Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    Това е май статия от в.Телеграф и според мен е пример за журналистическа некомпетентност, неграмотност, непрофесионализъм..... Разбрал(а)-неразбрал(а) - написал(а) нещо, щото трябва да се запълни колонката на вестника.
    проверявам го

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      А би ли написал на другите какви настройки правиш ?

      На полиция 40,50,60,70,90,130 на колко километра на какво разстояние предупреждава?

      Съответно и за камерите, за съответното ограничение на колко километра или метра предупреждава.


      П.С. А и една поправка на Монца са вкарани две точки едната е камера другата е полиция и предупреждава само за полицията точно като се стигне до нея казва камера което е вече късно. Това става само в посока Благоевград - Симитли.


      Някой би ли направил нови звукови файлове с ограниченията, малко да разнообразим? А и 1 звуков файл Спийд Камера няма да е излишен
      Здравейте, приятели !
      С колегата gadev лично не се познаваме, но с радост бих се запознал с такъв човек като него.
      Сега с този пост се объръщам директно към всички Вас, които взимате дейно участие тук в този форум и по специално към въпросният колега като за целта ще пиша в леко шеговит тон - дано това не подразни някого ...

      Става въпрос за следното:

      Преди време видях линка http://paralax.org/garmin/ и свалих създаденият от него (bg speedcams v.056.gpi) POI-файл за спиид камерите в нашата Родина.
      Скоро след това ми се наложи да пътувам от Кюстендил за София и реших да го пробвам. Удоволствието ми беше кратко... и сега, въпреки че уважавам труда на всички вас, ще се осмеля да кажа, че направеното гласово предупреждение е дразнещо и изнервящо, а като съм зад волана предпочитам да ми е спокойно..

      Какво можех да направя ... ...

      Нищо, само се наложи да отбия в дясно и да покажа на досадната лелка с отвратително дразнещия акцент как светят стоп светлините на колата ми . С други думи я изритах - изключих предупреждението за POI от менюто на апарата и продължих да пътувам...

      По-късно обаче пак пътувах и налетях на патрулка с радар... Добре, че карах бавно, защото бях натоварен...Е размина ми се...! От този момент от вътре нещо все ме ръчкаше. В главата ми ... само едно... как да стане всичко това без този дразнещ глас... Четох във форума и забелязах, че има и други като мен..., които са давали цял куп предложения..., но всеки има право на мнение...и реших да оставя всичко така.
      Сега исках да ъпдейтна с новата версия и съвсем случайно отворих линка с .gpx формата на тази екстра (files 058.rar). След разархивиране на файла видях подпапките и всичко ми се изясни. Реших да се пробвам като експериментирах многократно с няколко звукови файла и в крайна сметка получих задоволителен резултат, с който не е толкова досадно, за което предлагам на колегата gadev да добави още една поддиректория, в която да има всичкото това нещо, но със звукова сигнализация. За целта прилагам звуковите файлове, с които заместих гласовите съобщения. Те са напълно различни и са достатъчни, за да накарат потребителя да хвърли едно око към дисплея на уреда и да види за какво ограничение става въпрос.

      Тук е момента да обърна внимание на следната точка във файла police 50.gpx . Става дума за следното място (преди време - почти всеки ден имаше кола с радар, а сега може да е навсякъде в един по-голям участък) от пътя Кюстендил - София:

      542- Е871 , Извор
      N42 26.229 E22 53.220

      Според мен информацията вече не е актуална, защото скоро са изместили табелата за начало/край на населеното място. Така се получава един доста продължителен участък в който трябва да се кара с 50 км/h, а по нищо не личи че има населено място, защото участъка е в планината. В същото време има доста прави отсечки,в които всеки настъпва газта, а в този участък има и доста отбивки в които може да се паркира патрулката с радара. Това го казвам, защото онзи ден на това място един профуча край мен сигурно с над 110 км/h без да се усети, че кара с над 60-70 км/h над ограничението. Давам Ви координатите за начало и край на участъка в който трябва да има предупреждение за ограничение на скоростта.

      N42 24.735 E22 52.260
      N42 26.635 E22 53.536

      Ще се радвам ако го видя корегирано в новата версия на файла...
      Благодаря на колегата gadev за направеното и още веднъж се извинявам ако съм засегнал някого по някакъв начин.

      Поздрави!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Преди да качиш gpx файловете с POILoader изтриваш звуковите файлове и машинката ще те предупреждава с нейния си вграден тон. Не ти трябва нищо да добавяш.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Колегата ти казва правилно. Правиш го без аудиофайловете. А що се отнася до лелката - генерирахме я с програма - пускал съм я тук, ако някой иска може да си поиграе и да направи по-различен гласа.

          Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
          Здравейте, приятели !
          С колегата gadev лично не се познаваме, но с радост бих се запознал с такъв човек като него.
          Сега с този пост се объръщам директно към всички Вас, които взимате дейно участие тук в този форум и по специално към въпросният колега като за целта ще пиша в леко шеговит тон - дано това не подразни някого ...

          Става въпрос за следното:

          Преди време видях линка http://paralax.org/garmin/ и свалих създаденият от него (bg speedcams v.056.gpi) POI-файл за спиид камерите в нашата Родина.
          Скоро след това ми се наложи да пътувам от Кюстендил за София и реших да го пробвам. Удоволствието ми беше кратко... и сега, въпреки че уважавам труда на всички вас, ще се осмеля да кажа, че направеното гласово предупреждение е дразнещо и изнервящо, а като съм зад волана предпочитам да ми е спокойно..

          Какво можех да направя ... ...

          Нищо, само се наложи да отбия в дясно и да покажа на досадната лелка с отвратително дразнещия акцент как светят стоп светлините на колата ми . С други думи я изритах - изключих предупреждението за POI от менюто на апарата и продължих да пътувам...

          По-късно обаче пак пътувах и налетях на патрулка с радар... Добре, че карах бавно, защото бях натоварен...Е размина ми се...! От този момент от вътре нещо все ме ръчкаше. В главата ми ... само едно... как да стане всичко това без този дразнещ глас... Четох във форума и забелязах, че има и други като мен..., които са давали цял куп предложения..., но всеки има право на мнение...и реших да оставя всичко така.
          Сега исках да ъпдейтна с новата версия и съвсем случайно отворих линка с .gpx формата на тази екстра (files 058.rar). След разархивиране на файла видях подпапките и всичко ми се изясни. Реших да се пробвам като експериментирах многократно с няколко звукови файла и в крайна сметка получих задоволителен резултат, с който не е толкова досадно, за което предлагам на колегата gadev да добави още една поддиректория, в която да има всичкото това нещо, но със звукова сигнализация. За целта прилагам звуковите файлове, с които заместих гласовите съобщения. Те са напълно различни и са достатъчни, за да накарат потребителя да хвърли едно око към дисплея на уреда и да види за какво ограничение става въпрос.

          Тук е момента да обърна внимание на следната точка във файла police 50.gpx . Става дума за следното място (преди време - почти всеки ден имаше кола с радар, а сега може да е навсякъде в един по-голям участък) от пътя Кюстендил - София:

          542- Е871 , Извор
          N42 26.229 E22 53.220

          Според мен информацията вече не е актуална, защото скоро са изместили табелата за начало/край на населеното място. Така се получава един доста продължителен участък в който трябва да се кара с 50 км/h, а по нищо не личи че има населено място, защото участъка е в планината. В същото време има доста прави отсечки,в които всеки настъпва газта, а в този участък има и доста отбивки в които може да се паркира патрулката с радара. Това го казвам, защото онзи ден на това място един профуча край мен сигурно с над 110 км/h без да се усети, че кара с над 60-70 км/h над ограничението. Давам Ви координатите за начало и край на участъка в който трябва да има предупреждение за ограничение на скоростта.

          N42 24.735 E22 52.260
          N42 26.635 E22 53.536

          Ще се радвам ако го видя корегирано в новата версия на файла...
          Благодаря на колегата gadev за направеното и още веднъж се извинявам ако съм засегнал някого по някакъв начин.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            Преди да качиш gpx файловете с POILoader изтриваш звуковите файлове и машинката ще те предупреждава с нейния си вграден тон. Не ти трябва нищо да добавяш.
            Да, колега...напълно си прав...! А как ще разбереш дали това което е пред теб е "радар" , "камера" или пък "камера за червен светофар"...?

            Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
            Здравей gadev Мисля че грешката идва от името red light. POI Loader-a не иска да го разпознае и не задава растояние за уведомение. На POI Loader-a преди компилация дай на Manual и ще забележиш че на скороста ще е 0 и растоянието също е 0.

            Но ако смениш името с RedLight (слято) То тогава POI Loader-a веднага разпознава че е камери и автоматично задава 400 метра растояние за уведомение.

            Поне моята версия на POI Loader-a е така.
            Това нещо е напълно вярно !!! Оправете имената на файловете в архива преди да ги качите с POI Loader-a... В противен случай RedLight камерите не работят. Става дума за следните два файла red light.bmp и red light.gpx . Трябва да са изписани слято redlight.bmp и redlight.gpx

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
              Те са напълно различни и са достатъчни, за да накарат потребителя да хвърли едно око към дисплея на уреда и да види за какво ограничение става въпрос.
              За мен и този сигнал е достатъчен да ми привлече вниманието. По-добре спазвайте правилата за движение по пътищата!

