        Коментар


        • От: До: Спийд камери България (в разработка)

          Извинявам се за формата не знаех че трябва да е така, за другият път ще знам. Само да отбележа, че втората точка е в Харманли, а не в Пловдив. Още веднаж извинявайте и Ви благодаря за всички усилия които полагате за да бъдете полезни на хората, поне мен ме спасявате на много пати вече...
          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
          Намерих ти грешката и ще вкарам точките, но обикновенно нямам време да гадая, за това не съм ги вкарал до сега. Колеги внимавайте с формата на координатите, моля ви.

          N41 59.427 E25 30.031 - клокотница
          N41 55.204 E25 55.548 - пловдив

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
            Здравей, darkstar !
            Истина е, че съм от Кюстендил... Такива камери аз не съм забелязал... Предполагам, че става въпрос за посоката София-Гюешево. В първата точка ако има такава би трябвало да е на моста при КАТ (на входа на града), а във втората (на изхода-посока Македония) има макет на патрулка, но аз не съм забелязъл там да има нещо... От познати съм чувал, че имало някъде покрай реката (бул. Македония), но лично аз не съм ги видял, а и в момента града е разкопан (сменяват цялосно водопреносната мрежа) и е истински ад да се шофира, така че за камери е немислимо... Чул съм също, че имало мобилни камери монтирани в цивилни автомобили...., на не съм ги виждал и не мога да посоча координати на местата в които стоят. Ако нещо видя ще пиша...
            Благодаря за отговора!
            И аз пътувам често в региона, но не влизам в града, обикновено се изнизвам на отбивката през циганската махала, която е "малко преди" града. Там камери не съм виждал, специално гледах и за камери около почупения макет на полицейска кола, но не видях. Мисля, че засега това е или фалшива тревога, или има камери НЕ точно на тези вход и изход....

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              В "нищото са".
              Колега да си чувал нещо за тез координати. N42.50188 E26.50309
              Аз дочух че там има засада с камера. Само снимат без да спират.Ще може ли някой да потвърди.
              Аз съм ги виждал може да се каже всеки ден са там.Но дали снимат или не .... Някой да потвърди.
              Също така там вардят и дай така че умната.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Тази година май не ми се е налагало да минавам по този участък на околовръстното и нямам представа. Не съм чувал за сега някой да са го заснели в Ямбол. Често ги виждам на кръговото до ХЕИ с кола с камера , но не знам дали снимат.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  колега, не те разбирам погрешно нито се сърдя. Не разбрах моя gpi файл ли използваш или сам си компилирал файл и той ти е правил проблеми? Аз с poi файла, който съм дал нямам проблеми на нуви 250W.
                  Здравей, отново...!
                  Проблема се проявява при компилиране на *.poi файла с POILoder-а, т.е. при трансформиране от gpx->poi. Ето накратко за какво иде реч:
                  Когато се свали предложеният от Вас файл от тук:
                  http://paralax.org/garmin/KIRILICA/g...iles%20058.rar имаме RAR архив (gpx files 058.rar). Разархивираме ->получаваме папка (gpx files 058). В нея откриваме 3 подпапки (police,speed cameri, и red light). Отваряме папката red light и в нея откриваме два фаила - red light.bmp (малкото изображение с трисекционен светофар) и red light.gpx (файла с координатите...). Ако не променяме имената - има проблем!!! Ако се редактират имената (слято написано redlight.bmp и redlight.gpx - всичко работи нормално !!! Обърни внимание, че става въпрос за файла *.gpx в секцията KIRIICA. Вече вярвам, че си ме разбрал на 100%.
                  Сърдечни поздрави!

