Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    Може ли малко помощ с координатите по системата от 1970 г.
    Имам четири точки в К3:
    1. 4660706.29 - 8620713.88
    2. 4660711.01 - 8620749.51
    3. 4660711.17 - 8620750.79
    4. 4660685.19 - 8620750.70
    Ще може ли да ми кажете разстоянието в метри между точките 1-2, 2-3, 3-4, 4-5.
    Благодаря.

    Коментар


    • От: До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      1-2 – 35.941 м
      2-3 – 1.290 м
      3-4 – 25.980 м
      4-1 – 42.437 м
      Между другото няма точка 5 за да има и разтояние 4-5. На практика това е един триъгълник. Отсечката 2-3 е почти продължение на отсечката 1-2. Площта е 479.414 кв.м и периметър е 105.649 м.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от tabak; 10-06-10, 00:22.

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Като имате координатите в КС1970 то дължините се смятат като за всяка "Декартова" координатна система по формулата на Питагор за хипотенузата на правоъгълен триъгълник:
        L=SQR((X1-X2)^2+(Y1-Y2)^2)
        Просто дължините на катетите на правоъгълния триъгълник са разликите в координатите на точка1 (Х1, У1), и точка2 (Х2,У2)

        Дайте ги тези неща на децата - за тях са лесни.

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          Благодаря, за отговорите.
          Не съм запознат с координатните системи и мерси за формулата, а информацията ми трябваше точно заради разстоянието между т. 2 и т. 3. Принадена площ, заради някакви закони. Иначе фигурата е трапец, но т.5 не беше необходима за сметките.

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            Здравейте ,
            и аз имам този проблем с промяната на X,Y кординати,
            ровех-търсех-пробвах но нищо неуспях да направя,
            ако някой може да ми помогне с намирането или да
            ми прати Mapex Transform на (wesselin_@abv.bg ) ще ви бъда много благодарен.
            Пробвах с Ultra-GEO но нещо немога да се справя от скицата
            имам само X и Y а там ми иска и други неща и ми
            излизат едни координати които нямат нищо общо с реалните,
            ето едната точка на парцела X 4666824.19 Y 9608259.50 парцела е до Сл.бряг,
            Благодаря ви предварително

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              Освен координатите ти иска и зона. За Слънчев Бряг зоната е К5. При трансформиране във UTM също ще ти трябва зона, съответно тя е 35. Няма причина да не стане с Ultra Geo.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Мерси ,
                вкарах зоната искаше ми и надморскависочина и накрая май стана , но като си гледам на гпс-а, ми ги дава с около 10м в ляво разлика , нормално ли е това .
                И пак Благодаря за помоща

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Туристическите GPS не са средство за измерване, а за ориентация. Като запишеш координатите в GPS, който струва около 5000 лв. тогава разсейването ще ти бъде около 60 см.

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Ясно , благодаря , сега поне вече мога горе долу да намирам и проверявам къде се намира даден парцел и то само с iPhonе-а.
                    А когато ми е нужно с точност си има Геодезисти, нали и те трябва да изкарват някой лев.

                    Коментар


                    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Като не искаш да платиш на геодезисти, купи си GPS за 5000 лв и си свиркай Изборът е твой. Но от това няма да станеш геодезист, какъвто и аз не съм.

                      Коментар


                      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        ЕЕЕЕЕ как бе , аз никога несъм казвал че неискам да платя,
                        точно обратното , исках да кажа че когато ми е нужно точните точки ,
                        ще се обърна към Геодезисти ,понеже те са точно за това и това им е работата.
                        Сега се надявам да сте ме разбрали правилно .

                        Коментар


                        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          DEMO Версията на "Pythagoras 12" предлага визуализиране на обекти(точки, линии, полигони и карти) в следните координатни системи : 1930,1950, 1970, 2005, WGS84(UTM), на близки съседни държави и др.

                          П.П - Програмата успя да трансформира WGS84(UTM) в 1970. Но понеже няма изход, не мога да проверя доколко е вярно.
                          Последно редактирано от tabak; 19-08-10, 15:43.

                          Коментар


                          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            В нашата 1970 година ли?

                            Коментар


                            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              Есествено, няма друга с четири зони по елепсоида на Красовски и с Ламбертова проекция
                              Достатъчно програми има вече, които трансформират с точност до 10 см та да се пазят вече в тайна.

                              Едва ли. Може би ще се предлагат на фирми за да си правят софтуерните продукти за CAD и GSI приложения.
                              Последно редактирано от tabak; 19-08-10, 16:13.

                              Коментар


                              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                Чудно от къде са взели параметрите за трансформация.

                                П.П.: А тези параметри дали могат да се намерят някъде в суров вид?
                                Последно редактирано от asterix85; 19-08-10, 16:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X