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                А според мен е по-добре когато едно нещо се прави - да се изпипа, а не да се прави по "ганьовски"... И не само правилата за движение по пътищата са важни - трябва да има самодисциплина и уважение към другите участници в движението... Това не е за тази тема и спирам да го коментирам тук...

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  automobile,
                  пише, че си от Кюстендил....
                  Можеш ли да потвърдиш или да отречеш тази информация:
                  "На входно-изходните участъци на Варна са монтирани две машинки. Още толкова има и в началото и края на Кюстендил."
                  Ако може някой от Кюстендил да каже къде са.....

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                    Моля за v.0.58Lat. Pleez.
                    качил съм и LAT версия на http://paralax.org/garmin/
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
                      Да, колега...напълно си прав...! А как ще разбереш дали това което е пред теб е "радар" , "камера" или пък "камера за червен светофар"...?



                      Това нещо е напълно вярно !!! Оправете имената на файловете в архива преди да ги качите с POI Loader-a... В противен случай RedLight камерите не работят. Става дума за следните два файла red light.bmp и red light.gpx . Трябва да са изписани слято redlight.bmp и redlight.gpx
                      Колега, всичко си работи, но предупреждава за red light на 150м от точката. Обяснявах многократно защо са 150м, а не 400м. На 4 различни нувита съм проверил - файла работи. Нямам претенции да работи на всички уреди 100%, за това съм дал gpx файловете. Успех!
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • От: До: Спийд камери България (в разработка)

                        В новата версия не сте сложили тези две точки, аз мисля че са важни защото пътрулките са на 90% там като минавам.
                        Първоначално публикуван от speed_racer Преглед на мнение
                        Ето още две точки от мен.
                        N41.59427 E25.30031 ограничение 50 пътрулка с радар на влизане в Клокотница в посока Пловдив.
                        N41.55204 E25.55548 ограничение 50 пътрулка с радар на изхода на град Харманли в посока Свиленград.

                        Коментар


                        • От: До: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от speed_racer Преглед на мнение
                          В новата версия не сте сложили тези две точки, аз мисля че са важни защото пътрулките са на 90% там като минавам.
                          Ще може ли да си корегираш точките. че тези са в гората и никой няма да ги добави.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                            automobile,
                            пише, че си от Кюстендил....
                            Можеш ли да потвърдиш или да отречеш тази информация:
                            "На входно-изходните участъци на Варна са монтирани две машинки. Още толкова има и в началото и края на Кюстендил."
                            Ако може някой от Кюстендил да каже къде са.....
                            Здравей, darkstar !
                            Истина е, че съм от Кюстендил... Такива камери аз не съм забелязал... Предполагам, че става въпрос за посоката София-Гюешево. В първата точка ако има такава би трябвало да е на моста при КАТ (на входа на града), а във втората (на изхода-посока Македония) има макет на патрулка, но аз не съм забелязъл там да има нещо... От познати съм чувал, че имало някъде покрай реката (бул. Македония), но лично аз не съм ги видял, а и в момента града е разкопан (сменяват цялосно водопреносната мрежа) и е истински ад да се шофира, така че за камери е немислимо... Чул съм също, че имало мобилни камери монтирани в цивилни автомобили...., на не съм ги виждал и не мога да посоча координати на местата в които стоят. Ако нещо видя ще пиша...

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              Колега, всичко си работи, но предупреждава за red light на 150м от точката. Обяснявах многократно защо са 150м, а не 400м. На 4 различни нувита съм проверил - файла работи. Нямам претенции да работи на всички уреди 100%, за това съм дал gpx файловете. Успех!
                              Не ме разбирай погрешно! Нямам претенции за това което правиш и за начина по който е направено... При мен (Nuvi 250W) нещата тръгнаха след редактирането на имената на файловете, а иначе имах само "сиво топче" в точката с камерата (уреда не вижда файла red light.bmp) и не се генерираше никакъв звуков сигнал сигнал при име red light.gpx !

                              Коментар


                              • От: До: Спийд камери България (в разработка)

                                Абе човек днес пак проверих и двете точки, координатите са си на точно същите които сам дал. Проверих да не съм сгрешил нещо но си ми ги дава на местата където стоят пътрулките. Пък и преди сам давал точки и е нямало проблем. Проверете пак ако е възможно. Благодаря Ви!!!
                                Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                                Ще може ли да си корегираш точките. че тези са в гората и никой няма да ги добави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X