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
                    Здравей, отново...!
                    Проблема се проявява при компилиране на *.poi файла с POILoder-а, т.е. при трансформиране от gpx->poi. Ето накратко за какво иде реч:
                    Когато се свали предложеният от Вас файл от тук:
                    http://paralax.org/garmin/KIRILICA/g...iles%20058.rar имаме RAR архив (gpx files 058.rar). Разархивираме ->получаваме папка (gpx files 058). В нея откриваме 3 подпапки (police,speed cameri, и red light). Отваряме папката red light и в нея откриваме два фаила - red light.bmp (малкото изображение с трисекционен светофар) и red light.gpx (файла с координатите...). Ако не променяме имената - има проблем!!! Ако се редактират имената (слято написано redlight.bmp и redlight.gpx - всичко работи нормално !!! Обърни внимание, че става въпрос за файла *.gpx в секцията KIRIICA. Вече вярвам, че си ме разбрал на 100%.
                    Сърдечни поздрави!
                    Той те разбира за какво говориш но ти не.
                    Колегата ти каза че той ръчно им задава на колко километри да предупреждава. А не автоматично.
                    Тази грешка с името се получава само ако ти незададеш метрите.И оставиш програмата автоматични.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Здрвей, Наско!
                      Не греша...! Много добре разбирам колегата gadev и проблема е такъв какъвто съм го описал... POILoder-а не разпознава файлове с така написани имена - с "пауза" вътре в името !!! Когато името на файловете се корегира всичко е ОК и може да си сложиш всякаква настройка за метраж, а в другия случай полето не е активно и не може да пишеш в него!!! POILoder-а с който работя е версия 2.5.4.0

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Полето става активно като сложиш съответната отметка (това е в ръчен режим) :



                        П.П. POILoader има чудесен HELP. Само трябва да се прочете.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Камери на входа и изхода на Кюстендил все още няма - често патрулки обичат да стоят там но монтирани камери няма със сигурност в целия Кюстендилски регион - най близката е в Мурсалево.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от mladenoff Преглед на мнение
                            Камери на входа и изхода на Кюстендил все още няма - често патрулки обичат да стоят там но монтирани камери няма със сигурност в целия Кюстендилски регион - най близката е в Мурсалево.
                            Колеги, виждате ли до къде ни доведе някаква си глупава журналистка от в.Телеграф?! Объркала Пловдив с Кюстендил и още маса други простотии в една статия за спийд камери в България и ние се шашкаме. Още като прочетох статията ми беше ясна работата. Предлагам да престанем да се занимаваме с тази статия.
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              Полето става активно като сложиш съответната отметка (това е в ръчен режим) :



                              П.П. POILoader има чудесен HELP. Само трябва да се прочете.
                              Съвършенно точно...! И точно там е проблема... Ето ги резултатите, т.е. разликите при двете компилации. Гледайте внимателно!!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5193887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5193888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5193889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5193890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5193891

                              Разликата от 2кВ между двата компилирани файла си я обяснявам с липсата на изображението за "светофар" (red light.bmp), което е точно 2кВ, а това ми говори,че POILoder-а не е разпознал това име и не го е включил при генерирането на крайния *.poi файл. Звукова и визуална сигнализация също липсва !!!

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Престанахме!
                                Лошото в такъв случай е, че любимите на всички ни КАТ, са една много прозрачна институция, която действа превантивно. Слага камера на Орлов мост в София и не слага знак за ограничение на скоростта. Едва след няколко хиляди нарушения и (цитирам по памет) "1400 книжки на седмица" се появи знак за ограничение, което да предпази водачите от навлизане в зоната на камерата с по-малко от 31 км/ч!
                                От вестниците научаваме, че имало камери в Стара Загора, на местата с видеоконтрол няма никакви обозначения, че там се осъществява такъв.
                                Разбира се, такива обозначения се появяват, но след месеци и даже годинА след поставянето!
                                Същите тези КАТ сложили камери на различни места в любимата ни родина и за всички тези камери информацията се събира по трудния начин!
                                С оглеждане, дебнене и "изгорели" шофьорски книжки. Някой от вас виждал ли е
                                официална информация за камери и постове на КАТ от МВР или от самото КАТ??
                                За пример от търсачката на сайта на МВР:
                                Резултат от търсене - 'камери' (0)
                                А ако отворите тази страница:
                                http://www.kat.mvr.bg/kontrol.asp ще видите и датата на последното обновяване:
                                Последна актуализация 12.02.2007
                                Е как при това положение да не се гледа под всяка шумка и да не се проверява всеки сигнал?
                                С такава грижа за обществото и превенция как да не им помагаме за спиране на войната по пътищата?
                                Как да уважаваме хората в полицейска униформа?
                                П.П.
                                Излязох малко OffTopic, за което моля за извинение тези, на които съм досадил. Не искам да започваме тема за КАТ!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X